Lindy van Anrooij is weer terug aan het front maar tevreden zijn II Weinig animo ZK atletiek 13 Zeeland Beach Classics kinderschoenen ontgroeid Het laatste woord VLISSINGEN Zeeland Beach Classics is groot gegroeid. Van 2016 tot en met 2018 kon nog ge zegd worden dat het evenement in de kinderschoenen stond, maar inmiddels zijn die de deur uit. De vierde editie was twee keer zo groot als de derde. Op het Badstrand en op een deel van de boulevard was een sport- dorp verrezen, met tientallen velden voor beachvolleybal, be- achsoccer en beachtennis, met een keur aan eetkraampjes en vele tenten voor de organisatie. Voor het gewone volk waren er zit- en staanplaatsen langs de courts, voor de vip-gasten was een luxe terras gebouwd op de boulevard. De gemeente Vlis- singen had daarvoor zelfs wat vaste bankjes laten verwijderen. De Zeeland Beach Classics van 2019 vormde de opmaat naar het EK beachvolleybal onder 22 jaar, dat in 2020 op het Vlissingse zand wordt gehouden. Dan zal het er nog indrukwekkender gaan uitzien, met onder meer een heus stadionnetje. In de Prix Sint George toonde Thalia Rockx zich oppermachtig. De jeugdinternational uit Nispen eiste met de vosruin Golden Dancer de la Fazenda het goud op (71,618%). De merrie Gerda Nova de la Fazenda stuurde ze naar zilver (71,103%). In de Intermediate I ging Mariska de Vrieze uit Kapelle met de vosmerrie Duchess, met de zege strijken (64,559). ,,Legend liep vandaag ook een heel fijne proef. Toonde weer veel progressie. Hij moet wel nog ster ker worden. Maar ook dat komt wel goed. Het is een groot paard. En is pas zes. Dat vraagt nog wat tijd.'' Appuementen In de Grand Prix liep De Frel, met de met fraaie pirouettes draaiende en een serie achtten voor de uitge- strekte gangen scorende West- point-dochter Calrieta H, met 66,957 procent naar de zege. „Jam mer dat Calrieta in de zigzag-appu- ementen volledig de mist in ging. Dat kostte me zeker drie procent. Verder liep ze een fijne proef. Mis schien had het nog iets spectacu lairder gekund. Maar ik ben tevre den. Mijn paarden hebben hier goed gelopen.'' AARDENBURG Atleet Joeri van der Hooft zorgde met een afstand van 7 meter en 4 centimeter voor één van de weinige hoogtepunten bij het Zeeuws kampioenschap at letiek in Aardenburg. Afgelopen winter haalde hij nog brons bij NK indoor in Apeldoorn met een af stand van 7 meter en 18 centimeter, een flink stuk onder zijn pr van 7.38. Voor de rest was er weinig animo voor de titelstrijd bij de senioren/ masters en moesten er flink wat on derdelen geschrapt worden. Bij de jeugd ging het een stuk be ter. Aron Schott (PAC) klopte Ru ben Heijnen (Delta Sport) op zowel de 100 als de 200 meter bij de juni oren A. Jonathan Dobbelaar (Schel- desport) won de 100 en 200 meter jongens B met Stef Kapteijn twee keer als tweede finisher. Kapteijn was met 33.63 meter wel de beste speerwerper. Uiteindelijk heeft een neuroloog een cortisonenspuit in mijn hoofd gezet maandag 17 juni 2019 PM Na maanden van tegenslag heeft Lindy van Anrooij (22) afgelopen zaterdag haar ren tree gemaakt in het wielerwe- reldje. Het noodlot sloeg een half jaar geleden toe toen de wielrenster uit Kapelle een forse hersenschudding op liep. Na een zware periode stond ze in België weer aan de start bij de koers Erembode- gem-Terjoden. Wat is er een half jaar geleden precies gebeurd? Eigenlijk leek het allemaal heel onschuldig te zijn. Ik stootte mijn hoofd heel hard, maar had niet de indruk dat er echt iets aan de hand was. Ik ging eigenlijk ge woon weer verder met waar ik mee bezig was. Ik ging naar mijn stage en bleef doorgaan met fietsen. Ik had wel hoofdpijn, maar dacht er verder niet echt over na. Tot ik onder de douche stapte en opeens knock-out ging. Ik ben een paar minuten buiten bewustzijn geweest, daarna wist ik uiteraard dat er echt iets aan de hand was. Mijn huisarts constateerde een her senschudding. Omdat ik er niet gelijk goed mee ben omge sprongen heb ik er veel meer last van gehad dan normaal. Uit eindelijk ben ik zes maanden uit de roulatie geweest. Ben je wel eens bang geweest voor je wielercarrière? Dat gevoel heb ik gelukkig nooit gehad. Al zaten er absoluut zware momenten bij. Na drie maanden had ik eigenlijk alle maal maar hoofdpijn en veel pijn in mijn nek. Uiteindelijk heeft een neuroloog een cortisonenspuit in mijn hoofd gezet. Dat was zeer pijnlijk, maar ik heb er wel baat bij gehad. Fietsen ging daarna weer een beetje, zij het met horten en stoten. Ik kon soms makkelijk een uur fietsen, Lindy van Anrooij Lindy van Anrooij. foto joris KNAPEN PIX4PROFS maar op andere dagen simpel weg niet eens op de fiets stap pen. Gelukkig gaat het nu weer een heel stuk beter. Eigenlijk heb ik veel meer last gehad van een schuldgevoel dan van het gevoel de hoop op herstel te verliezen. Ik heb het mezelf echt kwalijk genomen dat ik in het begin zo nonchalant ben ge weest over de hersenschudding. Hoe ging je eerste koers weer eigenlijk? Ik ben dik tevreden. Het waren zes rondjes van zestien kilome ter met twee klimmetjes in het parcours. Ik heb probleemloos met het peloton mee kunnen rij den en zelfs vaak vooraan geze ten. Op het einde kreeg ik wel last van kramp, maar het is me zeker niet tegengevallen. Nu is het zaak om mijn oude vorm weer langzaamaan terug te vin den. En de rest van het jaar, heb je al een idee hoe dat eruit ziet? Mijn voornaamste focus is om rond september weer helemaal op niveau te zijn. Ik fiets op de weg, maar doe daarnaast ook aan veldrijden. Ik hoop dan ook tegen de tijd dat het wintersei zoen begint weer hoge ogen te kunnen gooien. De komende tijd benut ik om een aantal koersen mee te pakken en weer ritme te krijgen. Ik baal er wel erg van dat ik het voorjaar heb moeten mis sen met al die mooie klassie kers. Hopelijk lukt dat volgend jaar wel. Met mijn herstel komt het wel goed. Bij lange en zware trainingen begint mijn nek nog wel eens op te spelen, maar het gaat absoluut weer de juiste richting op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41