Westkapelle steunt MS-actie massaal Dennis Willeboordse steekt alle 30 ringen WALCHEREN 19 BEACHRUGBY OP DE MARKT IN MIDDELBURG Het is wel een stoere sport, zegt Anouk de Visser (15) als ze zaterdagavond op de Markt in Middelburg kijkt naar beachrugby. Samen met wat vriendinnen ziet ze hoe vrouwenteams uit Nederland en België elkaar bestrijden. elf zit Anouk de Visser op fitness en zegt dat ze misschien wel eens gaat informeren bij de I Middelburgse rugby club Oemoemenoe of ze een paar trainingen op proef kan meedoen. ,,Want het ziet er wel leuk uit." Iets daarvoor zag ze dat Luna Swartjes, ook vijftien jaar, namens het clusterteam Oemoemenoe/ Tovaal tweemaal een try scoorde. Zij speelt vier jaar rugby en vindt het een heerlijke sport. Toen ze elf was zocht ze iets waar ze haar energie in kwijt kon. ,,Een beetje stevige sport." Dat werd rugby en ze heeft geen spijt van de keuze. Tot nu toe speelde ze in gemengde jeugdteams. Na de zomer maakt ze de overstap naar het vrouwenteam van haar club. ,,Daar heb ik ook wel zin in." Normaal speelt ze op gras in een team met vijftien spe lers. Ter afsluiting van het seizoen doet ze mee met het vrouwen- beachteam. Spelen op de Markt vindt ze leuk, omdat ze nu aan een breed publiek haar sport kan laten zien. Bovendien vindt ze 'beach' een leuke rugbyvariant waarbij teams van vijf spelers het tegen el kaar opnemen. ,,Maar spelen op zand is wel zwaar hoor." Dat is ook mma&W: Luna Swartjes ontwijkt een tackle tijdens beachrugby op de Markt in Middelburg en scoort vervolgens. foto lex de meester de reden dat er veel wordt gewis seld. Maar op zand kan ze ook pro fiteren van een van haar speciali teiten: de sidestep. Daardoor kan ze 'op het trage zand' makkelijk te genstanders passeren. 'Alle formaten' Lien Ivo (24) vindt 'beach' ook een leuke spelvariant. Ze neemt samen met haar teamgenoten van Ant werpen Ladies, de latere winnaars, deel aan het toernooi. Zij speelt al twaalf jaar rugby en begon met de sport, omdat familieleden zo en thousiast waren. Ook zij vindt de teamsport 'echt heel leuk' en Als je in je rugbyshirt loopt, is er altijd wel iemand die een praatje begint hoopt nog lang te kunnen spelen. ,,Tot ik me echt settel." Ze suk kelde het afgelopen jaar met een blessure. ,,Mijn kruisbanden." Daardoor kon ze niet zo veel spe len. ,,Maar nu kan ik lekker op het zand." Wat ze ook leuk aan de sport vindt: ,,Alle formaten kun nen meedoen. Groot, klein, dik, dun. Voor iedereen is wel een po sitie op het veld." Vrienden Steffi de Folter (29) speelt sinds twee jaar bij Oemoemenoe en or ganiseerde samen met teamgeno ten het toernooi. ,,We namen zelfs in februari op het strand een pro motievideo op." Ze is blij dat het lukte meerdere teams naar Mid delburg te krijgen en vertelt dat ze volgend jaar hoopt op nog meer. Tot twee jaar geleden deed ze vooral aan fitness maar ze is blij dat ze de overstap maakte naar een teamsport. ,,We doen veel samen." Miriam Wasterval is een van de oudste speelsters op de Markt en bij Oemoemenoe. ,,Ik begon op mijn zeventiende en speel al meer dan dertig jaar." Ze is er dan ook trots op dat ze de eerste try na mens haar team scoorde. Zij kan uren praten over rugby en vertelt onder andere dat dankzij de sport ze overal op de wereld vrienden maakte en maakt. ,,Als je ergens loopt in je rugbyshirt, dan is er al tijd wel