UliüHi i li! 'Een klein beetje benadeeld' 'Nog een wereld te winnen in vrouwenvoetbal BARRY VAN DER HOOFT ZEELAND 15 t' "in denk dat we gelijkwaardig zijn aan Walcheren, ondanks dat we twee keer van hen gewonnen hebben in de competitie." Spelier: ,,Eens. Ik ben van nature een back die echt aanvallend inge steld is. Ik kom graag mee op en gebruik vaak mijn snelheid. Dus ja, ik zie mezelf als een aanvallend ingestelde back. Maar je hebt na tuurlijk ook je verdedigende taken nog. Of ik me helemaal aanvaller voel, is lastig te zeggen. Het is een combinatie van beide.'' vier verdedigers en ik ben de linksback, maar ik kom wel meer dere keren per wedstrijd op om voorzetten te geven en aanvallend mijn steentje bij te dragen. Wan neer ik diep kan gaan, ga ik zeker diep.'' Dus ja, ik zie mezelf wel als een aanvallend ingestelde back Spelier: ,,Als we winnen wel, haha. Dan gaan we wel effe een feestje vieren, uiteraard. Bij Walcheren is het altijd heel gezellig, maar als we promoveren gaat het dak er zeker af. En als het tweede ook wint, dan helemaal. Zij spelen tegen Kapelle voor lijfsbehoud in de eerste klasse.'' De Haas: ,,Eens. Die gaan wij vie ren. Finales zijn er om te winnen. Het is toevallig dorpsfeest in Zaamslag. Het zou mooi zijn als we vandaag winnen en de promo tie kunnen vieren met onze sup porters en alle mensen uit het dorp.'' HEINKENSZAND Het beslis sende nacompetitieduel tussen Zaamslag en Walcheren wordt vandaag vanaf 15.00 uur afge werkt op het sportpark van Luc- tor Heinkenszand. ,,Het is goed dat de finale op neutraal terrein gespeeld wordt, maar ik vind wel dat wij een klein beetje worden benadeeld'', reageert Zaamslag- verdediger Ruben de Haas. ,,Met name onze supporters. In de re guliere competitie moesten we al dertien keer naar de overkant en in de nacompetitie hebben we ook twee verre uitduels gehad.'' Jeremy Spelier van Walcheren is uitermate tevreden over de loca tie. ,,Ik vind het een mooi com plex en het veld ligt er keurig bij'', aldus de naar VC Vlissingen vertrekkende rechtsachter. ,,Luc- tor Heinkenszand onderhoudt dat goed.'' Walcheren plaatste zich vorige week voor de finale door een 1-0- zege op hetzelfde veld, tegen Luctor Heinkenszand. In de re guliere competitie won de ploeg ook in Heinkenszand. Column dat we op vrijdagmiddag soms een deel van een training van JVOZ B1 moesten verzorgen. Dolf Roks, dat jaar onze docent, had die ploeg bij de voetbaloplei ding onder zijn hoede. Als er een partijspel moest worden ge coacht en er was een oneven aan tal, dan moest één van de cursis ten soms meedoen. Dat was dan vaak een oud-voetballer op leef tijd, die ineens tussen - toen nog - mannetjes als Brian Meulmees- ter, Mart de Kroo en Ronaldo Meijer stond. Tijdens één van die partijen maakte ik kennis met Augustine Loof. Hij was bijna twee jaar jon ger dan de meeste van zijn ploeg genoten, één bonk graniet en mijn directe tegenstander. Ik ontving de bal uit een inworp, voelde hoe hij achter me instapte, tikte de bal over hem heen en schoot meteen op doel. Augie, zoals zijn ploegge noten hem noemden, lachte. 'U heeft ook gevoetbald', zei hij daarna. terwijl ik steeds benadrukte dat ik me dan nog ouder voelde dan ik al was. Hij was netjes opgevoed door zijn pleegouders in Koewacht, die hem vooral liefde hadden laten voelen. Augie had in zijn jongste jeugdjaren dingen gezien en mee gemaakt die een kind niet behoort te zien of mee te maken. Maar hij was beresterk, ging van JVOZ naar de jeugdopleiding van PSV, was altijd blij als je belde hoe het met U. Zo bleef hij me steevast noemen hem ging en bleef die nette jonge man. De afgelopen jaren speelde hij bij FC Eindhoven, waar hij dit seizoen lange tijd één van de sterkhouders achterin was. Zijn contract liep af en misschien, zo vertelde hij een tijdje geleden, kon hij wel de stap naar een club in de eredivisie zetten. Het is uiteinde lijk Balzan FC op Malta geworden, een club waar ik nog nooit van had gehoord. ,,Ik kende ze ook niet, maar heb meteen van alles opgezocht'', vertelde hij gister middag. Om er lachend aan toe te voegen dat het weer echt heerlijk is op Malta. Natuurlijk waren er trainers en kenners die de afgelopen jaren