II ZEELAND 13 zaterdag 15 juni 2019 voor de ontvangst in Groede. Met een paar spelers van Odio heb ik nu nog steeds veel contact. Ze wa ren er tegen Clinge, tegen Sprun- del en tegen Victoria'03 komen ze ook weer kijken.'' Van den Hemel, Van Belois, Steijaert; als de finale ter sprake komt, zeggen ze onafhankelijk van elkaar allemaal hetzelfde. Groede heeft niets te verliezen en kan on bevangen voetballen. De druk ligt morgen bij Victoria'03, zoals de druk eerder bij Clinge en Sprundel heeft gelegen. Van den Hemel: ,,Toen het zondag 2-1 werd zag je die mannen van Sprundel hele maal zenuwachtig worden. Zij moesten, wij niet. Dat was bij Clinge ook zo.'' Van Belois over de finale: ,,Zij moeten, wij zien wel waar het schip strandt.'' En Steij aert: ,,Wij hebben niks te verlie zen. De weg die we tot nu toe heb ben afgelegd, dat is prachtig. Ook voor de supporters, deze club leeft enorm. Zondag waren ze zó trots.'' Nog één keer pieken morgen en wie weet waar het blauwe schip dan strandt. Dat werkelijk nie mand dit seizoen rekening heeft gehouden met een nacompetitie om promotie, heeft ook nadelen. Rick Maenhout en assistent-trai ner Bram Verkruijsse zijn er mor gen niet bij, omdat ze al een va kantie hadden geboekt. Net als speler Michel Broeckaert, die in Colombia zit. ,,Toon van Parijs kon geen vrij krijgen op zijn werk'', vertelt Arno van den Hemel. ,,Onze trainer André de Nooijer heeft naar het strandpaviljoen ge beld waar Toon werkt. Hij kan spe len.'' Twitteraccount De captain van Groede beheert ook het Twitteraccount van de club. Tijdens wedstrijden wordt er daarom niet getweet. Maar voor en na wedstrijden wel en dan blijkt steevast weer dat Van den Hemel over humor beschikt. 'Oei oei, wat hebben we nu gedaan?', stuurt hij na de wedstrijd tegen Clinge de wereld in. En na de overwinning op Sprundel: 'Haha daar komtie weer hooorr: Oei oei wat hebben we nu weer gedaan....' Van den He mel: ,,Dat was echt het gevoel dat overheerste. Wat zijn we aan het doen?'' Want, zo zegt de aanvoerder, het zijn echt heel gekke weken voor Groede. ,,De doelstelling was zo snel mogelijk veilig spelen. Dat lukte een paar weken voor het einde van de competitie. Daarna besloten we bij de laatste speel ronde een weekend weg te gaan. En nu staan we in de finale van de nacompetitie. Met dit scenario had helemaal niemand rekening ge houden. Het is echt een opeensta peling van ongeloof.'' Als Groede morgen promoveert zal dat ongeloof er ook zijn, snel gevolgd door een nieuw feest. We sley Steijaert heeft er zin in. Van avond op tijd naar bed zeker, voor zo'n belangrijke wedstrijd? ,,Dat heb ik nog nooit gedaan'', lacht de aanvaller uit Breskens. ,,Dus dat ga ik nu ook maar niet doen.'' Bovenaan het rechterrijtje van de vierde klasse A.De nummer acht in de eindstand kan nu zo maar promoveren. Natuurlijk vra gen veel betrokken zich af of Groede iets in de derde klasse te zoeken heeft. Hoogst haalbare Moet je er wel echt voor spelen? Arno van den Hemel heeft het al een paar keer gehoord. ,,Maar als ik 'm morgen in de laatste minuut voor mijn voeten krijg, poef ik die bal gewoon binnen hoor'', zegt de aanvoerder. ,,En volgend seizoen zien we het dan wel. Groede-Ter- neuzen, Groede-Philippine, Groede-HVV'24; dat zijn toch mooie affiches. De vierde klasse is voor ons een prachtige klasse, met veel derby's, maar als voetballer Dat was echt het gevoel dat overheerste. Wat zijn we aan het doen? -Arno van den Hemel (28) moet je het hoogst haalbare na streven. Dan wordt het maar een seizoen met nul punten in de derde klasse. Maar als mijn broer en ik over zestig jaar in de kantine aan de toog zitten, kunnen we als één van de weinigen toch zeggen dat we derde klasse hebben ge speeld met Groede.'' Wie goed doet, goed ontmoet. Het is een spreekwoord dat van toepassing is op VV Groede. We sley Steijaert weet er alles van. De Bressiaander is aan zijn vijfde sei zoen bezig in Groede en behoort tot de feestnummers binnen de selectie. De aanvaller komt met een mooi voorbeeld. „Na onze thuiswedstrijd tegen Odio was het ook weer feest", vertelt Steijaert. „Toen we in april voor de return naar Ossendrecht moesten, had den ze bij Odio een 'Derde Helft' georganiseerd om ons te bedanken Mijn vader is er altijd bij, uit en thuis. Zondag stond hij volgens mij met tranen in zijn ogen -Nick van Belois (21) De uitgedunde selectie van Groede voor de laatste trai ning afgelopen donderdag. Linksachter, staand naast het logo, aanvoerder Arno van den Hemel. Zijn broer Bart staat naast assistent-trainer Bram Verkruijsse (links), die al een vakantie had geboekt en er morgen dus niet bij is. Rechts staand trainer André de Nooijer. horigheid is groot, iedereen bij de vereniging draagt zijn steentje bij en oud-spelers zien nu als suppor ters hoe hun zoons aan een heer lijk avontuur bezig zijn. Jan van Belois heeft een jaar of twintig in het eerste elftal van 'De Groe' ge speeld, zoon Nick behoort nu tot de jonkies. „Mijn vader is er al tijd bij, uit en thuis", vertelt de aanvaller. „Zondag stond hij volgens mij bijna te huilen na mijn twee goals en de over winning." De verloren bekerwed strijd tegen AS WH (1-3), in november 2015, behoort tot de hoogtepunten in de club historie. En nu is het eerste elftal weer aan een paar mooie bladzijden bezig. Mor genmiddag kan een knallend einde worden geschreven. Groede is dit seizoen overi gens al bovenaan geëindigd. GO we n eer gedaan...' FOTO CAMILE SOHELSTRAETE FOTO CAMILE SCHELSTRAETE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41