O O) CD O II 12 ZEELAND Loof met Maltese club Europa in Drie op een rij voor Nelleke Baldé Groenewegen komt in ZLM Tour sprinten Bij Groede dachten ze dat het seizoen op 26 mei klaar zou zijn. Drie weken later staat de dorpsclub op de drempel van de derde klasse. „Het is echt een opeenstapeling van ongeloof.'' Voetballer Augustine Loof uit Koewacht ver volgt zijn carrière op Malta. De 23-jarige ver dediger gaat spelen bij Balzan FC, dat een sub topper is op het hoogste niveau van het land. Loof speelde de afgelopen drie seizoenen bij FC Eindhoven in de eerste divisie. Daarvoor was hij jarenlang actief bij PSV, eerst in de jeugd en vervolgens bij het Jong-team in de (toen nog) Jupiler League. Balzan FC is een club die deze eeuw uit de anonimiteit is getreden. Het laatste decen nium speelt de ploeg structureel op het hoog ste niveau. Dit seizoen won het de beker en mag daardoor komend seizoen uitkomen in de Europa League. Triatlete Nelleke Baldé uit Grijpskerke mag zich zo langzamerhand de koningin van Wil- helminadorp noemen. Gisteren won ze daar de achtste triatlon voor de derde opeenvol gende keer. Ze had 1 uur, 6 minuten en 57 se conden nodig voor de 500 meter zwemmen, 22 kilometer fietsen en 5 kilometer hardlopen. Ze won voor Chantal Koole (Zoutelande) en Nicole Wondergem (Sint-Laurens). Bij de mannen kwam Rens de Ridder uit Arnemui- den als eerste over de finish. Hij was de enige die onder het uur bleef met 59 minuten en 56 seconden. Remy Vasseur (Vlissingen) en de Belg Kevin Strubbe volgden. De topsprinters Dylan Groenewegen (Jumbo- Visma) en Caleb Ewan (Lotto-Soudal) zijn de blikvangers in het deelnemersveld van de deels Zeeuwse wielerkoers ZLM Tour die woensdag in Yerseke begint. De Zeeuwse inbreng komt van Brian van Goethem (de ploegmaat van Caleb Ewan), Marco Minnaard (Wanty-Gobert), Thijs de Lange (Metec) en Wesley Mol (Team Differ- dange). De ZLM Tour start woensdag met een proloog in Yerseke, waarna de etappe van donderdag in Heinkenszand finisht (start in Bredene). De rittenkoers duurt tot en met zondag. TOZ NACOMPETITIE VOETBALSPROOKJE Schuil Oud-olympiër Richard Schuil wordt toernooi directeur bij het EK beachvol- leybal onder 22 jaar, dat in 2020 in Vlissin- gen gehouden wordt. Ook zal hij die functie in 2023 vervullen als Zeeland het EK voor senio ren krijgt. Atletiek Quote van de dag ,,Het moment van het toernooi was dat Aron twee pingels pakte in de finale.'' Maandag 10 juni 2019, tegen half vijf 's middags. De laatste minuut van de reguliere speeltijd loopt in Sprundel, de regen maakt het veld nat en glad en de voorzet vanaf de rechterflank lijkt in eerste instan tie niets op te leveren. Maar viavia valt de bal ineens voor de voet van invaller Nick van Belois, die alsnog de 2-2 binnen schiet. ,,Ik stond naast mijn broer Bart toen we die 2-2 maakten'', vertelt Arno van den Hemel. ,,Hij keek me aan en zei: wat zijn we aan het doen?!'' Die laatste zin is de afgelopen weken al meerdere keren uitge sproken in Groede, dat morgen in Goes in de finale van de nacompe- titie tegenover Victoria'03 staat. Waarom? Omdat de kleine dorp sclub - W Groede heeft zo'n 95 leden - er in het laatste weekend van mei op re kent dat de uitwedstrijd bij het al gedegra deerde Vogelwaarde het sluitstuk van het seizoen is. Groede is veilig, kan nog wel een pe- riodetitel winnen, maar dan moet het wel héél raar lopen. De selectie besluit op trainingskamp te gaan naar Domburg, komt op zondagmiddag brak in Vo gelwaarde aan en staat al snel op een 2-0-achter- stand. Toch wint de ploeg van André de Nooijer nog met 2-7 en na afloop blijkt dat Groede alsnog een periodetitel heeft gewonnen. Kleinste van het veld Wat daarna gebeurt mag een voet balsprookje genoemd worden. Zondag-derdeklasser Clinge, dat tegen degradatie vecht, wordt een week later op 1-1 gehouden en ver volgens wint Groede na straf schoppen. Alleen Nick van Belois (spreek uit Van Beloojs) mist en daar is de frêle aanvaller best nog even chagrijnig van. Maar hij maakt het een week later dubbel en dwars goed, in en tegen Sprun- del. De 21-jarige Van Belois pendelt bij Groede vooral heen en weer tussen het tweede elftal, de bank bij het eerste en de basis van de hoofdmacht. In Sprundel mag hij na zeventig minuten invallen en in de slotminuut sleept hij er met zijn gelijkmaker een verlenging uit. Iedereen bij Groede lacht zich kapot. Wat zijn we nu weer aan het doen? ,,Sprundel kwam in die verlenging op 3-2'', kijkt Van Be- lois terug. ,,'Nu is het wel klaar voor jullie', hoorde ik ze zeggen.'' Dus niet, want Van Belois kopt de 3-3 binnen. ,,Het was mijn eerste doelpunt met het hoofd bij de se nioren. Ik ben 1 meter 70, was de kleinste van het veld en niet echt Bij Odio hadden ze een 'Derde Helft' georganiseerd om ons te bedanken een kopspecialist.'' Rowin Smeekens schiet vervol gens ook nog de 3-4 binnen, de supporters van Groede worden gek van vreugde. Het kleine clubje staat ineens op de drempel van de derde klasse, waar het jarenlang vooral in de kelder van het ama teurvoetbal heeft geacteerd. Dui delijk is inmiddels wel, dat Groede de gunfactor heeft. Iedere thuis wedstrijd is het, ongeacht de uit slag, na afloop feest in de kleine, knusse kantine. Ook dankzij Arno van den Hemel (28), die dan trans formeert in een presentator van formaat. De aanvoerder klimt stee vast op een stoel en zweept de boel op. 'Are you ready?! Let's play, Rad van Avontuur!' In het zo'n duizend inwoners tellende dorp neemt de voetbal club een centrale rol in. De saam- zaterdag 15 juni 2019 GO VOETBAL TRIATLON De start van de triatlon bij Wilhelmina- dorp. FOTO MARCELLE DAVIDSE WIELRENNEN 34 Tennis Organi satie Zuidwest (TOZ) blijft ook in het seizoen 2019-2020 één van de 34 sa menwerkings partners bin nen de jeugd opleiding van de Neder landse tennis- bond. I De Open Zeeuwse kam pioenschappen atletiek worden vandaag in Oostburg ge houden. De se nioren werken zes disciplines af: 100 meter, 200 meter, 800 meter, ver springen, ko gelstoten en speerwerpen. Aanvang: 10.30. - Oud-international André Ooijer looft de Zeeuwse kee per Aron van Lare (16) voor zijn heldendaden voor PSV JO19 in de finale van de Si- nobo Guoan Cup in China. a 'Oei, wat hebben Barry van der Hooft Groede Wesley Steijaert ging zondag uit zijn dak na de zege op Sprundel. FOTO PETER VAN TRIJEN/PIX4PROFS -Wesley Steijaert (26)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40