gen in Nederland. Of over vrouwenrechten, Nederland staat op het gebied van vrouwen participatie niet hoog op internationale lijstjes. En ze noemen het laatste incident dat toevallig heeft plaatsgevonden, zoals politiegeweld. Het is zeldzaam, maar het komt ook in Nederland voor, hè.'' sche opmerkingen. Kleineren. Dat gebeurt rechtstreeks of via tussenpersonen, be vriende media, opiniemakers. Via sociale media is natuurlijk helemaal ideaal. Het gebeurt collega's ook. Die werden in lokale media door het slijk gehaald en van alles en nog wat beschuldigd.'' ,,De moeilijkste landen zijn heel goed op de hoogte. Ze gebruiken tactieken die ze ook gebruiken om hun eigen mensen mond dood te maken. Op de man spelen. Seksisti- „Pogingen om mij persoonlijk te beschadi gen. Heel plat gezegd: als ik een man was geweest, dan was ik een homo. Dat is in sommige landen voldoende om iemand in diskrediet te brengen. Ik was dus een PASPOORT Maria Henriëtte Schuurman Privé Die landen zijn op de hoogte van de zwakke plekken. Wat heeft u zelf meegemaakt? Geboren 20 september 1969, in Creil (gemeente Noordoost polder). Opleiding Franse taal- en letterkunde en vertaalwetenschap Russisch en Frans. Loopbaan In 1997 in dienst bij ministe rie van Buitenlandse Zaken. Werkt op ambassades in Moskou en Lusaka (Zambia) en op departement in Den Haag bij directies Conflict preventie en Humanitaire Hulp en Afrika. Tussen 2009 en 2011 plaatsvervangend ambassadeur in Soedan. Daarna ambassadeur in Macedonië. Tussen 2014 en 2017 Speciaal Vertegen woordiger Vrouwen, Vrede en Veiligheid bij de Navo. In 2018, als Nederland in de VN Veiligheidsraad zit, leidt ze de Task Force. Sinds 2018 mensenrechtenambassa- deur. Per 1 september direc teur Stabilisatie en Huma nitaire Hulp bij ministerie van Buitenlandse Zaken. Getrouwd, twee dochters en twee pleegkinderen. ZATERDAG 15 JUNI 2019 11

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 99