Comments likes Eric de Ruijsscher ft Na 'Ja hoor, voor sprookjes moet je naar de Efteling' De slogan van zijn bedrijf H4A is eigenlijk ook een prima karakterisering van de Economic Board Zeeland: uniek in zijn combinatie. Wellicht maakt dat Eric de Ruijsscher tot een perfecte voorzitter, al aarzelt hij. ,,In eerste instantie vond ik het een beetje gek dat ze mij vroegen." werk Wat leefde er afgelopen week op sociale media in Zeeland? Wat werd er geliket, wie werd geretweet en waarover gingen de commentaren? Het plannen van het interview heeft even wat voeten in de aarde. Niet omdat De Ruijsscher niet wil. In tegendeel. Weinigen zijn zo bena derbaar als de directeur van Hol ding de Vier Ambachten - beter bekend als H4A - een onderneming die ontstaan is uit een krachtenbundeling van acht regionale wegen bouwbedrijven, maar zich inmiddels ook be zighoudt met leidingen, transport en wind energie. Zijn agenda zit zo vol dat er alleen een gesprek mogelijk is in de vroege ochtenduren, als er nog volop plekken zijn op de parkeer plaats voor het nieuwe bedrijfsgebouw. Dat staat officieel in Sas van Gent, maar ligt tegen Sluiskil aan. Sinds ruim een jaar is De Ruijsscher voorzit ter van de Economic Board Zeeland. Daarin zit ten 21 vertegenwoordigers van Zeeuwse bedrij ven, kennis- en onderwijsinstellingen en over heden. De oprichting van een Economic Board - naar voorbeeld van andere provincies en re gio's - was een van de vele aanbevelingen van oud-premier Jan Peter Balkenende om de Zeeuwse economie te versterken. „De Economie Board Zeeland is er gekomen op initiatief van het ministerie van Econo mische Zaken en de provincie. Ik werd benaderd om lid te worden en kort daarna kreeg ik de vraag of ik voorzitter wilde worden. Ik vond dat wel een beetje gek. Misschien zou je eerder ver wachten dat ze bij de directeur van een bedrijf als Dow aankloppen. In Rotter dam is Jan Kees de Jager voorzitter. Maar in Zeeland is de sector midden- en klein bedrijf heel groot. H4A kun je wel rekenen tot de middenbedrijven. Ik was zeer vereerd met de vraag en na even nadenken heb ik ja ge zegd." ,,Het kost heel veel tijd, maar het is ook heel erg leuk. Ik werk nu 33 jaar en vanaf het begin heb ik naast mijn gewone werk ook bestuurlijke en maatschappelijk betrokken functies vervuld, vaak gerelateerd aan de bouw. Je stopt er veel in, maar het mooie is dat je er voor jezelf ook veel uithaalt. Het levert me inzicht op, kennis, een bredere blik op hoe dingen werken." ,,Ja. Het vloeit voort uit het rapport van Balke nende. Dat is heel breed onderschreven in Zee land. Waar je ook kwam, iedereen had het er over. Balkenende constateerde dat het in Zee land ontbrak aan samenwerking en innovatie, vooral tussen middenbedrijven. 'Daar moeten we iets mee', zei iedereen. Je zou kunnen zeg gen dat de Economic Board in het leven is ge roepen om te voorkomen dat we over een paar jaar weer een rapport-Balkenende nodig heb ben. De bedoeling is de samenwerking tussen de drie o's - ondernemers, onderwijs en over heid - levend te houden en te versterken. Zee land is geen Brainport Eindhoven waar alles gericht is op elektronica, of Rotterdam, waar het draait om de haven en de logistiek. We heb ben hier een breed scala aan sectoren: havens logistiek, industrie maintenance, agro food, toerisme en energie. We proberen cross overs te realiseren, ook met het onderwijs." ,,Dat zou ik niet graag als kop boven het artikel zien staan, maar die gedachte zit er wel een beetje achter. Het ging het afgelopen jaar wel ergens over. Naar aanleiding van het rapport Balkenende kreeg Zeeland 25 miljoen euro uit Den Haag en daarna in het kader van de regio deal 35 miljoen. Met co-financiering vanuit Zeeland gaat dat richting de 100 miljoen euro. ZATERDAG 15 JUNI 2019 GO Eindelijk gaan ook de werkenden profiteren van de goed draaiende economie. Volgend jaar groeien de lonen met 3,7 procent, in 2021 zelfs met 3,8 procent, voorspelt De Nederlandsche Bank (DNB). Daarmee komt de loongroei flink hoger uit dan de verwachte inflatie, aldus DNB. Maar lezers willen het eerst eens zien. ,,Veel beloven, weinig geven doet een gek in vreugde leven...", grapt Hans Duijker op de Facebook-pagina van de PZC. Ook Henk Blanken denkt er zo het zijne van: ,,Lol Sorry hoor Structurele lastenverlichting daar hebben we meer aan." ,,Ja hoor, voor sprookjes moet je naar de Efteling", schrijft Rosemarie Josiassen. ,,En de lasten gaan ook nog meer omhoog", reageert Jeannet de Vries-Eissen, ,,dus weer loze beloftes." Altijd al een kameel willen hebben? Peter de Vos van Hof Keizersweel in Wemeldinge heeft een kamelenhengst op het prikbord van Zeelandnet gezet. Op de Facebook-pagina van de PZC is het hilariteit alom. „Hoeven jullie zelf geen gras meer te maaien", schrijft Tineke Jordaan naar Shanie de Winter. ,,Je heb plaats genoeg haha." ,,Is dit iets voor jullie?", vraagt Peter Saarloos aan Rob Matthijssen. ,,Kun je hier ook een kooitje in elkaar voor timmeren?" Angeline de Koning ziet het al helemaal voor zich en roept tegen Stefan: ,,Leuk voor bij de kippen en eendjes. Kun je op naar je werk komen hahaha." Een enkeling vindt het maar niks. Maddie Paape-Oosterhuis bijvoorbeeld. ,,Is dat serieus Arm dier." |Tr'l 111,1,1! Het begon als een geintje: wat liedjes spelen op de plek waar zijn ouders vroeger een bloemenkiosk hadden. Maar het solo optreden van Dany Vera op de Koningsbrug in Middelburg trok op tweede pinksterdag 2000 mensen; veel meer mensen dan verwacht. En over 5 jaar zegt iedereen, weet je nog hoe het in 2019 allemaal begonnen is op de Koningsbrug", twitterde Guus van Dooren (@GuusvanDooren). ,,En nu heeft @dannyveramusic de @MavericksMusic als support act." 'Hé jongens, hét probleem hier is de arbeidsmarkt' ERNST JAN ROZENDAAL Hoe bent u daar voorzitter van geworden? En bevalt het? Had Zeeland nou echt zo'n Economic Board nodig? Balkenende had het over de Zeeuwse ziekte, de onwil om samen te werken. Is de Economic Board het medicijn?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 54