Wibi Soerjadi Perry Kentin: 'Mijn zwemspullen liggen altijd op de achterbank' Vakanties gaan altijd te snel voorbij. Voor je het weet, sta je weer in de rij van de koffieautomaat. En verdwijnt dat relaxte gevoel als sneeuw voor de zon. Toch hoeft dat niet. Ondernemer Perry Kentin (43) uit Goes bouwt dagelijks een relaxmomentje in. ,,Mijn zwemspullen liggen altijd op de achterbank van de auto. Dat is het mooie van Zeeland. Je kunt overal wel een duik maken." 11 €10,- KORTING 'Het eerste gesprek was telefonisch, het tweede in Terneuzen, en het klikte direct' Kijk op de site bij /video Ontspannen na het werk is belangrijk spectiefbieden." Het klinkt als te mooi om waar te zijn, maar hoe zou Dow er anders in geslaagd zijn zoveel nieuwe mede werkers naar Terneuzen te halen? Uitzendbureaus wor den ook ingeschakeld, Rand stad/Tempoteam, De Pooter Personeelsdiensten in Axel en Manpower. Dow heeft di rect contact met universitei ten, haalt studenten naar Terneuzen om kennis te ma ken met het bedrijf, inves teerde fors in het Centrum voor Toptechniek in Terneu- zen en doet in de regio con sequent mee aan evenemen ten waar werkgevers en werkzoekenden elkaar kun nen ontmoeten. Dat werpt zijn vruchten af, maar dat kan het niet alleen zijn. Enrique de Koeijer (21) komt uit Terneuzen. Hij heeft de opleiding proces techniek gevolgd aan mbo- school Scalda in Terneuzen en treedt 1 juli in dienst bij Dow als procesoperator c. Hij heeft er echt zin in na afron ding van zijn eindstage. ,,De verdiensten bij Dow zijn goed, maar dat is zeker niet het enige. Op de fabriek waar ik ga werken, kraker 2, is de werksfeer onderling heel leuk. Het werk is afwisse lend. En techniek is mijn passie geworden. Kraker 2 is zo groot, zo indrukwek kend." Allemaal redenen waarom hij Dow als werkge ver aanbeveelt. ,,Maar", voegt hij toe, ,,je interesse moet er wel liggen, want als je van school komt, begin je nog maar met leren." Diamond Center Het gesprek met Enrique vindt plaats in het nieuwe hoofdkantoor van Dow Be nelux op bedrijventerrein Maintenance Valuepark bij Terneuzen, het Dow Dia mond Center. Het is het nieuwe visitekaartje van het Amerikaanse chemieconcern in Terneuzen. Ook Alberto Cerimele zit aan tafel. Zijn achtergrond is heel anders dan die van Enrique. Alberto (36) komt uit Italië. Na een financiële universitaire op leiding in Milaan en Londen keerde hij afgelopen jaar van wege familieomstandighe den terug naar zijn geboorte land. Van daaruit zocht hij werk om een nieuwe, inter nationale carrière te begin nen. Alberto: ,,In een land dat open staat voor expats (hoog opgeleide professionals)." Engeland viel af vanwege de brexit. ,,De situatie is er erg onzeker." Zwitserland en Nederland stonden boven- Alberto Cerimele aan zijn lijst. Zoekend op in ternet kwam hij op de web site van Dow terecht. ,,Het eerste gesprek was telefo nisch, het tweede in Terneu- zen, en het klikte direct, de atmosfeer was goed, heel re laxed." Meer dan vijftig nationali teiten werken bij de service afdelingen van Dow in Ter- neuzen. Alleen al op Al berto's afdeling werken een Deen (die eerder in Londen werkte), een Turk (die werkte in Manchester) en een Roemeense (die in Zwit serland werkte). Dow Ter- neuzen lijkt een magneet. Toch is het niet even gemak kelijk alle vacatures te ver vullen, geeft Ana del Blanco aan, als het gaat om speci fieke talen of technische ken nis. Ze noemt dat 'een uitda ging'. Ook haar afdeling moet aan het werk blijven. De traditie