Populair bedrijf 4 nul. ,,Ons voordeel is dat we een jong, dynamisch en sterk groeiend bedrijf zijn. Dat trekt zowel young professionals als senior professio nals, in zeer verschillende vakge bieden. Vooral die laatsten nemen naast hun expertise ook hun net werk mee en zijn bereid dat voor ons in te zetten. Daarmee hebben we toegang tot goed gekwalifi ceerd, vaak zeer gespecialiseerd personeel", verklaart Witteman. „Verder werven we via onze eigen website en maken we gebruik van zowel lokale als grote recruiters en selectiebureaus. OOS Internatio nal heeft ook goede contacten met hogescholen en universiteiten, om afgestudeerden in een vroeg sta dium enthousiast te maken voor ons." Roel Diekerhof heeft het nog druk, maar daalt vanaf de kantoor tuin op de eerste verdieping even af om te vertellen waarom hij koos voor OOS International. ,,Na mijn studie aan de TU Delft kon ik op meerdere plekken aan de slag. Bij grotere bedrijven gaat het er vaak zakelijk aan toe, de gesprekken zijn kort. Hier hebben we de eerste keer al bijna drie uur met elkaar gesproken. Dit is een relatief klein bedrijf. Je krijgt heel sterk een teamgevoel, zoiets van 'we gaan met zijn allen de wereld ontdek ken'. Het contact is heel persoon lijk: ik zal eerder even de trap op- of aflopen dan een mailtje sturen. De werksfeer is informeel. Hier voel ik me geen nummer. Als je iets hebt, loop je zo even langs bij de managers of de grote baas zelf", vertelt hij. ,,Wat ook belangrijk was, mijn baan bestond nog niet. Ik kreeg veel vrijheid om die met mijn leidinggevende vorm te ge ven. Ik heb een uitdagende functie met veel mogelijkheden in een team waarvan ik veel kan leren. Dat tekent het dynamische en jonge van dit bedrijf." Wij-gevoel Personeel vinden is één ding, per soneel houden iets anders. In de monumentale villa Welgelegen, hoofdkantoor van het bedrijf, krijgt het personeel dus elke vrij dag een gratis lunch aangebo den, ligt fruit voor het pakken en mogen werknemers gratis een uur sporten in werktijd. Regelmatig wordt de team geest versterkt met een geza menlijk uitje. En de maande lijkse vrijdagmiddagborrel is er voor het wij-gevoel. OOS International sponsort veel evenementen. Leuk voor de werknemers, want die krijgen dan vrijkaartjes. Maatschappelijke be trokkenheid staat hoog in het vaandel: om basisschool De Weg wijzer voor het dorp te behouden, financiert het bedrijf naschoolse opvang én zwemles voor alle leer lingen. Inmiddels is daardoor de terugloop van leerlingen gestopt. Goed voor het dorp en ook voor werknemers die hun kinderen op OOS International van onze werknemers moest maandenlang zijn zieke vrouw verzorgen. Dan gaan we niet moeilijk doen en kijken hoeveel dagen vrij hij nog heeft." Aster Witteman vult aan: „Eigenlijk kij ken we altijd naar de persoonlijke situatie van onze werknemers. Wij hebben een aantal consultants in dienst die elders wonen en veel heen en weer moeten rijden. Die maken gebruik van hotelover nachtingen. Er zijn ook mensen die vanuit het buitenland bij ons komen werken. Dan begeleiden we die werknemers bij het vinden van een huis, een school, kinder opvang, werk voor de partner eventueel. In sommige gevallen bieden we een jaar lang gratis huisvesting aan. Zo lang we nog niet te groot worden in aantallen personeelsleden kan dat zonder dat alles vastgelegd wordt in vast beleid." Meedenken en aandragen van oplossingen - misschien nog vóór de opdrachtgever zelf het pro bleem had gezien - is een van de sterke kanten van OOS Internatio nal. Praktisch, hands on, met oog voor de gevolgen van besluiten en ontwikkelingen. Van de werkvloer tot de top. Toeval of niet: grote baas Léon Overdulve werkte zich zelf vanaf die werkvloer op tot ei genaar van het bedrijf. Overdulve, vijftig jaar geleden geboren in Ter- neuzen, zette zijn eerste stappen in de maritieme wereld als ma troos op booreilanden en bagger schepen. ,,Als je als matroos begint en alle rangen doorloopt, weet je wat iedereen doet. Dat maakt een de basisschool in het dorp hebben. ,,Als iemand privé een probleem heeft, lossen we het samen op", verklaart Léon Overdulve. ,,Een ZATERDAG 15 JUNI 2019 GO VERVOLG VAN PAGINA 3 Eigenaar Léon Overdulve van OOS heeft goede jeugdherinnerin gen aan villa Welgelegen, dat een vakantiehuis was van Jeugdzorg. „Die trapleuning, daar gleden de kinderen langs naar beneden. Heb ik zelf ook gedaan." fotos lex de meester OOS staat voor Overdulve Offshore Services. Het be drijf is werkzaam in de off shore industrie voor olie- en gaswinning. OOS International beschikt over eigen schepen om off shore platforms te installeren of te ontmantelen. Een be langrijke activiteit is ook ship- management (bedrijfsvoering op schepen, van financieel beheer en personele bezet ting tot onderhoud van ma chines). OOS International heeft zijn hoofdvestiging in de monu mentale villa Welgelegen in Serooskerke (W). Op het hoofdkantoor werken 68 mensen, van mbo'ers tot uni versitair geschoolden. Op OOS Energy, een tweede locatie van het bedrijf in Se- rooskerke, kunnen 75 men sen werken. OOS International is ook ac tief in China (25 man), Brazi lië (15), Singapore en Mexico. Daarnaast werken rond de 200 mensen in ploegendien sten op zee. Dat aantal wordt nog dit jaar verdubbeld. Drijvende kracht achter het succesvolle bedrijf is de 50-jarige Léon Over dulve. De geboren Zeeuw richtte OOS In ternational in 2009 op. Aster Witteman mag, net als alle werknemers, een uur per week sporten onder werktijd. Ingenieur Roel Diekerhof pakt even een appeltje tus sendoor. Ook gratis fruit behoort tot de extra's op de werkvloer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 52