21 Plekjes op je huid? Dan loopje mogelijk risico! TENNIS LIBÉMA OPEN De regen schopte het schema van de Libéma Open danig in de war. Kiki Bertens moest daardoor gisteren drie keer aan de bak. Dagboek van een lange werkdag in Rosmalen. ■K SkinVision In Breda gaat de wekker. Het is voor Kiki Bertens het enige toer nooi van het jaar waarbij ze in haar eigen bed kan slapen, maar het was een kort nachtje. Donderdag avond werd haar tweederondepar- tij tegen Arantxa Rus vanwege de regen gestaakt. Dus wacht Bertens een bomvolle werkdag. Ze stapt in haar auto, type 'schip op wielen', en koerst richting Rosmalen. Rus tig aan, verkeersboetes heeft ze al genoeg. Het leverde haar thuis de bijnaam 'Maxime' op. 09.00 uur Het tennispark van de Libéma Open is nog verlaten wanneer Bertens parkeert. En ja, het regent wéér. 11.00 uur De lucht kleurt blauw, maar er wordt nog niet getennist. Voordat het zeil is opgeborgen, het net is opgezet en het gras 'veilig' is be vonden, zijn we drie kwartier ver der. 11.15 uur Bertens slaat zich op baan 4 even kort warm. Hoe laat haar afgebro ken partij precies wordt hervat, hangt af van de eerste partij op het centercourt: Garin tegen Coric. 12.08 uur Op het dakterras van het Auto- tron-gebouw steekt Arantxa Rus haar gezicht in de zon. Ze weet: dit gaat nog wel even duren. 13.40 uur Een dozijn straaljagers scheert over het park. De Luchtmachtda- gen in het naburige Volkel zijn be gonnen, Bertens en Rus zitten nog altijd binnen. Ze rekken en strek ken wat, nemen een hap en een slok. 14.24 uur Eindelijk, ze mogen. Bertens en Rus stappen in de golfkarretjes die de spelers in Rosmalen vervoeren van de players' lounge naar de baan. 14.33 uur 'Ready? Play.' Na vijf minuutjes in spelen wordt de partij hervat. Het staat 7-5 4-3 en 15-40 voor Bertens. 14.39 uur Game, set and match, Bertens. Ne gen punten had ze nodig om de kwartfinale te halen. Ze beant woordt twee vragen van speaker Edward van Cuilenborg op de baan, heeft tijd voor een paar krab bels en foto's en stapt weer in de golfkar. 14.45 uur Bertens moet even met de WTA praten en hoewel de interviewster uit Nederland komt, moet het in het Engels. ,,Moet ik nog meer pers doen?'', vraagt ze aan toernooi directeur Marcel Hunze. ,,Nee, joh.'' 17.31 uur Coach Raemon Sluiter en fysiek- trainer Elise Tamaëla smeren zich in met zonnebrand als Bertens en |l Natalia Vichljantseva gaan inspe len. Buiten het centercourt laten de luidruchtige Belgische tennis- fans hun glazen vollopen. Hun dag zit erop. Bertens moet eigenlijk nog beginnen. Drie uur na het matchpoint tegen Rus wacht de kwartfinale. 18.09 uur Vichljantseva, de nummer 119 van de wereld, speelt graag op gras. Twee jaar geleden stond ze in Ros malen in de finale. Maar nu maakt ze veel fouten. En Bertens speelt goed en groeit in de wedstrijd. Ze wint de eerste set met 6-3. 18.47 uur Ze maakt het nog even spannend, maar het vijfde wedstrijdpunt is raak. ,,Ik doe dit ook om mijn coach te verslaan'', zegt ze meteen na afloop. ,,Hij zei dat dit het enige toernooi is waar hij het beter heeft gedaan dan ik.'' Tien jaar geleden verloor Sluiter de finale van Benja min Becker. Bertens moet nog twee keer winnen om hem de mond te snoeren. 19.15 uur Diep in haar hart had Bertens de dubbelpartij vermoedelijk liever afgezegd. Maar ze heeft haar ja woord gegeven aan Demi Schuurs, dus houdt ze zich eraan. Op naar baan 3, voor de kwartfinale. UITSLAGEN 1 op de 5 Nederlanders krijgt te maken met huidkanker Het tijdig herkennen van huidkanker is niet eenvoudig. SkinVision helpt je om zelf je huid te controleren en gezond te houden. We beantwoorden je vragen, beoordelen en geven je direct advies. Probeer het zelf*. skinvision.com zaterdag 15 juni 2019 GO Baantje op, baantje af Rik Spekenbrink Rosmalen 07.30 uur Kiki Bertens wordt gefeliciteerd door Arantxa Rus, nadat ze in Rosmalen van haar landgenote heeft gewonnen (boven), en gaat daarna op de foto met fans. fotos anp Rosmalen Mannen. Tweede ronde: Gasquet (Fra/8) - Koekoesjkin (Kaz) 6-4 6-3. Kwartfinale: Coric (Kro/2) - Garin (Roe/7) 6-7 6-3 7-6, Mannarino (Fra) - Goffin (Bel/5) 4-6 7-5 6-3, Thompson (Aus) - De Minaur (Aus/3) 4-6 6-2 6-3. Vrouwen. Tweede ronde: Bertens (Ned/1) - Rus (Ned) 7-5 6-3, Vichljantseva (Rus) - Badosa Gibert (Spa) 6-1 6-1, Riske (VS) - Hercog (Slv) 6-4 7-6. Kwartfinale: Bertens (Ned/1) - Vichljantseva (Rus) 6-3 6-3, Koedermetova (Rus) - Minnen (Bel) 4-6 7-5 6-3, Riske (VS) - Alexandrova (Rus) 7-5 6-3. Together we care Kosteloos gebruik voor CZ- en Just-verzekerden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 21