'We houden allebei van klus-tv' GELD GELUK Zoon Derek is nog niet van plan om het ouderlijk huis te verlaten. Hij heeft het gezellig met vader Ron, en het is voordelig. Derek Ron Beste koop Slechtste koop Derek: ,,Ik vind het fijn om bij mijn vader te wonen. En ik ben te zuinig om een huis te huren, ik spaar liever. Ik hoef niet mee te betalen aan woonlasten of aan gas, water en licht. Mijn vader koopt de basisboodschappen, ik vul soms wat aan.'' Ron: ,,Derek loopt soms na school nog weleens de Albert Heijn of Jumbo in.'' Derek: ,,Ron appt me altijd wat hij kookt.'' Ron: ,,Als het broccoli is, haak je af.'' Derek: ,,Ja, dan eet ik bij mijn moeder. Ik mag mijn vaders auto gebruiken.'' Ron: ,,Derek betaalt uit zichzelf de benzine. Ik gebruik de auto vooral voor boodschappen, die doe ik ééen keer per week. Dat doe ik zonder lijstje. Ik geef ongeveer 80 euro per week uit.'' Derek: ,,Ik misschien 20 euro. Ik koop vooral veel fruit. Ik eet de laatste tijd veel. In de kantine op school geef ik ook nog een euro of 5 per dag uit.'' Ron: ,,Ik neem altijd een broodtrommel mee naar mijn werk. En fruit.'' Derek: ,,Door de week verdien ik 12 euro per uur, in het weekend het dub bele. Ik werk soms bij als zzp'er, via een platform. Gemiddeld werk ik drie dagen per week naast mijn studie.'' Ron: ,,Mijn ex-vrouw en ik hebben voor de studie van Derek en zijn zusje sinds hun geboorte gespaard. Toen Derek 18 Gezamenlijk netto-inkomen 0 - €3000 €3000 - €4500 €4500 - €6000 €6000 of meer Derek Soeterbroek (19) studeert Ondernemer schap Retail-manage ment en werkt bij Essent als klantadviseur. Ron Soeterbroek (57) is beleidsmedewerker bij Kwaliteits-Controle- Bureau. Derek en Ron wonen in een voormalige tuinders woning in Pijnacker met hond Dennis. Derek: ,,Een fitnessabon nement voor 28,95 euro per maand. Ik sport vijf keer per week.'' Ron: ,,Het huis. Ik heb het twee keer gekocht. Een keer met mijn ex-vrouw, en toen ze vier jaar geleden verhuisde kocht ik het opnieuw.'' Derek: ,,Een scooter via Marktplaats. In de adver tentie stond dat het een model was uit 2012, het bleek een model uit 2008 te zijn.'' Ron: „Mijn laatste winter jas. Hij is synthetisch, ik zweet erin op de fiets.'' TEKST EDITH ANDRIESSE FOTO JOOST HOVING

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 94