Teleurstelling maakt bij O O) CD O 8 Hontenisse na finale in de herkansing Kerkhove grijpt naast toernooizege IJzendijke krijgt er acht speelsters bij NACOMPETITIE TWEEDE KLASSE Wederopstanding leidt tot promotie voor de Vlissingse ploeg. Jongeling Jay Cosijn (18) is de held in de finale tegen Zaamslag. De voetbalsters van Hontenisse zijn er niet in geslaagd een prima seizoen te bekronen met promotie naar de eerste klasse van het zon dagvoetbal. In Halsteren gingen de Zeeuws Vlamingen zondag met 2-1 onderuit tegen RKDEO, de ploeg nota bene waarvan in de competitie met 1-0 en 5-2 gewonnen was. Hontenisse wacht nog wel een herkansing om alsnog promotie af te dwingen. Zondag treft de ploeg het Brabantse Bavel. Ook FC Dauwendaele greep naast promotie. De Middelburgse formatie verloor zaterdag in de finale van de nacompetitie met 3-0 van Reiger Boys 2. Er stond een ticket voor de tweede klasse op het spel. Tennisster Lesley Kerkhove en haar dubbel- partner Bibiane Schoofs zijn er op het WTA- toernooi van Rosmalen niet in geslaagd de ti tel te veroveren in het vrouwendubbelspel. De Zierikzeese en Schoofs verloren in de finale met 7-5 en 6-3 van de Japanse Shuko Aoyama en Aleksandra Krunic uit Servië. Kerkhove en Schoofs, die een wildcard kregen van de organisatie, hadden in de halve eind strijd nog overtuigend gewonnen van de als tweede geplaatste Kiki Bertens en Demi Schuurs. Vorig jaar pakte Schuurs de titel, sa men met de Belgische Elise Mertens. Bij IJzendijke hebben ze tijdens de overschrij vingsperiode voor amateurvoetballers niet stilgezeten. De vrouwenafdeling krijgt er acht speelsters bij, waardoor er volgend seizoen drie vrouwenploegen ingeschreven kunnen worden voor de competitie. Sylvana Tieleman en Manon de Ruijsscher ko men over van Sparta/JVOZ. Lotte Elenbaas en Mindy Hengst laten Dauwendaele achter zich voor een Zeeuws-Vlaams avontuur. Cheng Man maakt de overstap van KAA Gent naar IJ zendijke en Tessa Heijens (Breskens) en Anouk Schieman (FC Axel) komen uit de ei gen regio. Eerder werd Solange de Smit (Ex celsior Barendrecht) al aangetrokken. Zege Sprint Vlucht Nacompetitie Walcheren had er een verlenging voor nodig, maar de ploeg van in terim-trainer Mick Vujovic kreeg Zaamslag uiteindelijk op de knieën in de finale van de nacom- petitie om een startbewijs voor de tweede klasse. Jay Cosijn was de grote man en bezorgde zijn club met twee treffers de zege: 3-1. Er is een hoop gebeurd dit sei zoen bij de Walcheren. De ploeg kende onder Kevin Hollander een droomstart, leek op weg te zijn naar het kampioenschap, tot er zand in de motor kwam. Het be stuur van de club besloot toen Hollander - overigens niet van wege de resultaten, maar door het volgens Walcheren niet nakomen van afspraken - te ontslaan. Hij werd vijf wedstrijden voor het einde van de competitie vervan gen door Vujovic. De nieuwe hoofdtrainer, die toevalligerwijs begon met een wedstrijd tegen Zaamslag en nu afsluit met promotie tegen die zelfde ploeg, wist na afloop nau welijks wat hij meemaakte. ,,Dit is onbeschrijfelijk, echt fantastisch." Na het laatste fluitsignaal ont stond er een waar voetbalfeest op het sportpark van Luctor Hein- kenszand, waar de finale werd ge speeld. Het tweede elftal van Wal cheren had zich verzekerd van handhaving en kwam het feestje meevieren. Maar met een goede afloop werd in de rust nog weinig rekening gehouden. Zaamslag had in de eerste helft het betere van het spel en stond halverwege door een goal van Justin Kolijn op een verdiende 0-1-voorsprong. Najim Boughmari, de laatste weken assistent-trainer bij de Vlissingse formatie, zag na de her vatting een ander Walcheren. ,,In Een half uur later, vlak voordat