Eindelijk haalt Oranje hetEK fa Overnacht samen bij NH Hotels 6 Motorcrosser breekt vlak na rentree enkel in Letland maandag 17 juni 2019 ALMERE Voor de Nederlandse handballers gaat een lang ge koesterde wens eindelijk in ver vulling. Het mannenteam dwong door een zege van 25-21 op Letland voor het eerst in de geschiedenis deelname af aan het EK. Oranje is er in januari 2020 bij op de eindronde, die in drie landen wordt gehouden: Oostenrijk, Zweden en Noorwe gen. Ook al was Letland al veilig, de Baltische ploeg was niet van plan Nederland de zege cadeau te geven. De mannen van bonds coach Erlingur Richardsson be gonnen furieus aan de wedstrijd, in de hoop meteen een bres te slaan. Onder aansporing van de makkelijk scorende Luc Steins We hebben daar zeker wat te zoeken als je kijkt naar onze uitslagen - Bobby Schagen en Bobby Schagen nam Oranje de gewenste voorsprong, maar echt afstand nemen lukte niet. Bij de rust leidde Nederland be scheiden met 13-11. In de tweede helft kwam Let land even helemaal terug in de wedstrijd en nam het zelfs even het initiatief over: 17-18. Een time-out was nodig om Neder land bij de les te krijgen. Daarna volgde de noodzakelijke demar rage die Oranje in veilige haven bracht. Bobby Schagen kon het na de wedstrijd bijna niet beseffen: ,,Ik ben nu tien jaar bij de ploeg, ik weet dat we nog op matjes slie pen in een klooster, alles met dat ene doel voor ogen. En dan mo gen we nu eindelijk naar het EK. We hebben daar zeker wat te zoeken als je kijkt naar onze uit slagen tegen gerenommeerde handballanden.'' De carrière van Jeffrey Herlings (24) wordt gekenmerkt door grote successen en zware blessures. Nu brak hij weer zijn enkel. Tim Gerth Kegums Herlings brak in januari in Spanje zijn voet tijdens een training, revalideerde vierenhalve maand en reed vorige week in Rusland zijn eerste Grand Prix van het seizoen. Met een vierde plek deed hij het daar niet onverdien stelijk, maar in Letland, met een cir cuit dat de KTM-coureur altijd goed heeft gelegen, lag er meer in het ver schiet. Herlings won de eerste manche op overtuigende wijze, maar bleek daarvoor een gebroken enkel te heb ben opgelopen. In de verkenningsronde, nog voor de start van de wedstrij d, viel Herlings ongelukkig. De Litouwer Arminas Ja- sikonis, die achter de uittredend we reldkampioen reed, kon hem niet ont wijken en reed over zijn rechtervoet. In januari brak Herlings juist die voet en nu is het zijn enkel die is gebroken. Opnieuw mag de Brabander gaan re valideren, een proces dat hij inmiddels wel spuugzat zal zijn. ,,Ik besloot na de val toch te starten en won de manche dus zelfs met ge broken enkel", liet een verslagen Her lings achteraf weten. ,,Ik kan dit ge woon niet meer geloven", besloot hij. Zo was de vreugde over de terugkeer dus van korte duur. Herlings is viervoudig wereldkam pioen, maar hij had al zes of zeven we reldtitels kunnen hebben. Een gebro ken bovenbeen (juli 2014), een gebro ken sleutelbeen (juni 2015), een val waarbij hij bijna zijn pink verloor (juli c- Jeffrey Herlings, met een gebroken enkel, in actie tijdens de eerste manche. eigen foto Ik besloot na de val toch te starten en won de manche dus zelfs met een gebroken enkel -Jeffrey Herlings (24) 2015), een heup uit de kom (ook in juli 2015) en een gebroken middenhands- beentje (december 2016) weerhielden hem steeds van een eerlijke strijd om de titel. Alleen in 2018, toen hij zijn sleutelbeen brak, kon hij alsnog kam pioen worden. Ook dit jaar is de het kampioen schap van Herlings al voorbij voordat het goed en wel is begonnen. Na een ongekend dominant 2018 keek iedereen uit naar een nieuwe strijd tussen Herlings en merkgenoot Tony Cairoli, negenvoudig wereld kampioen. In januari was de kans daarop al verkeken toen Herlings zijn voet brak. Overigens lijkt de titel dit jaar niet naar Cairoli, maar naar Honda-coureur Tim Gajser te gaan. De Siciliaan Cairoli raakte zelf namelijk ook geblesseerd in Letland toen hij hard viel in de tweede manche. Hoe lang Herlings eruit ligt, is niet duidelijk, maar de wedstrijd over een week in Duitsland zal te vroeg komen. Het ligt voor de hand dat hij ook de trip naar Indonesië overslaat. Daarna komt de race op één van de favoriete banen van Herlings, in het Belgische Lommel op 4 augustus, al dichtbij. Teammanager Dirk Grübel van KTM sprak van een kleine breuk, maar hoe groot de schade precies is, wordt van daag pas duidelijk na een evaluatie door Herlings' dokter in het Belgische Herentals. voor 2 personen Inclusief uitgebreid ontbijt Zin in een nachtje weg? Met de NH Hotels voucher kun je met 2 personen overnachten in een selectie van 28 hotels in Nederland, België en Luxemburg. Ga er even lekker tussenuit en geniet in bijvoorbeeld Den Haag, Utrecht, Maastricht of Brussel. Inclusief toeristenbelasting Geldig voor een verblijf in 2019 Let op: er is een beperkt aantal vouchers beschikbaar Ga naar pzc.nl/nh PC Herlings ligt er weer uit na nieuwe breuk "Prijzen zijn exclusief 1,50 transactiekosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 34