g-s Goede tijd voor werknemers Raaf nu ook terug in Kop van Schouwen Jaar cel geëist voor inrijden op agente Wat zeg je? 2 De officier van justitie eiste gisteren tegen een 20-jarige inwoner van Kloetinge vijf jaar gevangenisstraf voor het veroorzaken van het fatale ongeluk, waarbij in Goes een jong stel om het leven kwam. RECHTSZAAK DODELIJK ONGELUK Commentaar Misviering live op televisie We zitten in de Week van de Arbeidsmarkt. Zeeland probeert wat te doen aan de krapte. Want duizenden vacatures remmen de ontwikkeling van bedrijven. Dat is jammer. Uit economisch oogpunt, maar ook uit sociale over wegingen. Het is goed als de werkgelegenheid maximaal wordt benut. Liefst door mensen die hier wonen. Op die manier hou den we leven in de brouwerij en voldoende draagvlak voor voorzieningen. In bijlage Z staan vandaag verhalen over Zeeuwse bedrijven die er alles aan doen mensen aan zich te binden. Natuurlijk met een goed loon, maar zeker ook met aller lei extra's. Desondanks blijft het zoeken. In de Week van de Arbeidsmarkt steken allerlei partijen de koppen bij elkaar om dat nog wat slimmer te gaan doen. Voor werknemers lijkt het juist een goede tijd. Zij kunnen kiezen. Omscholing nodig? Daar werken veel bedrijven graag aan mee. Desondanks reizen dagelijks ruim veertigduizend Zeeuwen naar werk buiten deze provincie. En ruim twintigdui zend niet-Zeeuwen komen hier werken. Dus je zou denken dat heel wat Zeeuwen kunnen stoppen met forensen. Toch ge beurt dat niet vaak. En lang niet alle jongeren mikken op een eerste baan in deze provincie. Het toont aan dat de arbeids markt ingewikkeld in elkaar zit. Het talent en de ambitie van een flink aantal Zeeuwen past kennelijk niet bij de bedrijvigheid hier. Daar zal de Week van de Arbeidsmarkt waarschijnlijk wei nig aan veranderen. Voor Zeeland is het goed als de werkgelegenheid hier maximaal wordt benut Vroeger was de raaf een gewone vo gel in heel Nederland. Door bejaging is het aantal hard achteruit gegaan. In 1944 broedde het laatste paar in Zuid-Limburg, maar sinds 1976 broeden er weer geïntroduceerde wilde raven in Nederland, eerst op de Veluwe en nu langzaam versprei dend door het land. En nu dus twee broedparen in Zeeland. Raven zijn partners voor het le ven. Samen verzorgen ze het nest: ALMANAK De Hulster veertiger wilde er ei genlijk niet aan; hoorapparaat- jes. Maar zijn gezin was zijn constante 'wat zeg je?', het ein deloos herhalen en het goed moeten ar-ti-cu-le-ren meer dan zat. Maar toen hij ze een maal had, ging er een wereld voor hem open. Hij hoorde weer het mannetje verzamelt vooral het materiaal, het vrouwtje bouwt meer aan het nest, vaak hoog in een boom. Het broeden kan al vroeg in het voorjaar beginnen en er kunnen vier tot zes eieren gelegd worden. Het paar in de duinen was waarschijnlijk nog een jong, onervaren paar. Van daar dat er maar één of twee jongen zijn grootgebracht, die nog enkele maanden in de omgeving blijven rondhangen. Sinds1976 broeden er weer raven in Nederland De raaf lijkt op de zwarte kraai, maar is duidelijk een stuk forser. Het geluid is divers, maar luid en ken merkend. het geruis van de bomen, alle instrumenten in zijn favoriete nummers en... ook wat zijn kin deren, waarschijnlijk al jaren lang, achter zijn rug zeggen. Voor hen waren de hoorappa- raatjes ook even wennen. Want in plaats van 'wat zeg je', klinkt het nu 'ik hoor jullie wel hoor!' F HL I Burgemeester zoekt stageplek VLISSINGEN Studenten winnen landelijke wedstrijd Met een grote foto onder zijn arm komt Bas Wolferts de rechtbank in Middelburg binnen. Het verliefde stel op de foto is zijn 33-jarige schoonzus Alice Dessi uit Goes en haar 30-jarige Macedonische vriend Miki Trpkovski. Ze zaten in de nacht van 28 oktober 2018 samen op een fiets toen ze bij het overste ken van de Van de Spiegelstraat in Goes werden aangereden door een auto. Ze overleefden de klap niet. Bijna acht maanden later moet S.M. uit Kloetinge zich verantwoorden voor de rechtbank. Negentien jaar was hij toen hij met een snelheid van 100 tot 115 km per uur het jonge stel aanreed. Familie van de twee slachtoffers zijn in de zaal. M.'s moeder woont de zaak bij op het balkon van de zaal. Gedronken De rechter loopt de resultaten van alle onderzoeken door en citeert uit getuigenverklaringen en uit rap porten van deskundigen. Wat vast staat is dat M. met zeer hoge snel