Geen promotie voor Walcheren Van Noorden pakt in Alpen nationale titel Stephanie de Frel kan alleen Hollak blijft ongeslagen in Super Final in Arnemuiden II 12 Het eredivisietoernooi beachvolleybal in Vlissingen verloopt voor Hulstenaar Dirk Boehlé op sportief vlak teleurstelllend. Maar buiten de lijnen krijgt hij goed nieuws. ZEELAND BEACH CLASSICS BOEHLÉ Tijdens de promotiewedstrijden in Schiedam had Walcheren tot de laatste wedstrijd toe uitzicht op promotie. Een gelijkspel tegen DVS was voldoende geweest om door te stro- men. Die optie werd ech ter niet benut, want DVS was met 0-3 te sterk. Na een gelijkspel (1-1) in de openingswedstrijd tegen IJburg en winstpartijen tegen HCDN (1 0) en Hardenberg (2-1) zagen de kansen voor Walcheren er nog rooskleurig uit. Tegen die winst partijen en gelijkspel stond wel verlies (1-2) tegen Maarssen, maar die nederlaag was niet doorslag gevend. Walcheren begon sterk aan het slotduel tegen DVS, al liet het wel enkele goede mogelijkheden om de score te openen liggen. Daarna zakte het weg en ontbrak het aan de broodnodige felheid om het DVS nog echt moeilijk te maken. Die ploeg kwam op voorsprong en bouwde die, mede doordat Wal cheren steeds meer risico nam, uit naar 0-3. Mentaalstuk „We waren vooral men- taal stuk na afloop", ty- X peerde de afscheid ne mende coach Jasmijn de Kam de gevoelens bij haar team en technische staf. „We hebben een sterk seizoen ge speeld, met name in de tweede helft. Dan wil je ook graag de kroon op het werk zetten. Het is net niet gelukt. Dat is balen." Of Walcheren volgend seizoen eenzelfde resultaat neer kan zet ten valt te betwijfelen, want vijf vaste krachten stoppen er mee. ARNEMUIDEN Tafeltennisser Frank Hollak uit Etten-Leur heeft zaterdag in Arnemuiden de ABM ICT Super Final op zijn geschreven. De speler van eredivisionist Avanti uit Ha- zerswoude versloeg in de fi nale Sören de Witte van TTC Middelburg met 3-0. De overwinning van Hollak was geen verrassing. Dat Tho mas Baart, een andere eredivi siespeler, de poulefase niet overleefde, was dat wel. Hij werd in de poule verrast door lokale de favoriet Jeroen de Heide en Vincent van Kuijck, waardoor Richard Verstijlen en De Heide één en twee in de poule werden. In de andere poule regeerde Frank Hollak, hoewel hij het tegen Sören de Witte lastig had. Er moest een vijfde game aan te pas komen, die Hollak met 11-7 won. In de halve finale won Hollak in vier games van De Heide en won De Witte met 3-0 van Verstijlen. In de finale kon De Witte het Hollak echter niet zo lastig maken als in de poule. Hollak won met duidelijke cij fers: 11-5, 11-4 en 11-7. Verstijlen werd derde door 3-0-zege op De Heide. Van Noorden wil deze zomer twee wedstrijden van boven de 100 kilometer lopen. De Scenic Trail was de eerste, over enkele weken volgt ook nog de Eiger Trail. In het verleden moest hij bij dit soort krachtmetingen vaak uitstappen, omdat hij zich onvol doende had geprepareerd. In 2019 liet hij echter niets aan het toeval over; hij trainde goed en liep in de aanloop ook veel wedstrijden van 40 kilometer of meer. In Zwitserland lag Van Noorden aanvankelijk op kop. Rond de 75ste kilometer kreeg hij het zwaar. Hij deed er zes uur over om de volgende 25 kilometer af te leg gen. Na een stop bij de EHBO, waar hij een zoutoplossing kreeg, voelde hij zich weer wat beter en kon hij verder. De Scenic Trail kende een route over tal van bergkammen. Het ene moment liepen de deelnemers 500 meter boven zeeniveau, het andere moment op 2100 meter hoogte. De start was om 24.00 uur, in de nacht van vrijdag op za terdag. Van Noorden finishte aan het einde van de middag in 17.57.22 uur. Met een fraai uitgevoerde proef zorgde de amazone van de VMF Stables, met de imposante ruin VMF I'm Legend, voor een schitte rende opening van de wedstrijd. In de Grand Prix toonde De Frel zich met de merrie Calrieta H opnieuw de beste. In de afsluitende Prix Sint George stuurde De Frel de ruin VMF Gladiator naar het brons (69,118%). In het ZZ-Licht liep De Frel, met de veel afdruk fraaie vliegende wis sels springende Johnson-zoon, met de megascore van 71,00 procent naar een afgetekende overwinning. De Frel was lovend