Sluis moderniseert parkeren IN DE REGIO 6 Kostenpost van30.000euro TENTOONSTELLING BONSAI MIJN DORP, MIJN STAD Hulst telt vijf wethouders waarvan er drie parttime werken. Na een jaar besturen, blijkt dat Ruissen (Plan Perkpolder) en Depauw (Duur zaamheid) veel meer uren moeten maken om hun taken goed uit te kunnen voeren dan vooraf was in geschat. Burgemeester en wethou ders stellen dan ook voor om beider inzet met ieder 0,1 fte te verhogen. Dat komt neer op een halve dag ex tra en een kostenpost van bijna 30.000 euro. Bezoldiging Het voorstel valt slecht bij opposi tiepartijen HulstPlus en Groot Hontenisse. HulstPlus verweet burgemeester en wethouders in de commissie ABZ te meten met twee maten. ,,Ook commissie- en raads leden krijgen het steeds drukker omdat er steeds meer op gemeen ten afkomt zoals het sociaal do mein", zegt Jos van Eck. ,,Wij ste ken hier ook veel meer tijd in, maar onze bezoldiging blijft gelijk. Wij vragen ook niet meer. Wij doen gewoon ons werk." Ook René van den Kieboom (Groot Hontenisse) vindt dat er op func ties van wethouders eigenlijk geen uren staan. Volgens wethouder Jean-Paul Hageman staat Depauw op de rol voor negentien uur, maar werkt hij in de praktijk vijftig uur. ,,Het hoort er wel bij, maar wel met een menselijke maat en dat is nu niet zo." Hageman stelt dat de extra uren voor de wethouders nodig zijn om een stem te blijven hebben in belangrijke samenwerkingsver banden. ,,Perkpolder legt een enorme claim op Ruissen, we moeten dat project meer dan ooit monitoren. Die extra uren zijn harde noodzaak. We willen als col lege later niet horen: jullie hebben het niet goed gedaan." Niks gebeurd De opmerkingen van Hageman schoten bij Van den Kieboom ver keerd. Die sprong in de bres voor de voormalige wethouder Perk- polder, Frank van Driessche, te vens Van den Kiebooms partijge noot. ,,U doet nu net alsof er in de jaren ervoor niks is gebeurd!" Ha- geman haastte zich om te zeggen dat dit niet zo is en vond juist dat het zittende bestuur het verwijt krijgt nu niet goed te presteren. Dat ontkenden HulstPlus en Groot Hontenisse weer. Van Eck legde nog wel de vinger op de zere plek: ,,De formatie is nu al extreem met straks 4,2 fte ver deeld over vijf wethouders." Ter vergelijking: in Goes zijn er drie wethouders. Van Eck: ,,Wat als er straks nog projecten bijkomen in onze gemeente? Moeten we dan drie burgemeesters?" In de raadsvergadering van 27 juni wordt verder gediscussieerd over de extra uren. Dat geldt zowel voor het betaald parkeren op straat als voor nu nog met slagbomen toegankelijke par keerterreinen. De slagbomen ver dwijnen, parkeerautomaten ko men ervoor terug. Het blijft moge lijk met los geld en de pinpas te be talen. Achteraf betalen met de mobiele telefoon komt erbij. Veel mensen vinden dat prettig. Ze zijn nooit De modernisering is noodzake lijk door een Europese verplich ting. Overal in de Europese Unie moet het vanaf 1 januari 2020 mo gelijk zijn contactloos te betalen. Zo niet, dan vervalt ook de moge lijkheid de pinpas te gebruiken en blijft betaling met los geld als enige over. Dat zou een grote stap terug in de tijd zijn. Nadeel Aan de vernieuwing zit één na deel. Met het verwijderen van de slagbomen op de drie gemeente lijke parkeerterreinen in de kern Sluis, komt ook de parkeerinfor- matie te vervallen. Bezoekers kun- was overigens al niet beschikbaar voor particuliere parkeerterreinen. In de toekomst komt er mogelijk ter vervanging een Zeeuws breed verkeersinformatiesysteem. De omvorming kost al met al 430.599 euro, waarvan 250.000 euro voor andere parkeerautoma ten en 180.599 euro voor de