IS-wezen hebben recht op bescherming, vindt historicus 7 A A 18 Deze week ontstond ophef over de twee IS- wezen die naar Nederland terugkwamen. Op verzoek van deze krant schreef historicus Chris van der Heijden een opiniestuk. Zijn betoog: mensen die deze kinderen niet willen beschermen spoelen hun eigen principes door de goot. Ieder kind dat gered wordt is er een. Goed nieuws dus Kinderterreurpardon. Dat is het woord dat PVV-leider Geert- Wilders deze week gebruikte toen be kend werd dat de Nederlandse overheid twee kinderen uit IS-ge- zinnen naar Nederland gehaald had en overgedragen aan een voogd. De kinderen zijn vier en twee jaar jong. Beiden zijn wees. De vader stierf enige tijd geleden. De moeder overleed begin dit jaar. Sindsdien zaten de kinderen 'on der erbarmelijke omstandigheden en zonder enige vorm van ouder lijk gezag', zoals twee ministers in een brief aan de Kamer schreven, in een kamp. Uit datzelfde kamp haalde de Franse overheid een tiental lotgenootjes. Op verzoek van Nederland nam men ook dit tweetal mee. Gelukkig zou je den ken. Wat moeten die peuters zon der ouders in dergelijke vreselijke omstandigheden? Ieder kind dat gered wordt is er een. Goed nieuws dus. Vergeet het maar. 'Kinderter- reurpardon' twitterde Wilders terwijl de meest vreselijke beel den, doemscenario's en andere el lende over het internet gingen. Ik zag weer dat kind van twee dat met een mes de kop van zijn speel- goedbeer afsnijdt. Ik zag het oude IS-propagandafilmpje waarin kin deren tot soldaat getraind worden en uitroepen dat ze optrekken naar Rome om 'onze vrouwen' tot slaaf te maken. Ik zag de idiote foto van een schattige peuter met een mes dat bijna zo groot is als hijzelf. Zo was er veel vreselijks te zien, heel veel. Dit alles ging vergezeld van bi zarre teksten, met een verschil: dat die teksten niet alleen afkomstig zijn uit IS-kringen maar ook van landgenoten, mensen zoals u en ik die vaak ook zelf kinderen hebben en verder een dak boven het hoofd, voldoende te eten en zo- meteen 'lekker op vakantie' gaan. Niettemin winden zij zich, ge tuige die teksten, mateloos op over de dreiging die van de twee peu ters uitgaat. 'Dankzij D66 lopen mijn kinderen in Nederland ge vaar,' schreef een nog relatief ge matigde landgenoot. Een ander: 'Die kinderen zijn verloren, ge- brainwasht en levensgevaarlijk. Stop immigratie nu.' Nummer drie: 'kinderen die mensen dood schieten en de keel doorsnijden zitten straks naast onze kinderen in de klas, what can possibly go wrong?' twee IS-wezen terugkomen naar Nederland, lijkt ons land lang zaam te zullen veranderen in een crèche voor minderjarigen van wie de ouders compleet gestoorde IS-freaks waren,' las ik ergens. Met de bek vol tanden. Sta ik. Wat is hier in vredesnaam aan de hand? Wat wordt hier verdedigd? Neder land? Welk Nederland? Onze cul tuur? Welke cultuur? Nederlandse waarden? Welke waarden? Ronduit dwaas werd de situatie toen het nieuws over de twee IS- kinderen op een gegeven moment parallel liep aan de opwinding over een pedohandboek dat op in ternet staat, gewoon te downloa den is en blijkbaar niet verboden kan worden - vrijheid van me ningsuiting en zo. De PVV was een van de partijen die hierover een uitgesproken standpunt in nam: ontoelaatbaar! De minister moet ingrijpen. Want kinderen moeten beschermd worden, koste wat kost. In de afgelopen, zeg, tweehon derd jaar hebben we in het westen en zeker in Nederland en omlig gende landen met vallen en op staan een samenleving gebouwd die historisch gezien uniek is. Er gaat van alles en nog wat fout in deze samenleving. Zeker. Maar er gaat, zeker in vergelijking met voorheen en met tal van andere gebieden op deze aardkloot, veel en veel meer goed. Dat weten we niet alleen, dat vinden we ook. Vandaar dat uit onderzoek steeds weer blijkt dat Nederlanders tot de gelukkigste volkeren ter wereld behoren. ZATERDAG 15 JUNI 2019 GO Chris van der Heijden (1954) is historicus en auteur van boeken en artikelen over uiteenlopende onderwerpen. Zijn bekendste werk is Grijs verleden, Nederland en de Tweede Wereldoorlog uit 2001. Hij publiceerde ook over Spanje, armoede, Israël, managerscultuur en aspecten van de moderne samenleving. Ook sommige (internet)media lieten zich niet onbetuigd. 'Nu er Kinderen in IS- kamp al-Hol in Syrië wachten op vervoer naar vei lig gebied. FOTO AP Even veranderde mijn hoofd in een flipperkast. Kinderporno. Kinderterreur. Kinderbescher ming. Pardon?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 66