b O 22 MEDIA CULTUUR Vanaf vandaag presenteert Art Rooijakkers (42) elke werkdag de zomeravondshow Zomer Met Art. ,,Ik ben ook de Art die uit Brabant komt.'' Richard Groenendijk eerste 'zomerdate' VINCENT LUISTERT RADIO Y" So you think you know Mozart? Dacht het niet. Check nporadio4.nl en kijk, luister en lees alles over deze super- toffe componist, dit geboren genie dat op zijn derde al heel chill kon pianospelen en op zijn vijfde zijn eerste stuk schreef, het coole Menuet in G voor piano. Bekijk de video's van vijf pianisten die Mozart spelen op gave locaties. Do The Mo zart Shuffle. Speel de quiz Amadeus: feit en fictie, kom alles te weten over deze geniale gast, die maar 35 is geworden en toch echt wel 626 werken heeft geschreven. Einstein, die van E=MC kwadraat, die zei het eigenlijk al: ,,Mozarts muziek is zo puur, dat het altijd aanwezig lijkt te zijn geweest in het univer sum, wachtend om ontdekt te worden door de meester.'' Daar had hij fokking gelijk in. En daarom was het, je hebt het misschien gemist omdat je naar Het Foute Uur van Q of Die Verrückte top 538 zat te luisteren, daarom was het vo rige week op NPO Radio 4 Mozartweek, want Mozart v^er je. Met weetjes, met feitjes, met grapjes, want hij was grappig, met een fietstocht langs de Mozart Radweg, maar met vooral heel veel muziek, met als apo theose de vijftig lekkerste van deze gewel dige Salzburger, de Mozart Top 50, de Lijst der Lijsten als het om Mozart gaat. waar je u tegen zegt, u met een grote U. Op 50 prijkt het Pianoconcert nr.27, KV.595 in Bes majeur. Het is Mozart in topvorm, zoals alles van Mozart Mozart in topvorm is. En wat denk je dat Mozarts Bohemian Rhapsody is? De 40ste symfonie? Nee, die moet genoegen nemen met een notering op de 13de positie. De Krönungsmesse, Don Giovanni, het Klari netconcert, Die Zauberflöte, Cosifan tutte, Le nozze di Figaro, Ave verum corpus, ze hadden er allemaal kunnen staan, het zijn popcom posities die de tand des tijds ruimschoots hebben doorstaan. Er kan er maar een de nummer een zijn en dat is natuurlijk, wow, het Requiem, een te gek stuk, speciaal geschreven voor de doden. Dus nu eigenlijk ook voor Mozart, want die is al weer eventjes het hoekje om. Maar al is hij ons dan ontvallen, hij is nog steeds alive and kicking, op vier! maandag 17 juni 2019 Humberto bij Avro-Tros FILM Zeffirelli overleden ART ROOIJAKKERS TALKSHOW en doordeweekse dag in Amsterdam. In restaurant De Plantage, op een steenworp afstand van de studio waar Zomer Met Art straks wordt opgenomen, roffelt Art Rooij akkers met de handen op tafel. ,,We gaan beginnen'', zegt hij met een grote grijns. Zo, met die roffel en die woorden, wordt er vanavond dus niet begon nen aan het nieuwe zomeravondpro gramma van RTL4. Simpelweg, om dat er geen stamtafel ^s. ,,Die wilde ik niet'', legt Rooijakkers uit. ,,Omdat het al bestaat. Jeroen Pauw is ongeë venaard, Eva doet het hartstikke goed, Matthijs van Nieuwkerk is de koning. Dan is het toch leuk en inte ressant om het op een andere manier te proberen?'' Zomer Met Art wordt, sinds zijn overstap van AvroTros vo rig jaar, zijn derde programma bij RTL 4 na de spelshow Praat Neder lands Met Me en Iedereen Had Het Er over. Rooijakkers: „Verschillende zitjes. Ik beweeg me door die studio. Praat daar met die gast, aan de bar met die Natuurlijk hoop je dat mensen de volgende dag bij de koffieautomaat zeggen: ik hoorde toch een verhaal bij Art...'' en in dat hoekje met die. Het gevoel van een strandtent. Dat de kijker 's avonds van de barbecue afkomt en bij ons zijn zomeravond komt ver lengen. Daarnaast, als ik zelf eens aan zo'n stamtafel zit in een van die pro gramma's, dan word ik altijd zo on gemakkelijk van zo'n eerste nieuws- rondje. Met al die meningen. 'Pre mier May is afgetreden, nou Art, wat vind jij van de brexit?' Ik ben zelf meer geïnteresseerd in mensen die ergens verstand van hebben en daar over komen praten.'' ,,Toen jk werd gevraagd voor deze zo meravond, heb ik wel gezegd dat ik ook graag wilde meedenken over de vormgeving. Maar die zitjes, die zijn niet origineel, hoor. Vergelijk het een klein beetje met het Top 2000 café. Dat gevoel, die gezelligheid aan het einde van het jaar, dat vind ik tof.'' ,,Ik heb sowieso een vaste zomerdate met wie ik presenteer. Dat is altijd ie mand van wie ik vooraf al denk: met haar of hem wil ik op een terras zit ten. De zomer is een seizoen waarin het allemaal iets losser en relaxter is, al gaan we ook voor het gesprek van de dag en de verhalen. Natuurlijk SIDEKICK Quote van de dag Het spijt me. Sorry dat ik wegging. Ik was een trut. Moza Stuk voor stuk, van 50 tot 1, is het muziek GO RADIO Humberto Tan praat met Avro- Tros over een programma op NPO Radio 1. Hij zou vrijdags tussen 14.00 en 16.00 uur het programma van Dionne Stax en Toine van Pe perstraten moe ten doen. Zij zijn er van maandag t/m donderdag. De Italiaanse film- en operale gende Franco Zeffirelli is na een lang ziek bed overleden. Zeffirelli regis seerde veel opera's, waar onder Tosca met Maria Cal- las. Ook maakte hij films als Romeo en Julia en La Traviata. 3 ■u 'Ik ben mezelf minder belangrijk gaan vinden' Dennis Jansen Geen stamtafel dus, wat gaan we wél zien? 44 Was die setting jouw eigen idee? Hoe ga je die gezellige zomer avondsfeer in je programma krijgen? Richard Groenendijk is de eerste 'zomer date', de sidekick met wie Art Rooijakkers een week lang de zo meravondshow pre senteert. De presenta tor heeft tien weken lang iemand anders aan zijn zijde. Onder anderen Merel Westrik, Ellie Lust en Gert Verhulst komen voorbij. In Zomer Met Art gaan jonge ver slaggevers Bram Krikke en Gwen van Poorten het land in om te onderzoeken hoe Nederland 'de zomer beleeft'. Een andere vaste rubriek is 'De eeuw van mijn doch ters'. Hierin vraagt de presentator zich af hoe de wereld eruit zal zien als zijn dochters Puk en Keesje - een tweeling van 2 jaar - straks volwassen zijn. De huisband van Mar cel Fisser steekt elke week met een andere bekende zanger of zangeres zomerhits in een nieuw jasje. Zomer Met Art, elke werkdag om 22.30 uur op RTL4 Geri Horner, Ginger Spice bij het laatste reünie-concert van de Spice Girls.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22