wordt voortgezet en dit jaar met maarliefst 4 concerten! Wibi Soerjadi zal weer grandioze tuinconcerten organiseren op zijn landgoed in Diepenheim. De meest virtuoze stukken, muziek uit films en bekende klassieke werken zullen tijdens dit concert voorbij komen. Ook zullen er diverse foodtrucks aanwezig zijn met ambachtelijke en lokale lekkernijen om u de Twentse buitensfeer optimaal te laten proeven. Tuinconcerten: 17,18,24 en 25 augustus 2019 TTckifa kvf Bestel nu tickets op pzc.nl/wibi om de krapte op de arbeidsmarkt terug te dringen. ,,Het fijne aan werken aan Zeeland is dat je de drukte kunt opzoeken. Andersom gaat niet werken. Dan mis ik de vrijheid. Daar kan geen stad te genop." Het vinden van de juiste balans, tussen werk en ontspanning, blijft een uitdaging. Eentje waar Perry aardig creatief in is geworden. ,,Met vrienden of relaties ga ik re gelmatig naar het Veerse Meer. Even een stokbroodje eten, of een salade. Het kan zo simpel zijn, meer heb je niet nodig. Maar dan ben je er wel even tussenuit. Een uurtje aan het water, maakt je een ander mens. En geeft rust in je hoofd." Klanten in Amsterdam zien Perry, met zijn auto vol strand- spullen, als een verpersoonlijking van Zeeland. ,,Ergens hebben ze daar wel gelijk in. Ik ben echt geen uitzondering. Zeeuwen gaan in het algemeen veel bewuster om met de omgeving waarin ze wo nen. We kijken hier veel vaker naar hoe de wind staat. Of naar de lucht, of er nog buien komen. In andere delen van het land is dat naar mijn idee veel minder." TIMO VAN DE KASTEELE Hij ruikt het, als de zomer in de lucht zit. Dan draait de grasdroge rij bij Kortgene weer op volle toe ren. Die specifieke geur van ge droogd gras is voor Perry onlosma kelijk verbonden met zomer in Zeeland. Een periode waarin hij na het werk nog even in zee of meer duikt, of met de zeilboot en zijn gezin het Veerse Meer op gaat. Waar je ook in zijn auto kijkt: overal liggen strandspullen. Schepjes voor de kinderen, zwem vesten, krabbenvangers en altijd wel een zwembroek. ,,Het is net een zandbak op wielen", zegt Perry. ,,Het zit overal tussen. De stoelen knarsen van het zand als je ze beweegt. Bij het inruilen van mijn vorige auto vroeg de garagist of hij al die spullen erbij kreeg." Surfkar De voorliefde voor het buitenleven is hem met de paplepel ingegeven. Als kind vertoeft Perry met zijn ouders regelmatig aan het strand bij Kamperland. Spelen in het zand. Later gaat hij er op de fiets heen. ,,Na schooltijd met vrienden naar de Meerkoet bij Wolphaarts- dijk. Surfkar achter de fiets en gaan. Daar heb ik veel tijd doorge bracht. En nog altijd kom ik er graag." Als hij in 2003 zijn eigen recla- Perry Kentin bij de haven van Wolphaartsdijk, aan het Veerse Meer. foto johan van der heijden mebureau start, bijna dagelijks heen-en-weer pendelt tussen Goes en Amsterdam en van file naar file rijdt, denkt hij regelmatig aan verhuizen. Puur uit praktische overwegingen. Want eigenlijk wil hij helemaal niet weg uit Zeeland. ,,Wat ben ik blij dat ik vier jaar la ter het roer volledig heb omge gooid en de meerwaarde van de provincie ben gaan zien." Werkt hij in de beginjaren voor namelijk voor klanten in de Rand stad, later ontdekt hij dat Zeeland ook volop kansen biedt op het ge bied van reclame. Zo werkt hij momenteel mee aan oplossingen PC ZATERDAG 15 JUNI 2019 *Prijzen zijn op basis van beschikbaarheid, excl. servicekosten en transactiekosten. unv

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 59