af schrijving van bestaande. Sluis wil vanaf het vierde kwar taal van 2020 de handhaving ook wijzigen. Het handmatig controle ren wordt vervangen door het scannen van kentekens met een speciale auto. Meer controles kun nen dan plaatsvinden, waarmee de pakkans stijgt. Kermis en darttoernooi Poëzie in galerie Lezing Huineman Zaterdag Zondag zaterdag 15 juni 2019 'Extra uren wethouders ongewenst' VL "V 'r* AXEL Hij kan met tijd en wijle een dorstig boompje zijn, de bonsai. Afhankelijk van het weer, de soort en grootte van de boom. De Watertoren van Axel is dus een slimme locatie voor een bonsaitentoonstelling. Vandaag is die van 11.00 tot 17.00 uur te bezoeken. Rond de twintig bomen zijn te bewonderen en wie zelf ook van plan is het fascinerende boompje te verzorgen, kan een cursus bonsai knippen vol gen. Dat hij in trek is, bewijst de eerste exposi tiedag, die trok gisteren ongeveer honderd be langstellenden. foto camile schelstraete Vanaf 1 januari volgend jaar kan overal in Sluis contactloos meer parkeergeld kwijt dan nodig nen dan niet meer zien of een ter- is. rein vol is of niet. Die informatie Groot Hontenisse en HulstPlus vinden het 'bizar' en 'niet aan burgers uit te leggen' dat de wethouders René Ruissen en Gino Depauw meer gaan werken en dus ook meer betaald krijgen om hun taken goed uit te voe ren. Sheila van Doorsselaer Hulst met een bankkaart worden be taald voor het parkeren van de auto. Harmen van der Werf Sluis GRAAUW De derde zaterdag van juni is aangebroken en dat betekent kermis in Graauw. Vanaf vandaag tot maandag kan men weer terecht tussen 14.00 uur en 00.00 uur op Kermis Graauw. Vandaag zal er naast de gebruikelijke activiteiten ook nog een darttoer nooi en eet- en drincke- rij nobel plaatsvinden. Morgen is er live muziek en op maandag is er schieting op de liggende wip. De kermis is gratis toe gankelijk. GROEDE Vandaag vindt in Galerie De School in Groede de achtste editie van De Avond van de Poëzie plaats. De dichters die dit jaar optreden zijn Edwin Fagel, Nyk de Vries en Dorien de Wit. Nyk de Vries schrijft en dicht zowel het Neder lands als het Fries. De avond begint om 20.00 uur. Inloop vanaf 19.30 uur. De entree bedraagt tien euro. HULST Momenteel is in Mu- Nyk de Vries. foto dingena mol seum Hulst de tentoon stelling over kunstenaar Huineman te zien. De werken hangen nog tot en met zondag 30 juni in het museum. Ter voltooi ing van de expositie geeft Paul van der Velde vandaag een lezing over de kunstenaar in 'De Lieve' in Hulst. Van der Velden schreef een boek over Huineman. De toegang is gratis. AARDENBURG Cen trum, 07.00 uur: Rommelmarkt, bra derie; 14.00 uur: mu ziekfestival; GRAAUW Dorpskern, kermis (t/m17 juni); HOEK Dorpskern, 08.00 uur: d'Oekse feesten; HULST De Lieve, 13.30 uur: Lezing schilder Huineman; Foxkids Villa Reyntje, 09.00 uur: Summer fair; KOEWACHT Voetbal veld, 09.30 uur: Ob stacle run; VOGELWAARDE Ra penburg /Bosse- straat, 09.00 uur: Ga rage sale; WALSOORDEN Wals- oordensestraat, 12.00 uur: Half mile of Walsberg voor old timers; WATERLANDKERKJE Feestterrein, 07.00 uur: Meerminnefees- ten o.a rommelmarkt, trekker trek (13.30 uur), Meerinnebal (22.00 uur met John de Bever); WESTDORPE 't Oude Raedhuis, 19.30 uur: Bingo carnaval De Koeters; ZAAMSLAG Dorps centrum, 8.30 uur: Dorpsfeesten HEIKANT Diverse lo caties, 11.00 uur: Huis-, tuin-, kamer concerten; HULST Centrum, 13.00 uur: Hulster dweildag optredens in binnenstad; RETRANCHEMENT Strandpaviljoen De Zeemeeuw, 14.00 uur: Truzements Mannenkoor; SLUIS Belfort, 11.00 uur: Koffieconcert Kwajr.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 142