3 elementen van de Braun Series 7 7865CC. De haartjes van de proef personen gaan daarmee het snelst weg, zonder in te leveren op comfort. Bovendien is er een trimmer aan boord om langere baardharen voor de scheerbeurt eerst te kortwieken. „Shavers zijn alleen voor stoppels'', benadrukt Katabaloeboeng. ,,Man- nen gaan hun baard veel te vaak direct met een scheerapparaat te lijf.'' Een zelfkastijding die kan aanvoelen alsof je kin een houtversnipperaar wordt binnengetrokken. Glibberig Ook bij de handgestuurde wegwerp- mesjes, die net als de elektronische shavers verzameld zijn door vergelij kingssite besteproduct.nl, is het moeilijk een duidelijke winnaar aan te wijzen. De Gillette Sensor 3 valt bij onze barbiers het beste in de smaak. De ingebouwde 'lubrastrip' creëert bij contact met water een glibberig parcours, waar de drie chromen mes jes soepel overheen snellen. ,,Het kan echter zomaar zijn dat de Wilkinson bij andere mannen beter op de kaak lijn aansluit'', onderstreept Kataba- loeboeng. Nogmaals: je kunt niet elke kin of kaak over één kam scheren. ROND AF MET CRÈME OF OLIE ELEKTRISCH Braun Series 7 7865CC €210 Philips Series 9000SP9820 €230 Remington XR1570 €80 Wat minder scheergemak en com fort dan de duurdere modellen, maar voor deze prijs zeker geen onaardige prestaties. Waterproof, met een lcd-schermpje met de resterende accuduur, detailtrim mer en reisetui. Heeft bij sommige gezichten wat meer moeite de contouren te volgen. WEGWERPMESJES Gillette Sensor 3 Wilkinson Sword Extreme 3 Ultraflex Jumbo Wegwerp- scheermesjes GO ZATERDAG 15 JUNI 2019 I Scheerirritaties ont staan vaak door een verkeerde scheer- techniek en/of onvol doende persoonlijke hygiëne. Het begint met een scherp en schoon mes. Vervang je mes jes op tijd en houd ze goed schoon. Ook de scheertechniek is be langrijk, namelijk: met de haren mee. Goed om dit uit te vogelen want ook in je baard kun je een kruin heb ben. De scheerrich- ting is dus niet bij iedereen of overal op je hoofd hetzelfde. Het scheerschuim dat je gebruikt moet je haren zacht maken en het mes soepel over de huid laten glijden. Het advies van de barbier van Barber Ro wordt onder steund door cosme tisch dermatoloog Eugene de Zwart-Storm. Maak voor het scheren je huid goed warm en gebruik goed scheer schuim. Scheer met de haarrichting mee en gebruik na het scheren een crème of olie om de huid te verzachten. Hoe je huid op verzor- gings- produc ten als scheer schuim reageert is heel persoonlijk. Sommige mensen zijn allergisch voor de stof cocamidopropyl be- taïne. Deze chemische stof zorgt voor schuim en komt vaak voor in producten als scheer schuim, shampoo en tandpasta. Bij normaal gebruik is deze stof voor de meeste men sen onschuldig. Reageer je er heftig op, krijg je een droge huid of eczeem bij voorbeeld, zoek dan een product zonder deze stof. Een andere stof waar je een reactie op kunt krijgen is perubalsem, een grondstof voor parfum. Het stofje wordt gewonnen uit de Myroxylon balsa mum boom en ge bruikt om schuim een lekkere geur te geven. Bij sommige mensen leidt dit tot een schil ferige of jeukende huid. Bij beide stoffen is er geen enkele reden tot paniek, maar mijd ze als je er heftig op re ageert. Beste uit de test. Scheert net zo goed als zijn grote broer (Series 9), maar is wel 80 euro goed koper. Snel, comfortabel en mooi meebewegend met het gezicht van onze proefpersonen. Inclusief trimmer, oplaad- en reinigings station en reisetui. De favoriet qua apparaten met roterende koppen. Prima presta ties (al was de Braun iets rapper), mooi display, met reisetui en voor ruim 100 euro extra ook een futu ristisch draadloos oplaadplateau. Puntje van kritiek: wel luidruchtig. €7,99 voor 6 stuks De drie scherpe mesjes glij den dankzij het smeersel van de zogeheten lubrastrip en kantelbare kop soepel langs de kaaklijn. Voor mannen met een gevoelige huid is de Gillette Skinguard Sensitive een goed alternatief; een ingebouwd drempeltje drukt de huid weg bij de mesjes voor minimaal contact. €5,99 voor 3 stuks Scoort zeker een dikke voldoende, al heeft de mee draaiende kop met drie scheerbladen bij onze proef personen net wat meer moeite om de laatste stop pels weg te snoeien. Snel last van wondjes en irritatie? Neem het Sensitive-model. €3,29 voor 5 stuks De drie mesjes zijn niet zo vlijmscherp als de concurren tie, maar bewegen deson danks verrassend goed over het gezicht. Ook dankzij een strip die aloë vera loslaat. Het bewijs dat budgetmesjes van de grootgrutter geen miskoop hoeven te zijn. FLEX SENSi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 75