twijfelden aan zijn kwaliteiten. Dat blijf je altijd houden. Maar Augie ging vrij stoïcijns door. Hij wilde de volgende stap zetten, zich verder ontwikkelen. Als mens en als voetballer. Hij staat nu voor het eerst op eigen benen, maar maakt zich geen zorgen. Vanwege zijn persoonlijkheid en de weg die hij in het leven heeft afgelegd, hoop ik echt dat het een succes wordt. Hij gelooft in zich zelf en in God. Veel meer lijkt Au gustine Loof niet nodig te hebben. Duizenden Oranje fans waren er dinsdag bij in Le Havre, toen het Nederlands vrouwenelftal de eerste wedstrijd speelde op het WK voet bal. Een van deze fans was Fayka de Rooze (24) uit Kloosterzande. Zelf speelt ze al sinds haar achtste bij VV Hontenisse, momenteel in het eer ste dameselftal dat zondag voor promotie naat de eerste klasse speelt. Nou en of. Zodra de mogelijkheid er was, heb ik een Oranje Clubcard gekocht, om op die manier in aan merking te komen voor kaarten op het WK. Samen met twee vrien dinnen ben ik naar Le Havre gere den voor de wedstrijd tegen Nieuw-Zeeland. De sfeer in en rond de stadions is redelijk verge lijkbaar met een mannenwedstrijd op een WK, al zie je wel meer ge zinnen. Toch moet ik zeggen dat ik nog redelijk wat groepjes mannen heb gezien hoor. Qua voetbal is het natuurlijk heel anders, dat is moei lijk met elkaar te vergelijken. Ja, die was natuurlijk niet al te den derend. Spannend was het gelukkig wel, tot aan de laatste minuut. Bij de eerste kans van Nieuw-Zeeland, die ze op de lat schoten, dacht ik echt dat het fout zou gaan. Daarna kreeg Nederland meer kansen, dus ik hield er wel vertrouwen in. Maar goed was het absoluut niet. Zelf vond ik Viviane Miedema best wel tegenvallen. Ze wilde vooral de bal precies in haar voeten hebben. Als dat niet helemaal zo was, dan zette ze ook geen stap teveel. Ik vond Li- neth Beerensteyn erg goed invallen. Die brengt altijd lekker veel snel heid en energie in het spel. Die mag er tegen Kameroen van mij dus ab soluut vanaf het begin in staan. Ja, dat durf ik echt wel te hopen en hardop uit te spreken. Natuurlijk, de VS en Frankrijk zijn behoorlijk sterk, maar ik zie het wel gebeuren. Het is wel handig dat ze eerste wor den in de poule om goed in het schema te komen. Het is voor mij persoonlijk trouwens ook te hopen, want ik heb kaarten voor de wed strijd van de nummer één uit de poule van Nederland, haha. De ster gaat zoals verwacht Lieke Martens worden. Er zit veel druk op haar schouders, maar daar kan ze prima mee omgaan. Let maar op. Deels wel, deels niet. Het is zeker zo dat het vrouwenvoetbal positiever benaderd wordt. De opmars die nu in gang gezet is, blijft ook echt nog even doorgaan. Of Nederland het nu wel of niet goed doet dit WK. Wel moet ik zeggen dat het man- nenvoetbal nog veel hoger in aan zien staat. Niet alleen op professio neel niveau, maar ook bij ons in de club. Kijk bijvoorbeeld naar het ge bruik van de bus naar uitwedstrij den. Zelfs als het vrouwenteam een veel verdere uitwedstrijd voor de boeg heeft dan het mannenteam, zullen de mannen de voorkeur krij gen. Aan zulk soort dingen zie je dat er nog een wereld te winnen is voor het vrouwenvoetbal. zaterdag 15 juni 2019 PM er Jeremy Spelier (links) en Ruben de Haas (rechts) zijn klaar voor de wedstrijd van het jaar. foto LEX DE MEES TER EN CAMILE SCHELSTRAETE Stelling 4: Op papier ben ik ver dediger, maar ik voel me even zeer aanvaller. De Haas: ,,Eens. We spelen met - Jeremy Spelier (Walcheren) Stelling 5: Wij vieren vanmiddag een promotiefeestje. @Barryvdh9 Auaie Eén van de leukere zaken bij de trainerscursus, was U. Zo bleef hij me in de jaren die volgden steevast noemen, Het Nederlands vrouwenelftal speelt vandaag de tweede wed strijd op het WK voetbal. Op elke speeldag van de Oranje Leeuwinnen blikt een Zeeuwse speelster vooruit. Vandaag: Fayka de Rooze van Hontenisse. Bas Dingenouts Kloosterzande Dat was wel een mooie beleve nis zeker in Le Havre? Hoe vond je de wedstrijd zelf tegen Nieuw-Zeeland? En, worden we wereldkampi oen? Tot slot, is er voor jezelf veel veranderd qua benadering in de afgelopen jaren? Fayka de Rooze, dinsdag Havre in Le

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43