heid reed, dat hij te veel had ge dronken en dat hij geen snelheid minderde toen hij de fietsover- steekplaats naderde. Wat weet hij zich te herinneren van die avond, wil de rechter weten. Een avondje stappen, zes tot acht glazen alcohol gedronken, een vriend thuis afgezet en toen zelf op weg naar huis gegaan. Op de Van de Spiegelstraat gaat het verschrikke lijk mis. ,,Ik hoorde een harde klap." Hij raakte in paniek, reed door en stopte toen hij de blauwe zwaai lichten zag. In zijn eerste verklaring direct na het ongeluk schatte M. zijn snelheid op 50, 55 per uur. Nu zegt hij geen idee te hebben hoe hoog zijn snelheid was. Een politiepatrouille was het rij- Ons leven heeft zijn glans verloren. Zij komen nooit meer terug gedrag van M. opgevallen. De agen ten hadden gezien dat een auto ach ter hen opvallend snelheid min derde. De politie reed een extra rondje op het Admiraalsplein en ging achter hem rijden. Ze reden richting station. Na de bocht ging de verdachte steeds harder rijden. Hij reed ook een stuk op de ver keerde weghelft. De rechter vraagt zich af of M. dit deed om uit handen van de politie te blijven. Hij had te veel gedronken en was, in de korte tijd dat hij een rijbewijs had, al eerder betrapt op rijden onder invloed. ,,Kort achter u Tegen de 37-jarige Vlissinger M. D., die in februari een agente aanreed tijdens een vluchtpoging in de Vlis- singse Tulpenlaan, is een gevange nisstrafvan een jaar geëist, waarvan de helft voorwaardelijk. Ook zou hij de agente 1000 euro schadevergoe ding moeten betalen en een rijont zegging van 24 maanden moeten krijgen. D. viel in februari op doordat een hond los op de bijrijdersstoel van de auto zat. Toen D. de politie zag stoof hij weg. ,,Ik was in paniek", ver klaarde hij. De politie zette de ach tervolging in, een stopteken werd genegeerd en uiteindelijk stopte D. in de Tulpenlaan in Vlissingen. Toen een van de agenten naar de auto liep, ging D. er opnieuw als een speer vandoor. De agente sprong opzij, maar werd toch ge raakt en liep schaafwonden en blauwe plekken op. Na een zoektocht, waarbij ook een politiehelikopter werd ingezet, werd de auto in Oost-Souburg ge zien, maar opnieuw ontsnapte D. De auto werd leeg in Oost-Souburg teruggevonden. Toen de Vlissinger later op internet zag dat hij werd gezocht, nam hij contact op met zijn advocaat en meldde zich bij de politie. zaterdag 15 juni 2019 HULST Op de Kop van Schouwen is een broedend ravenpaar actief. Dat meldt Staatsbosbeheer. Eerder werd bekendgemaakt dat er ra- venjongen zijn uitgevlogen in het Zeeuwse deel van het Mar- kiezaat. 'Fantastisch nieuws', aldus boswachter Marijke Lie- man. Luc Oggel Burgh-Haamstede Tip? redactie@pzc.nl De eucharistieviering in de Hulster Sint-Willibror- dusbasiliek van morgen, is rechtstreeks te volgen op NPO 2. De live-uitzen ding begint om 10.30 uur. De kerkdienst staat in het teken van het kerkelijk feest van de Heilige Drie eenheid. Pastoor Wiel Wiertz is de voorganger tijdens de mis. De Canto- rij der Basiliek, onder lei ding van Anton de Kort, verzorgt de liturgische gezangen. Onder meer Saint-Saëns, Pitoni en Van der Peet worden ten gehore gebracht. HEINKENSZAND Gerben Dijksterhuis zoekt stageplekken. De Borselse burgemeester wil deze zomer bij een aantal organisaties een dagdeel meelopen. Het doel: een beter beeld krij gen van de bedrijven in zijn gemeente. Vorige zomer liep Dijk sterhuis voor het eerst een zomerstage. Hij ging aan de slag bij loonbedrijf Markusse ('s-Heer Abts- kerke), Berkenhof's Tro pical Zoo (Kwaden- damme) en SVRZ-locatie De Kraayert (Lewedorp). De stage is zo goed be vallen dat er in augustus een vervolg komt. Geïnte resseerde bedrijven kun nen zich tot eind juni aan melden via communica- tie@borsele.nl. Een groep derdejaars studenten Bouwkunde van Scalda in Vlissingen hebben gisteren in Amersfoort de SLIMCir- culair gewonnen; een ontwerpwedstrijd voor mbo'ers. De groep maakte een ontwerp voor de nieuw te bou wen multifunctionele accommodatie in Aagte- kerke. De studenten van de niveau 4 BOL-oplei- ding vielen op door hun ontwerp en het team work tijdens het proces. De vakjury, onder lei ding van Ruud Koorn- stra kende de prijs voor het beste ontwerp toe aan deze groep. Verdachte Theo Giele Middelburg -zus van Alice Dessi Ad Roos Middelburg Uitspraak 28 juni

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 30