over de zesja rige ruin. ,,Ik rij Legend nu ander halfjaar. Het is een heel werkwillig en leergierig paard. Hij pakt ge woon alles snel op. En in de wed strijd is hij altijd op mij gefocust. Het is gewoon een heel fijn paard om mee te werken.'' Als twee beachvolleyballers pas kort samenwerken, zitten er nog pieken en dalen in hun spel. Dirk Boehlé en Stefan Boermans wisse len daardoor nog fantastische rally's met mislukte combinaties af. En ook uitstekende toernooien met mindere optredens. ,,Dat is hele maal niet erg. Het hoort erbij als je bezig bent om iets op te bouwen", zei Boehlé. ,,Het is alleen jammer dat ons spel uitgerekend hier, in mijn eigen provincie, niet zo goed was." Op het sfeervolle Badstrand - zon, zee, strand, opzwepende mu ziek, sport van een hoog niveau - eindigden de Hulstenaar en zijn nieuwe partner slechts als vierde. Team 'BoeBoe', dat eerder in het seizoen al de eredivisietoernooien van Heerlen en Heerenveen won, kwam eerst in de halve finales te kort tegen de Belgen Dries Koekel- koren en Tom van Walle (10-21 19 21). Daarna delfde het koppel in de kleine finale ook nog het onderspit tegen Matthew Immers en Yorick de Groot (21-15 17-21 7-15). ,,Kijk, van Koekelkoren en Van Walle kan je verliezen", stelde Boehlé. ,,Maar niet op deze manier. In de tweede set stonden we vijf punten voor. Dat mag je dan niet meer weggeven. En in de strijd om het brons wonnen we nog wel prima de eerste set, maar gaven we het vervolgens door eigen fouten weg. Ik heb nu het gevoel dat we twee keer van onszelf hebben ver loren. We deden helemaal niet on der voor deze twee tegenstanders. Daar ben ik wel blij om. We weten nu: als we zulke fouten als vandaag eruit halen, winnen we wel. De on dergrens moet de komende tijd omhoog." Koekelkoren en Van Walle, die samen 25ste staan op de wereld ranglijst en aan het einde van de middag de finale in drie sets won nen, waren uiteindelijk de enige buitenlanders in het beachvolley- baltoernooi. Organisator Sander van Buren had een wildcard gege ven aan twee Brazilianen van we reldklasse, maar die hadden proble men om naar Nederland te vliegen. Mogelijk komt het Zuid-Ameri- We hebben nu zelfs een internationaal toernooi afgezegd omdat we gewoon het geld niet hebben om erheen te gaan kaanse duo nog wel naar het eredi visietoernooi in Vrouwenpolder, dat in het weekeinde van 27 en 28 juli is. Sponsoractie Hoewel Boehlé en Boermans spor tief gezien een tegenvallend toer nooi hadden, leverde 'Vlissingen' hen wel iets moois op. Van Buren zette namelijk vrijdagavond, toen de twee al present waren bij de of ficiële opening van het toernooi, spontaan een sponsoractie voor hen op. De Vlissinger, die ook nog hun teammanager is, doneerde na mens Zeeland Beach Classics al meteen 2500 euro en sprak zijn ver wachting uit dat diverse Zeeuwse bedrijven nog wel gaan volgen. ,,Financieel hebben we het ook heel lastig, hoor", zei Boehlé. ,,Daarom zijn we heel blij met dit initiatief. Ik geef nog wat trainingen om bij te verdienen en Stefan werkt voor 10 euro per uur in een callcen- ter. Tja, dat is allemaal niet ideaal. We hebben nu zelfs een internatio naal toernooi afgezegd omdat we ge woon het geld niet hebben om er heen te gaan." maandag 17 juni 2019 Het vrouwenteam van Walche ren heeft de felbegeerde pro motie naar de derde klasse van de hockeycompetitie niet kun nen verwezenlijken. Peter Snelders Schiedam Huub van Noorden uit 's-Heer Abtskerke heeft zaterdag de 113 kilometer lange Scenic Trail in Zwitserland uitgelopen. De atleet kwam na 18 uur ploegen door de Alpen als vierde over de streep in Tesserete. Hij was de eerste Nederlander en werd daardoor ook nationaal kampi oen skyrunning. Roeland van Vliet Tesserete Stephanie de Frel uit Ellemeet was gisteren op de Subtop dressuurwedstrijd van Ruiter sport De Kroo in Nieuw- en Sint Joosland op dreef. Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland 'De ondergre moet omhoo„ Roeland van Vliet Vlissingen - Dirk Boehlé Het gezicht van beachvolley- baller Dirk Boehlé (rechts) staat op onweer. Over zijn halve finale is hij verre van tevreden. FOTO LEX DE MEESTER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40