de bus met spelers, staf en aanhangers richting Goes vertrekt, stoot haar echtgenoot de verslaggever aan. ,,Je wist al dat ik mee ging hè'', lacht Nacompetitie Oscar van Quekelberghe. ,,Mijn vrouw belde net dat ze je had ge sproken.'' Ook in Groede blijft een kort gesprekje niet lang geheim. De sfeer is goed in het 'centrum' van het Zeeuws-Vlaamse dorpje. Arno van den Hemel, aanvoerder van Groede, sleept een speaker op wiel tjes achter zich aan. De Hollandse hits schallen door de hoofdstraat. Eric van den Hemel, eigenaar van het tankstation, bestuurslid van Groede en vader van spelers Bart en Arno, stapt natuurlijk ook in de bus. Zaterdagavond hebben ze zijn zes- tigste verjaardag groots gevierd, vandaag volgt misschien een nog groter feest. In de bus richting Goes, waar derdeklasser Victoria'03 de te genstander is, is de sfeer uitgelaten. ,,Ik dacht even dat we al weer op de terugweg waren en hadden gewon nen", zegt Eric van den Hemel in de bestuurskamer van de derdedivisi onist. ,,Het was één groot feest." Als de spelers van Groede in Goes aankomen, weten ze al hoe alles op het Bevelandse complex eruit ziet. Vaste supporter Rolo is namelijk eerder in de week als Razende Re porter al op sportpark 't Schenge geweest en heeft een filmpje ge maakt. Op het eerste oog is bij de voetballers van de nummer acht van de vierde klasse niet echt sprake van spanning, maar in som mige buiken moet het rommelen en bij enkele spelers zullen de be nen net iets zwaarder aanvoelen. Na de overwinningen op Clinge (na maandag 17 juni 2019 VOETBAL TENNIS Lesley Kerkhove (links) en Bibiane Schoofs in Rosmalen. foto anp VOETBAL Zaterdag-derdeklasser Kapelle heeft een nieuwe trainer. Olaf Filius neemt het stokje na de zomer over van Jaimy van Bloppoel bij de Bevelandse voetbalclub. Afgelopen seizoen had hij het tweede elftal van Kapelle al onder zijn hoede. Erwin Harmes heeft zaterdag de Schella- chloop op zijn naam geschreven. De Middel burgse atleet kwam in zijn eigen stad na twaalf kilometer als eerste over de eindstreep. Mo nica Sanderse won bij de vrouwen. De MS-Run in Westkapelle was zaterdag een prooi voor Arjo Verhage. Bij de vrouwen ging Loura Kleinepier, die ook in de organisatie zit, er met de zege vandoor. PM I Maureen Arens uit Kruiningen heeft gisteren de meerdaagse wedstrijd Tour de Lasalle in Den Helder ge wonnen bij de nieuwelingen meisjes. De renster won twee van de drie etappes. 2 Wielrenner Arjan Poleij uit Kruiningen won gisteren een koers in het Belgische Rui- selede. Samen met een an dere renner achterhaalde hij de eenzame koploper, waarna de Zeeuw zege vierde in de sprint-a-deux. I Quinty van de Guchte uit Driewegen is vierde gewor den bij een koers voor elite-dames in Kemzeke. De wielrenster ging dertig kilo meter voor de meet op de vlucht, maar kwam tekort voor de winst. Walcheren waant Walcheren (nv) J Zaamslag 32. Kolijn 0-1 59. Hollander 1-1 93. Cosijn 2-1 99. Cosijn 3-1 Daniel Wissel Heinkenszand Walcheren viert feest, Zaamslag treurt. fotos johan van der heijden Alexandra van Quekelberghe zou deze zondag best wel naar Goes willen, om de voetballers van Groede aan het werk te zien in de finale van de nacompetitie. Maar door haar werk bij tanksta tion Van den Hemel zit dat er niet in, vertelt ze om half twaalf 's ochtend vanachter de toon bank. ,,Mijn man twijfelde of hij mee zou gaan, omdat hij morgen moet werken'', lacht ze. ,,Hij belde net dat hij toch maar mee gaat. Als het nodig is, kan hij morgen een snipperdag pak ken.' Barry van der Hooft Groede Groede 1 Victoria'03 12. Wagemakers 0-1 64. Bosma 0-2 75. De Jong 0-3 90. Van Belois 1-3 a i.jimm .T

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 36