10 ZEELAND Kom naar de winkel voor de beste smartphones voor een scherpe prijs. EXPOSITIE JACOBIEN DE KORTE EN ANNE NOBELS Daarom Let op! Geld lenen kost geld oJfc Ik zag al werk van hen. De uit Den Haag afkomstige Jacobien de Korte (1969) exposeert op nieuw in Pand 3 in Philippine. Ongrijpbaarheid en vergankelijk heid waren en zijn haar hoofdthe ma's. Altijd speelt er iets van me lancholie door haar foto's heen. Vaak fotografeert zij gebouwen of pleinen. In de reeks Lost in Space zie je steenvlaktes, strak geplaveid, muren, wanden en trappen, met als contrast een menselijke figuur, vaak van bovenaf gezien. Klein, nietig, eenzaam reizend door tijd en ruimte. De architectuur kan his torisch zijn, wat het contrast met de tijdelijkheid van het menselijk bestaan versterkt. Maar ook in een hedendaagse omgeving ogen men sen als vreemdelingen, als bezoe kers van een wereld die zich los van henzelf lijkt te hebben ontwikkeld. In andere foto's, zoals Untoucha ble 4, krijgt ongrijpbaarheid vorm doordat De Korte passanten foto grafeert die zich achter gordijnen bevinden. De anderen zijn zicht- ipit; :-w; pgigl baar, maar onbereikbaar. Met name door een uitstekend gebruik van compositie en licht zijn de foto's van De Korte geladen met de sfeer die zij wil oproepen. Ook in situa ties dat het licht nauwelijks be heersbaar is, houdt zij contrast en nuance goed in balans. Natuur Anne Nobels (1993) woont in Vo gelwaarde. Over haar expositie in Mon Capitaine in 2016 schreef ik: 'Tijd en onbestemdheid ontmoe ten elkaar in een fractie van eeu wigheid.' Ook in ha^r foto's was vergankelijkheid het hoofdthema. Het recente werk belicht een ander thema. Je ziet steeds een naakte ge stalte in de natuur. In een boom, uitkijkend over een leeg landschap. Als een glimp van licht in het wa ter. In een veld met gemaaid hooi dat haar deels bedekt, alsof ze zich wil verstoppen. Het zijn zelfpor tretten die uiting geven aan het verlangen zich terug te trekken uit de wereld van mensen en op te gaan in de natuur. Dat wordt ook zichtbaar in een foto waarin je al leen haar benen boven de water spiegel ziet uitsteken. Nobels maakt foto's die verrassen en intri geren. Naar zij zelf zegt, komen ze voort uit haar overgevoeligheid voor prikkels, die haar dwingt zich af te schermen. Als vaker in de kunst zie je dat een persoonlijke beperking prachtige beelden kan opleveren. Die verder gaan dan het etaleren van het lijden van de maakster. Door de keuze zich te verhouden tot de natuur raakt No bels' werk aan wat meer mensen zullen ervaren. Het appelleert aan het verlangen je te willen terug trekken, het verlangen jezelf te zijn op de manier die het beste bij past. Je deel te voelen van de natuur die in je is en waaruit je voortkomt. Bij Nobels leidt dat tot inventieve beel den, zoals de foto waarin zij zich aan een boom vastklemt, als een echo van de dode tak op de voor grond. De subtiele kleurbewerking versterkt de zeggingskracht. 12:45 Samsung Galaxy A50 4 GB Onbeperkt bellen Gratis aansluiten t.w.v. 25 Huawei P Smart 2019 4 GB Onbeperkt bellen Gratis aansluiten t.w.v. 25 DELTA zaterdag 15 juni 2019 GO Melancholie en verstilling Fotografie op twee locaties in Zeeuws-Vlaanderen. Het werk van Jacobien de Korte en Anne Nobels vult elkaar mooi aan. Nico Out Recensie Een inventief 'zelfportret' van Anne Nobels. foto's nico out| Het werk Untouchable 4 van Jacobien de Korte. Jacobien de Korte. T/m 28/6. Pand 3, Gentsebreedstraat 3, Phi lippine. Do. en vr. 13.00 - 16.30 uur en op afspraak. Anne Nobels. T/m 6/7. KULT expo. Bellamystraat 26a, Terneuzen. Wo. t/m vr. 13.00 - 17.00 uur. Za. 10.00 - 14.00 uur Fri, February 22 Prijzen zijn inclusief 5,- korting voor de eerste 6 maanden 5,- korting op je DELTA internetfactuur. Het aanbod geldt voor nieuwe DELTA Mobiel klanten en alleen als je al internet van DELTA hebt Inclusief 2-jarig 4 GB abonnement en maandelijkse toestelbetaling. Eenmalige kosten thuiskopieheffing a 5,69. Het toestelkrediet wordt aangeboden door DELTA Mobiel B.V. Postbus 185,4330 AD Middelburg. De actie is op basis van beschikbaarheid van de telefoons. Voor alle tarieven en voorwaarden kijk op delta.nl/mobiel/acties. Onder voorbehoud van zet- en drukfouten. Vaste debetrentevoet/JKP Toestel Totale toestel kosten Eenmalige betaling Totaal kredietbedrag Termijnbedrag Duur overeenkomst 24 maanden Huawei P Smart 2019 Samsung Galaxy A50 24 maanden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 38