Geslaaad Staten hekelen onderzoek naar mestvergister Celstraf geëist voor in huis afsteken vuurwerk 2 MAIKEL HARTE Column Woensdag waren de eind examenuitslagen en meteen zag ik de eerste tassen met vlaggen uit het raam hangen. Ik vraag me af waar deze traditie vandaan komt. Ik heb zit ten googelen, maar een eenduidig antwoord is er niet te vinden. gaat, dat de scholier stopt met naar school te gaan en daarom zijn schooltas aan de wilgen hangt. Aangezien niet iedereen een wil genboom in de tuin heeft, zouden ze de tas daarom maar gewoon uit het raam zijn gaan laten hangen. Ik ben er nog niet weg mee. Een an dere theorie stelt dat na de oorlog wel vaker de vlag buiten werd ge hangen bij feestelijke aangelegen heden. Ouders zouden op een ge geven moment zijn gaan 'vlaggen', omdat hun kind geslaagd was. Hierop zou dan vervolgens kritiek zijn gekomen, omdat de nationale driekleur alleen bij officiële gele genheden gehesen zou mogen worden, waarop de boekentas er dan maar bij werd gehangen om te laten zien dat het vooral ludiek be doeld was. van de traditie lopen uiteen, ik vraag me vooral af hoe lang de tra ditie nog duurt. Mijn dochters gaan straks naar de middelbare school, maar daar doen ze inmid dels alles op een tablet. Daar heb je geen boeken meer nodig en dus ook geen boekentas en een tablet die hang je niet buiten. gesprekje over school met m'n dochters, u kent dat wel. Dat ze hun best moeten doen, dat ze op school de basis voor hun toekomst leggen, dat ze een diploma moeten halen, zodat ze kunnen worden wat ze willen worden en ga zo maar door. Toen stelde mijn doch ter de vraag: ,,Wat word je als je geen diploma hebt." Ik ant woordde te snel. ,,Vlogger", zei ik ,,,daar hoef je namelijk helemaal niks voor te kunnen." Ik heb een kind nog nooit zo blij met een ant woord gezien. Ik verwacht niet dat er in Huize Harte nog een tas uit het raam gaat hangen. Ik vraag me vooral af hoe lang de traditie nog duurt DE STELLING Vandaag: Mijn vader is een toffe peer Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters DAMESVOETBAL JE biertjes* je chips en je II BITTERBALLEN. KOM OP HENK Man (77) overlijdt bij botsing met auto tegen boom Burgemeester Poppe bedreigd Auto over de kop op snelweg A58 Het zint de meeste partijen in de Staten niet dat ze de mestvergister niet kunnen tegenhouden. Hij past in het bestemmingsplan van de ge meente en het omgevingsplan van de provincie. De biocentrale die voor 12.000 huishoudens groen gas opwekt, komt tussen de kassen van een paprika- en veldslakweker te staan. Zij vrezen besmetting van hun gewassen en omwonenden zijn bang voor stankoverlast. Vanwege de grote weerstand be loofde voormalige gedeputeerde Ben de Reu (PvdA) begin dit jaar met partijen in gesprek te gaan om te kijken of een alternatieve plek kon worden gevonden, niet in een tuinbouw- maar in een industrie gebied. In februari meldde hij dat er geen plek was gevonden. Statenleden vroegen gisteren in de commissie ruimte of daarvan een rapportage bestaat. Nee, zei de nieuwe gedeputeerde Dick van der Velde (VVD). Volgens hem had De Reu telefonisch contact gehad met enkele gemeenten en havenbedrijf North Sea Port. ,,En die zaten niet op een mestvergister te wachten." Dat was tegen het zere been van PvdA en CDA. ,,Als dit kijken is naar een alternatieve locatie. Even een telefoontje: 'Goh willen jullie Als dit kijken is naar een alternatieve locatie. Even een telefoontje een mestvergister?' Dan zegt ieder een nee", smaalde Eddy Heerschop (PvdA). Hij wil dat alsnog serieus wordt gekeken naar het verplaatsen van de biocentrale. Ook Rinus van 't Westeinde (CDA) noemde het plegen van 'een paar summiere te lefoontjes te mager'. Hij wilde op zijn minst 'één of desnoods een half A-viertje' waaruit blijkt waarom bepaalde locaties niet in beeld zijn. Dat zegde Van der Velde toe. Het wachten is nu op de ontwerp-ver- gunning van de Zeeuwse milieu dienst RUD. MIDDELBURG Het was zomaar een vraag: wie