24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV Ze is en blijft de enige echte popkoningin van de wereld. Eentje die het liefst leeftijdsloos blijft. Ook nu ze op haar 60ste haar veertiende album uitbrengt. Deze krant sprak zangeres Madonna in Londen. Quote van de dag Ik hoop dat ik over tien jaar op financieel vlak met pensioen kan Single Loes Haverkort Primeur: Armin op 1 in de Top 40 Sinds het aangekondigde einde van 6 Inside heb ik in privésfeer al een paar keer het zelfde grapje gemaakt: zodra Patty Brard als deskundige aan een kwakkelend programma wordt toegevoegd, weet je zeker dat snel het doek valt. Flauw, ik weet het, maar er tekent zich met RTL Late Night met Twan Huys en 6 Inside een zeker patroon af. En dan wist ze donderdag ook nog het toch al marginaal bekeken TLC een kij kcij ferdip te be zorgen met Expeditie Schoonmoeder, waarin ze op een tropisch eiland als coach de moeizame relatie tussen schoonmoeders en -dochters probeert vlot te trekken. Er keken op primetime 34.000 mensen, terwijl aansluitend My Big Fat American Gypsy Wedding bijna het dubbele scoorde. Ter verdediging van haar moet ik er wel bij zeg gen dat het format van Expeditie Schoonmoeder bepaald niet veel soeps is, zelfs niet voor TLC. Gevalletje: intrigerend idee, dertien-in-een-do zijn uitwerking. En dan hingen in deze afleve ring de twee gebrouilleerde schoonmonsters al huilend in elkaars armen voor de drie dagen overleven op een onbewoond eiland begonnen waren. Da-hag spanning. Tijdens het kijken viel me echter wel weer op hoe goed de rol van tv-coach haar past. Je moet Patty niet, zoals Talpa afgelopen maanden deed, zielloos en hakkelend shownieuwtjes laten ople pelen achter een desk terwijl ze met moeite een quasi-geïnteresseerd gezicht weet te trekken. Haar kracht ligt in de omgang met een tikkeltje volkse mensen die een schop onder hun kont kunnen gebruiken. moet je toegeven dat zij zo'n beetje de enige BN'er is die écht geloofwaardig is in dat genre. Vanwege haar huwelijken, scheidingen, faillisse ment, ruzies, ontslagen, de nog altijd niet her stelde breuk met haar dochter en het geworstel met haar gewicht, om maar iets te noemen. Als zij advies geeft, komt dat ergens vandaan. Ze is zelf tien keer gevallen en opnieuw begonnen. Of het nu tienermoeders zijn, gebrouilleerde buren, te sexy geklede moeders of andere maatschappe lijk hulpbehoevenden - niemand die ze zo be grijpend kan aankijken om ze daarna liefdevol maar duidelijk een duw in de goede richting te geven als Patty. Ik las dat ze van Talpa binnenkort een pro gramma mag gaan doen, waarin mensen hun oude spullen laten opknappen. Het is in elk geval een begin en alles is beter dan nog een keer van die duikplank of in spagaat op het ijs. Maar het is voor ons kijkers wel intens jammer dat je oude spullen geen goedbedoelde schop onder de kont kunt geven. Er wordt vooral gezwegen. En wie wil praten, fluistert. Wie toch ge luid maakt, krijgt een nerveuze blik toegeworpen. De sfeer in de statige members club The Home House in Londen is vanavond op z'n best die van koffie en cake in een crematorium. In de wachtruimte - lederen canapés, obers in driedelig zwart - werpt de aanstaande ontmoeting met Madonna zijn schaduw vooruit. Interviewers uit heel Europa ijsberen door het vertrek. Murme lend repeteren ze hun vragen voor de Queen of pop. Haar kroon mag dan iets minder glanzen dan in haar vroegere regeerperiode, haar status als het bekendste mondiale merk van de popmuziek staat nog fier overeind. Net als haar reputatie als 's werelds onmogelijk ste interviewkandidaat. Wie haar mag ondervra gen - Daphne Bunskoek was in 2008 de laatste Ne derlandse journalist die haar 1-op-i sprak - treft steevast een gesprekspartner die sociale codes als hinderlijke ballast beschouwt tijdens een wed strijdje verbaal worstelen. Tien hele minuten zijn er vanavond - Madonna werkt bij voorkeur 's avonds en 's nachts - om de zangeres te vragen over haar veertiende studioal- bum Madame X. Een album bijna net zo gevarieerd als de talrijke gedaantes die Madonna in haar 36-jarige loopbaan aannam. Van Colombiaanse reggaeton tot Jamaicaanse dancehall en van Kaap- verdische Butaka tot een fragment uit het Noten kraker-ballet. Een album ook dat een herlancering betekent van Madonna als politiek activiste. Al zal ze straks op strenge toon doceren dat van 'hernieuwde' strijdbaarheid helemaal geen sprake is. ,,Ik ben nooit opgehouden. Toen ik in de jaren 80 voor de rechten van de homogemeenschap opkwam, was dat óók politiek.'' Voorafgaand aan het interview zijn geen verbo den onderwerpen doorgegeven. Wel belt een dag van tevoren een Amerikaanse pr-dame of er vra gen zijn waarop Madonna zich kan voorbereiden. Ze neemt genoegen met het antwoord dat de vra genlijst nog niet is gemaakt. Wel meldt ze ervan uit te gaan dat de vragen vooral op het nieuwe al bum betrekking zullen hebben. Het is dezelfde dame die de verslaggever bin- zaterdag 15 juni 2019 MUZIEK Loes Haverkort brengt vandaag haar eerste sin gle uit, Lost. De actrice won gis teravond It Takes 2, de zangwedstrijd van SBS 6 voor BN'ers. Zij ver sloeg in de finale Lisa Mi- chels, Pim Muda en Imanuelle Grives. MUZIEK Armin van Buu- ren staat voor het eerst in zijn carrière op 1 in de Top 40. Het nummer Hoe het danst maakte de dj met Marco Bor- sato en Davina Michelle. Voor Borsato is het al zijn vijftiende nummer 1. Patty Zelfs als je een enorme hekel aan Patty hebt, Vlogster Monica Geuze (24) in de podcast 30 minuten Rauw. Stefan Raatgever

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 24