Einde aan impasse over pensioen Historische zwemtocht mogelijk weer in 2020 Vlag 16 ZEELAND 'Hartstikke leuk met die jongens' DELTA RIDE RECORDOPBRENGST WWA?'i: 'k:y\èmmsam Commentaar Het leek tot het laatst toe spannend. Zouden de leden van de vakbond FNV instemmen met het onlangs gesloten pensioenakkoord? En zo ja, zou het ledenparlement van de FNV dit besluit dan bekrachtigen? Toen in 2011 een meerder heid voor het toen afgesloten akkoord stemde, werd dit immers door de gestaalde kaders in het ledenparlement verworpen, wat de toenmalige voorzitter Agnes Jongerius de kop kostte. Zaterdag ging driekwart van de stemmende FNV-stemmers akkoord, een veel overtuigender uitslag dan acht jaar geleden, omdat de opkomst dit keer hoog was. Ruim 375.000 van de mil joen FNV-leden hebben van zich laten horen. Waarop het vak- bondsparlement besloot de uitslag over te nemen. Niet alleen in de bestuurskamers van de FNV zal een zucht van verlichting zijn geslaakt, ook op diverse Haagse ministeries. Gevolg is onder meer dat de AOW-leeftijd minder snel gaat oplopen, dat in CAO's kan worden afgesproken dat mensen met zware beroepen eerder kunnen stoppen met werken en dat kor tingen op pensioenen van de baan lijken omdat fondsen minder grote buffers aan hoeven te houden. Nog steeds is er meer niet dan wel geregeld. Over de modernisering van het pensioenstel sel bestaan slechts afspraken op hoofdlijnen. Hoe de lasten eer lijker worden verdeeld over ouderen en jongeren is nog lang niet duidelijk. Daarover kan nu wel worden gepraat. De waarde van het huidige akkoord is vooral dat de pensioendiscussie niet lan ger word gegijzeld door een minderheid van hardliners. Hoe de lasten eerlijker worden verdeeld over ouderen en jongeren is nog lang niet duidelijk VLISSINGEN De historische zwemtocht om de Scheldebeker wordt mogelijk nieuw leven inge blazen. Het was de bedoeling dat de tocht over de Westerschelde tussen Vlissingen en Breskens dit jaar al zou worden gehouden, maar om fi nanciële en organisatorische rede nen werd daar vanaf gezien. ,,Dit is een enorme deceptie", vertelde Frans Reyniers van de or ganisatie vorig jaar maart nog tegen deze krant. Maar ruim een jaar later heeft de stichting Scheldebeker een nieuwe voorzitter die kansen ziet om de bijzondere wedstrijd vol gend jaar weer te houden. Marcel Oonk, enthousiast zwemmer en oud-notaris in Vlissingen, is bereid gevonden om voorzitter te worden, laat de nieuwe organisatie weten. ,,Met een groot netwerk en de juiste dosis zoutwater in zijn dna is hij de juiste man om de Scheldebeker ALMANAK Vanuit de kleine bootjes op zee was de zonsopkomst in het noorden van Bali prachtig te zien. De eerste zonnestralen daalden neer op een groep jonge dolfijnen, die aan de oppervlakte verscheen. Binnen no time dron gen zich veertig bootjes rond de dieren. Dat maakte het spotten nieuw leven in te blazen. We gaan opnieuw proberen de roemruchte zwemtocht te organiseren." Onlangs is bij de Permanente Commissie van Toezicht op de Scheldevaart een verzoek inge diend om op zaterdag 25 juli 2020 de tocht te zwemmen. Maar, plaatst de organisatie een kanttekening, 'op dit moment valt nog niet te voor spellen of toestemming verleend zal worden en met hoeveel deelne mers we kunnen starten'. In 2014 werd de tocht voor het eerst in vijftig jaar weer gezwom men in het kader van de viering