steekt er nu vuur werk af in zijn woning? De 40-ja- rige Middelburger H. K. hoorde gis teren in de rechtbank in Middel burg om die reden een celstraf van 138 dagen (voorarrest) plus een voorwaardelijke celstraf van vier maanden en toezicht door de re classering tegen hem eisen. Het ging niet goed met K. op die laatste dag van november vorig jaar. Hij voelde zich eenzaam, was gede primeerd, kort daarvoor had ie mand in zijn woning zelfmoord ge pleegd en hij had ook nog een beetje mot met zijn onderburen. In zijn woning aan de Driewegenhof in Middelburg lag vuurwerk voor oud- en nieuw. Geen simpel rotje of een sterretje, maar een 2000- klapper. Hij aarzelde. Aansteken, niet aansteken? Het werd toch maar aansteken en rond elf uur in de och tend barstte in zijn kamer de hel los. Na de laatste klap reageerde hij nog wat frustraties af door een tele visietoestel op de grond te gooien en wat meubilair te vernielen. Dit nog los van een gebroken teen door tegen een tafel te schoppen. Het was niet de eerste keer dat K. binnenshuis wat vuurwerk had aangestoken. ,,Ik heb wel eens een 'nitraatje' afgestoken om hier ie mand uit zijn bed te krijgen", er kende hij. ,,Die lag er te lang in." Dat er allerlei waarschuwingen op de doos met de megaklapper stonden, had hij wel gezien, maar daar kon hij weinig mee. Brandgevaar? ,,Viel wel mee." Minimum afstand bij af steken 25 meter? ,,Kul. Je kon er ge woon naast staan." ,,De hele flat had wel kunnen afbranden en dan had u het niet gered met een emmertje water", hield officier van justitie Linda van Liere hem voor. ,,Het was een beetje stom van me", zei K. Uitspraak 28 juni. 5 3,4,5,6 of 8 dagen all-inclusive tussen Bödefeld en Winterberg zaterdag 15 juni 2019 Er is een theorie die er vanuit De meningen over het ontstaan Laatst had ik zo'n ouder-kind Reageer op pzc.nl Gisteren: Bloeddonoren zijn echte helden 742 reacties WESTDORPE Bij een eenzijdig ongeluk in de Bernhardstraat in Westdorpe is gistermid dag een 77-jarige man uit die plaats om het leven gekomen. De politie gaat ervan uit dat het slachtof fer eerst onwel werd. De melding kwam rond 12.45 uur binnen. De auto was bij de T-splitsing met de Jan Dellaertstraat tegen een boom gere den. Meerdere hulpdiensten, waaronder een trauma helikopter, rukten uit. Het slachtoffer werd geruime tijd gereanimeerd, maar kon niet meer gered wor den. VLISSINGEN Burgemeester Leny Poppe-de Looff van Zun- dert (tussen 1990 en 2006 wethouder in Vlis- singen) heeft door de ontmanteling van pro bleemcamping Fort Oranje te maken gehad met verregaande bedrei gingen. Niet alleen werd haar woning in Vlissingen binnengedrongen (,,onze haven waar we neerstrij ken om op adem te komen"), maar ze werd in 2017 op weg naar haar woning in Achtmaal ook achtervolgd. Dat zegt Poppe-de Looff ter gele genheid van haar af scheid als burgemeester. mZEELAND16 'S-HEER ARENDSKERKE Bij een verkeersongeval op de A58 bij 's-Heer Arendskerke is donder dagavond zeker één persoon gewond ge raakt. Het ongeluk, waarbij een auto over de kop ging, gebeurde rond 23.40 uur tussen Hein- kenszand en verzor gingsplaats Selnisse op de rijbaan richting Vlis- singen. Naast de politie en de ambulancedienst werd ook de brandweer opgeroepen, maar voor zover bekend zat er nie mand bekneld. De weg werd tijdelijk afgesloten vanwege de hulpverle- nings- en bergingswerk zaamheden. Het dagelijks provinciebestuur heeft niet serieus gekeken naar een alternatieve plek voor de omstreden mestvergister die energiebedrijf Engie wil bouwen bij Rilland. Provinciale Staten willen alsnog een schriftelijke rapportage zien. Ernst Jan Rozendaal Middelburg - Eddy Heerschop, PvdA Landgasthof Wüllner 2,3,4,5 of 7 overnachtingen incl. ontbijtbuffet Dagelijks middagsnack/soep/lunchpakket Dagelijks 3-gangendiner of buffet Drankjes tijdens lunch en diner Vele leuke extra's! hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur (,088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2