Island! De hele wereld wil in Terneuzen werken WQtkf* n ïn Dow slaagt erin van heinde en verre mensen naar Terneuzen te krijgen. Het geheim? Actief werven, heel doelgericht zoeken en vooral geen onderscheid maken naar leeftijd, geslacht en nationaliteit. Of je talent hebt, staat voorop. 'Het is hier veiliger dan in Mexico City, minder stressvol en minder vervuild' Alberto Cerimele (links) en Enrique de Koeijer bij het hoofdkantoor van Dow. foto boaz timmermans HARMEN VAN DER WERF Van te voren zal waar schijnlijk niemand het verwacht hebben. Dow besloot tien jaar geleden alle service afdelingen voor de vestigingen in Europa, Afrika, India en het Mid den-Oosten te centraliseren. Dow in Terneuzen was in de race en won. Het resultaat mag er zijn. In 2009 was de bescheiden start met zo'n negentig medewerkers, in middels zijn er plusminus dui zend werkzaam. Niet één bedrijf in Zeeland heeft in die tijd een dergelijke groei doorgemaakt. En dat in Terneuzen. Ana del Blanco kijkt op van die opmerking, 'en dat in Terneuzen'. Zij komt uit Mexico-City en woont sinds negen maanden in Nederland, in Terneuzen, met haar man en twee jonge kinderen. ,,Ik heb er doelbewust voor geko zen naar Dow in Terneuzen te ko men", vertelt ze in het Engels met een licht Spaans accent. ,,Het is hier veiliger dan in Mexico City, minder stressvol en minder ver vuild." Terneuzen mag geen grote stad zijn, Ana ziet dat juist als een voordeel. ,,En zo groot zijn de reis afstanden niet", plaatst ze de lig- ging van Terneuzen in haar per spectief. ,,Gent en Brussel liggen vlakbij." De Spaans-Mexicaanse is teamleider van de service-afdeling die de werving van medewerkers doet. In totaal twintig mensen zijn er werkzaam. Zij voeren doelge richt campagnes en zijn als geen ander thuis op websites als Face- book en LinkedIn waar ze zoeken naar mensen die passen in be roepsprofielen. Ana werkte al bij Dow, steeds bij personeelszaken. ,,Dow is wereldwijd actief en goed gepositioneerd", spreekt ze wer vend. ,,Dat zorgt ervoor dat men sen hier ook graag willen werken. En we kunnen hen carrièreper- Ana del Blanco ZATERDAG 15 JUNI 2019 PC Dow lijkt wel een magneet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 58