van 200 jaar Zeeuws-Vlaanderen en 200 jaar Zeeland. Het draaiboek voor 2019 lag ook al klaar, maar ging uiteindelijk de kast in. Wietse Beerens uit Tilburg is de laatste winnaar geweest. Hij zwom in 2014 de Westerschelde over in een tijd van 1.11.53 uur. van dolfijnen toch minder bij zonder. De ochtend werd alsnog bijzonder. Want welke vlag wap perde daar fier in een mast? Dat kon toch niet? Hier, in Indone sië? Jawel, die van Zeeuws- Vlaanderen. Die verwacht je overal. Behalve tijdens een zons opkomst op zee in Bali. Zierikzeese steekt partner in arm m l PW Auto crasht en belandt in sloot THOLEN Koperdief duikt haven in Niet eerder was het weer zo slecht tijdens de Delta Ride for the Roses in Zeeuws- Vlaanderen. Maar de opbrengst van de derde editie was ook de hoogste ooit: 151.288 euro, ruim 45.000 euro meer dan vorig jaar. 36t50 Thermen BussLoo of Thermen Soesterberg Ga naar pzc.nl/thermen Hans Pielaet '""JLJ het eerst. „Ik uit Oostburg if ho^etwel keer fietst A Melvin Couque, Justin Pielaet schrok wel hij de 50 ki- en opa Hans Pielaet. even toen hij lometer met 's ochtends zijn kleinzonen Melvin Cou- uit het raam keek en de regen que (9) en Justin Pielaet (12). nog met bakken uit de hemel „Hartstikke leuk om met die viel. ,,Nu is het gelukkig droog, jongens te gaan." Beiden heb- maar voor de zekerheid heb ik ben de 25 kilometer weleens wel een thermoshirt aan ge- gereden, maar doen de 50 voor daan." maandag 17 juni 2019 II Tip? redactie@pzc.nl ZIERIKZEE De politie heeft een 37- jarige Zierikzeese vrouw opgepakt. Ze is aange houden in haar woning aan de Hoge Molenstraat omdat zij haar 30-jarige partner in zijn arm zou hebben gestoken. Het incident gebeurde na een ruzie, in de nacht van zaterdag op zondag rond 01.30 uur. De man, ook afkomstig uit Zierikzee, moest naar het zieken huis om aan zijn verwon dingen behandeld te wor den. Daarna waar schuwde hij de politie. De vrouw is overgebracht naar het politiebureau. De man heeft aangifte gedaan. TERNEUZEN Bij de Groeneweg in Ter- neuzen is gisterochtend een automobilist in een sloot beland. De bestuur der raakte gewond, maar kon op eigen kracht uit de auto komen. Het voertuig had een kenteken uit Litouwen en belandde vanaf de Ter- neuzensestraat (N290) in de berm. De automobilist raakte daarop de con trole over zijn wagen kwijt en vloog via een landbouwveld de sloot naast de Groeneweg in. Het is nog onduidelijk welk letsel het slachtof fer opgelopen heeft. Een bergingsbedrijf heeft de auto weggetakeld. Een koperdief is in de nacht van vrijdag op za terdag in de haven van Tholen aangehouden. Hij was het water inge doken om te ontkomen aan de politie en brand weer. De brandweer werd zaterdag kort na 3.00 uur opgeroepen voor assistentie aan de Gemaalweg in Tholen, waar volgens getuigen een koperdiefstal werd gepleegd. Twee ver dachten zouden zijn ge vlucht, van wie een de Thoolse haven in zwom. Die kon uiteindelijk na een lange zoektocht door brandweer en poli tie worden opgepakt. Tranen bij Vouchers kunnen tot en met 30 september 2019 verzilverd worden. De actie loopt tot en met 30 juni, dus wees er snel biji WELLNESS HOTEL THERMEN BUSSLOO THERMEN SOESTERBERG *Weekendtoeslag bedraagt 3,- p.p. Fietsers van de Delta Ride for the Roses op de Eversdam richting Zuiddorpe. fotos camile schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 16