fr&^l ZEELAND 11 ■zeéX/AMD: R<\eAiys onioo rewoejfe^ IK HeBaW v SofiPyAP.' gvd lA/eee kmj? Rian de Feijter is kandidaat wethouder in gemeente Sluis ry Fff I /I CORDEJONGE BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 Slachtoffers Waar gaat het naar toe in onze maatschappij? Moeten er nog meer slachtoffers (krant 6 juni) vallen, voordat men door heeft dat er veel zwaarder en langere straffen worden uitgedeeld. Slachtoffers hebben levenslang. Daders schijnen alleen maar rechten, maar geen plichten te hebben en dat noemt men een rechtstaat. Ik vraag mij wel eens af: hebben vele bestuurders wel door waar mee ze bezig zijn en zien ze de realiteit wel? Door bezuinigingen is er bij alle instellingen een tekort aan goed personeel. Men durft geen ver antwoordelijkheid meer te ne men. Alles moet tot in de treur nis worden. Dikke rapporten worden gemaakt en dan moet er ook nog eens gepolderd worden. Als er problemen zijn, worden geen kordate besluiten geno men. Politici doe nu eens waarvoor jullie zijn gekozen zijn. Laat het partijbelang varen en bescherm je eigen burgers. F. Zoeteweij Oude-Werf 58, Tholen Bedevaart De bijdrage van José Baars (krant 8 juni) over de Maria met de Inkt pot van Aardenburg vraagt om enige verklaring. Dat de verering van Maria met als attribuut een inktpot zou zijn, is onwaarschijn lijk. Deze toeschrijving aan Aar denburg is ontsproten aan het brein van Guido Gazelle en door hem in 1870 gepubliceerd. Maar ook Gent, Parijs, Arnhem et ce tera kende de iconografie van de inktpot. Op geen enkele middel eeuwse afbeelding van de Maria uit Aardenburg komt een inktpot voor, evenmin vinden we een vermelding hierover in bewaard gebleven kerkrekeningen. Wel staan steeds op teruggevonden pelgrimsinsignes afbeeldingen van de Maria uit Aardenburg met aan weerszijden van haar een kaars. Het is mogelijk dat deze at- tributen verwijzen naar de won derdadige kracht van Maria als beschermster van (ter dood) ver oordeelden. Henk Hendrikse Dinsdagstraat 23, Sluis Twee maten Als de gemeente Veere en de heer Van Leeuwen (krant 12 juni) nu eens een pot zouden maken en hierin alle tonnen aan euro's zou den doen die ze nu besteden aan rechtszaken, hoeveel meer zou den ze dan kunnen betekenen voor het toerisme in Zeeland? Wat ben ik het beu om bijna da gelijks te lezen over het meten van twee ego's. Het gaat hier al lang niet meer over inhoudelijke zaken, maar alleen over wie het grootste ego heeft. Het is te droe vig voor woorden dat nu 25 mini- campings en het toerisme in Zee- land het slachtoffer worden van de hetze tussen twee partijen. Judith Kosters Noordstraat 57a, Westkapelle AZC De criminele migranten uit zoge naamde veilige landen zijn in middels een plaag geworden voor zowel het AZC in Middelburg (6 juni) als ook voor burgers, winke liers en natuurlijk B en W. Via tal loze reacties op de opmerkingen van de burgemeester stellen schrijvers zich achter de eisen van de burgemeester. Merkwaardig is, dat de criminele Moldaviërs ken nelijk niet tot deze groep behoren, omdat deze mensen volgens de IND niet uit een veilig land zou den komen. De IND put kennelijk uit oude bronnen: Moldavië heeft talloze connecties met alle Euro pese landen, doet mee aan Euro- Het kwam op haar pad en ze heeft toegehapt, Terneuzens raadslid Rian de Feijter ziet het helemaal zitten om wethouder te worden in Sluis.,,Ik moet er wel offers voor brengen", zegt ze. ,,Zo moet ik uit de raad van Ter- neuzen en uit het algemeen wa terschapsbestuur, maar ik ga graag de nieuwe uitdaging aan." De Feijter vertelt gevraagd te zijn door Lia Flikweert, fractie voorzitter van Onafhankelijk West (voorheen Lijst Babijn). Die partij zocht een nieuwe wet houder, nadat Francois Babijn begin april door de Sluise raad was gedwongen op te stappen. Hij zou niet functioneren. Veertig jaar werkte De Feijter als oefentherapeut Mensen dieck, sinds 2010 is ze raadslid voor TOP/Gemeentebelangen in Terneuzen en ze was tot voor kort dagelijks waterschapsbe stuurder. De Feijter is 71 jaar. Ze zegt daarover: ,,Ik heb nog veel energie en ben dankbaar een ge zond lichaam te hebben." Haar installatie als wethouder is 26 september gepland. De Feij ter woont in Axel, maar hoeft niet te verhuizen naar Sluis. De benoeming is tijdelijk, tot einde raadsperiode in 2022. pacup-wedstrijden, Eurovisie songfestival, etc. Na een mindere periode bij een opstand in 2009 - 10 jaar geleden- zegt de UN dat ze op de goede weg zijn! Dus, wat doen die mi granten hier! En dan zijn hier zo'n 200 Jezidi's die terug zouden moeten! De IND zou zich moeten schamen! J. Goudswaard van Woelderenlaan 72, Vlissingen Pensioenakkoord Er moest en zou een pensioenak koord. Het ziet er redelijk uit. De leden van de FNV moeten er nog over stemmen. Nu komt de com missie Dijsselbloem met een ad vies over de rekenregels. De re- kenrente wordt verlaagd. Hier door komen buffers onder druk. Ook de pensioenpremie moet OF omhoog OF de opbouw gaat om laag. Als de belastingdienst zo snel de belastingheffing over de reëel ge noten rente zou aanpassen zou ik akkoord kunnen gaan. Maar de belastingverlaging over genoten rente kan nog wel enkele jaren duren. Zo worden gepensioneer den (meestal mensen met spaar geld) op hun zuur bij elkaar ge spaarde centen gekort (waar ook al de benodigde belastingheffin gen zijn losgelaten) en daarnaast zal hun pensioen worden gekort. Dit kun je geen beste kabinet ooit meer noemen. Het lijkt steeds meer op Rutte en de 40 rovers. A. de Waele H. Dunantstraat 20, Koewacht zaterdag 15 juni 2019 Harmen van der Werf Sluis De aanhoudende ruzie over minicampings is 'schadelijk' voor het toerisme. archieffoto cor de kock

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39