iemand die naar je toe komt en een praatje begint." Op een tuinstoel langs de rand van het voetbalveld in Westkapelle keek Marianne Conté zaterdag middag nog maar eens goed om zich heen. ,,Wat zijn er veel men sen hé, dit had ik niet verwacht. Ik heb er eigenlijk geen woorden voor", zei ze over de sportdag die werd gehouden voor de ziekte die ze heeft. Drie jaar geleden werd er MS bij de Westkappelse geconstateerd en sindsdien is haar leven veranderd. Ze moet meer rusten en kan niet meer alle dingen doen die ze graag deed. ,,Lastig, want ik was altijd een bezige bij. Kans op genezing is er eigenlijk niet, het zal alleen maar minder gaan, niet meer be- ter. Ik doe gelukkig nog wel m'n werk." Om haar te steunen besloot J oop Kesselaar, haar baas, een sportdag op te tuigen die in het teken moest staan van de ziekte waarbij het Sportdag voor MS levert 14.500 euro op centrale zenuwstelsel is bescha digd. 10.000 euro wilde hij opha len en 10.000 euro haalde de su permarkteigenaar ook op. Sterker nog, Westkapelle ging er dik over heen. Zaterdagavond om 22.00 uur stond de teller al op 14.500. Eigen lijk was Kesselaar niet eens verrast. ,,Ik wist dat als ik dit zou doen, ik heel veel steun zou krijgen uit de gemeenschap. Westkapelle is een heel mooi dorp waar iedereen voor iedereen klaar staat." Dat bleek on der meer uit de immense prijzen- tafel voor de verloting, bijeenge bracht door lokale ondernemers. Die hechte gemeenschap ziet ook Conté. ,,Bij dit soort activitei ten zie je dat Westkapelle massaal komt. Maar toch is het eigenlijk onvoorstelbaar." Tijdens de sportdag werd een benefietwedstrijd gevoetbald tus sen De Noormannen en De Meeuwen, geturnd, gewandeld en hardgelopen. Een van de hardlo pers was Petra Verhulst. ,,Als men sen hun nek uitsteken om iets te organiseren op je dorp vind ik dat je daar gewoon bij moet zijn." GAPINGE Dennis Willeboordse won tijdens het ringsteken in Ga- pinge de wedstrijd en de pollepel. In totaal waren er dit weekend vier wedstrijden. In Gapinge was Dennis Wille- boordse weer ijzersterk. Hij won de wedstrijd en de pollepel. Hij stak samen met Sebastiaan Sturm en Ingmar Alewijnse alle 30 ringen. De eerste beker werd wel een prooi voor Sturm. Ab Paauwe was zater dag ringhanger in Gapinge en werd in het zonnetje gezet door de voor zitter, omdat hij 50 jaar lid is van de Gapingse Ringrijders Vereniging. Johnny Wisse en Amber Janse lieten de andere 17 koppels achter zich en wonnen ook de pollepel tij- dens de koppelwedstrijd in Zoute- lande. De eerste beker werd gewon nen door Bart Jobse die in de kamp sterker was dan Vera Willeboordse. De prijs voor de meeste volgringen werd gewonnen door Stijn de Vis ser. In Ritthem reden negen com binaties mee tijdens de sjezenwed- strijd. Leo de Visser en Lianna Brouwer staken als enige alle 66 ringen en wonnen de wedstrijd. De prijs voor de mooiste klederdracht ging ook naar dit koppel. Huibert van der Maas stak 21 rin gen uit 22 beurten bij de wedstrijd tijdens de fair bij Nieuw Sande in Ovezande. Hij won en schreef ook de pollepel op zijn naam. Meer uitslagen: ringrijden.nl maandag 17 juni 2019 WA 'Voor iedereen is er plek op het veld' Emile Calon Middelbrug Faasse 7* erwiafifc t 18 635 - Miriam Wasterval, speelster Oemoemenoe Maurice Steketee Westkapelle

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 19