II Op vakantie? Wij gaan mee! Neres geniet in Copa América, Tagliafico nog niet 4 Na een prachtjaar met Ajax meldden David Neres en Nicolas Tagliafico zich euforisch op de Copa América. Na de eerste duels van Brazilië en Argentinië staan hun gevoelens tegenover elkaar. De Gier trainer van GA Eagles Pogba wil weg bij ManUnited Maurizio Sarri naarJuventus al slaagde hij er ook nau welijks in een beetje ruimte te vinden v Maar de Japanse krijgskunst hielp hem weinig, zaterdagnacht in Sal vador, waar Tagliafico met de Ar gentijnse ploeg kansloos verloor van Colombia (2-0). In de Arena Fonte Nova, waar Oranje precies vijfjaar en twee dagen eerder wereldkampioen Spanje met 5-1 vernederde op het WK, ging opnieuw een grootmacht on deruit. En dat terwijl Tagli- afico zich na het top- eizoen met Ajax veel had voorgesteld van de Copa. De gedachte weer sa men te spelen met Lionel Messi gaf hem energie. Na het rampzalige WK van vorig jaar had de wereld ster, die er bij zijn nationale ploeg maar niet in slaagt te schitteren, een paar maanden sabbatical opge nomen bij La Albiceleste, maar voor de Copa América keerde hij terug. Ambitie Mijn familie, vrienden en mijn vriendin waren gekomen om mij te zien spelen'', zei Neres na afloop van zijn vierde interland als Godde lijke Kanarie. Het kan niet op voor de 22-jarige buitenspeler, die vorige week in het oefenduel met Honduras (7-0) ook al zijn eerste interlandgoal maakte. Soms moet je ook een beetje geluk hebben. Als de Braziliaanse ster Neymar door een enkelbles sure niet had moeten af haken voor het Zuid- Amerikaanse kampi oenschap was het waar schijnlijk anders gelo pen. Nu had bondscoach Tite hem aangewezen als vervanger. Van enige druk op zijn jonge schouders leek weinig sprake. On- tr. verschrokken zocht Neres de Bolivi aanse verde digers op, voor een echt goede dribbel. Als er al een keerzijde is aan de glanzende avond voor Neres, is het dat. „Hij voerde zijn acties vaak een beetje te ver door", zei oud-interna tional en tv-analist Walter Casa- grande. Daarnaast had Neres 'de pech' dat Everton, de al even talent volle aanvaller van Grêmio die hem tien minuten voor tijd afloste, kort na diens entree prachtig scoorde. Het zal Tite in zijn zoek tocht naar de ideale formatie wel licht op andere gedachten brengen. Samoerai Nicolas Tagliafico (26) leest graag boeken over samoerai. Over bus- hido, de erecode van de Japanse krijgers, die moed, trouw en eer als Sao Paulo, stadion Morumbi. De Bra ziliaanse vrijdagavond is al overge gaan in de vroege zaterdagmorgen als David Neres met een stralende glimlach door de catacomben loopt. Hij kijkt eens om zich heen. Dit is zijn thuis, in zijn stad, hier is het al lemaal begonnen voor de aanvaller van Brazilië en Ajax. In Morumbi brak hij door, als jong talent van Sao Paulo, voordat Ajax hem naar Amsterdam haalde. Nu, een jaar of vijf, zes later, is hij na het onvergetelijke seizoen bij Ajax bezig aan een mooie volgende stap in zijn carrière: basisspeler van de Bra ziliaanse nationale ploeg in de ope ningswedstrijd van de Copa América tegen Bolivia (3-0 winst). „Ik had het echt het gevoel dat ik een wedstrijd in mijn eigen huis speelde, bij mijn oude club. Dat was heel speciaal. Ik had het gevoel dat ik in mijn eigen huis, bij mijn oude club speelde. Dat was heel speciaal Bl\\i °P de hoogte- Geef uw vakantie door en download onze app Regel het op pzc.nl/vakantieservice maandag 17 juni 2019 PC Ajacieden starten met gemengde gevoelens VOETBAL Jack de Gier (50) gaat aan de slag als hoofdtrainer van Go Ahead Eagles. De ex-prof tekent bij de eerstedivisieclub uit Deventer een contract voor één jaar. Hij is de opvolger van John Stegeman, die naar PEC Zwolle gaat. De Gier speelde in 1994-1995 één seizoen voor Go Ahead. Als trainer was hij de laatste jaren werkzaam bij Almere City en NEC. VOETBAL Paul Pogba wil Manchester United na drie jaar verlaten. ,,Het zijn mooie jaren geweest, met hele mooie en hele slechte momenten. Maar dit is mis schien wel het juiste mo ment om buiten Engeland op zoek te gaan naar een nieuwe uitdaging'', aldus de 26-jarige Fransman. Pogba is in beeld bij zowel Real Madrid als Juventus. VOETBAL Maurizio Sarri wordt trainer van Juventus, de kampioen van de Serie A. De Italiaan (60) komt over van Chelsea, waar hij dit seizoen derde werd in de Premier League. Chelsea won de Europa League. Het verblijf van Sarri in Engeland bleef beperkt tot één seizoen. Hij zei heimwee te hebben. belangrijkste eigenschappen ver onderstelt. Daar spiegelt de verde diger van Argentinië en Ajax zich aan en haalt hij zijn inspiratie uit. ,,Ik heb gelukkig al eerder met Messi gespeeld en wat het meeste indruk op me maakt, is zijn ambi tie'', zei Tagliafico de dag voor het treffen met Colombia, als een van de leiders van het 'nieuwe' Argen tinië naar voren geschoven om de pers te woord te staan. ,,Messi heeft nog altijd het verlangen om succes te halen met Argentinië, dat is on gelooflijk. Hij is hetzelfde als tij dens het WK: kalm, relaxed en met een enorme drive.'' Maar Messi zelf zei al: dit Argen tinië, midden in een renovatiepro ces, met veel nieuwe, onervaren spelers onder leiding van de al even onervaren interim-coach Lionel Scaloni (41), is absoluut geen titel kandidaat. Joost de Jong Rio de Janeiro - David Neres David Neres speelt na een topseizoen bij Ajax nu ook de Copa América. foto BSR AGENCY Al ons nieuws 24/7 op uw tabLet of smartphone Geen papierstapel in de bus bij thuiskomst Tip: Laat uw krant tijdelijk bij buren of vrienden bezorgen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 32