Gesprekje in Goes met potentiële 'minister van Gehandicaptenzaken' IN DE REGIO 6 Renovatie buurthuis mrm MIJN DORP, MIJN STAD Het buurthuis aan de Appelstraat is hard toe aan een opknapbeurt. Het pand wordt ook een stukje uitge breid. Hoewel deze nieuwe ruimte een multifunctioneel karakter krijgt, komt hij er vooral voor de jongeren in de wijk. Die kunnen nu soms niet in De Pit terecht. Verder wordt de keuken vergroot en komt er een nieuwe entree. Het lijkt wel of het elke maand die je langer wacht, weer duurder wordt De gemeente had boven op het bedrag dat voor de renovatie is ge spaard, al extra geld uitgetrokken, zodat het gebouw ook kan worden verduurzaamd. Maar de beschik bare 650.000 euro bleek niet ge noeg te zijn. Door een tegenval lende aanbesteding moet er nog twee ton bij. Wethouder Loes Meeuwisse wijt dat aan de stij gende bouwkosten. ,,Het lijkt wel of het elke maand die je langer wacht weer duurder wordt", zegt ze. ,,In die zin kun je zeggen dat de tijd te genzit." Volgens de wethouder is de markt op dit moment zo overspan nen dat sommige aannemers die werden gevraagd een offerte uit te brengen, niet eens interesse had den in de klus. Het is volgens de wethouder on wenselijk om de renovatie soberder uit te voeren, zodat het bedrag om laag kan. Extraatjes die als luxe zou den kunnen worden beschouwd, zijn al uit het plan gehaald. Het gaat dan om een pergola aan de buiten zijde en het aanpakken van de bui tenruimte rondom De Pit. Met het schrappen van de aanbouw zou nog eens 70.000 euro kunnen worden bespaard. ,,Maar dan ga je echt een essentieel onderdeel van het plan schrappen'', aldus Meeuwisse. De fracties in de gemeenteraad denken daar ook zo over en hebben al laten weten de meerkosten te ac cepteren. ,,Hoewel deze renovatie nu wel heel duur wordt", vindt Stan Jasperse (VVD). ,,Ik begrijp het hoor, maar voor het bedrag dat we nu uittrekken, kun je ook twee vrij staande woningen bouwen. Om het maar even in perspectief te plaatsen.'' Veel fracties maken zich zorgen over toekomstige aanbeste dingen. Lijnbaan De renovatie van het buurthuis van Goes-Zuid moet na de zomer be ginnen. Het buurthuis verhuist dan tijdelijk naar de bovenverdieping van de voormalige school aan de Lijnbaan. De benedenverdieping van dat gebouw wordt momenteel gebruikt als 'zenuwcentrum' voor aanleg van de spoortunnel. Frances Vereijken kwam langs bij Sleutelen aan Vermogen (SAV), het autopoetsbedrijf aan de Goese Houtkade waar mensen met een beperking een vorm van dagbeste ding vinden of toewerken naar een reguliere baan. ,,Ik vind het be langrijk om met deze mensen zelf te praten om te horen wat ze wil len, en niet met bijvoorbeeld be stuurders van zorgorganisaties", legde ze uit. De uit Groningen afkomstige Frances reist momenteel door Ne- derland, omdat ze maandag mee doet aan het KRO-NCRV-televi- sieprogramma 'Minister van Ge handicaptenzaken'. Zes kandida ten proberen deze functie in de wacht te slepen. Ik vind het belangrijk om met deze mensen zelf te praten om te horen wat ze willen Uiteraard wordt de winnaar geen echte minister. Maar hij of zij krijgt wel de mogelijkheid om een jaar lang op te komen voor zaken die belangrijk zijn voor mensen met een handicap. Frances vindt dat in de toekomst veel meer gekeken moet worden naar de talenten van mensen met een beperking in plaats van naar wat ze niet kunnen. ,,Eén van mijn andere speerpunten is toeganke lijkheid. Dan bedoel ik niet alleen dat mensen in een rolstoel een ge bouw binnen moeten kunnen ko men, maar juist ook de toeganke lijkheid van informatie. Als dat al niet goed geregeld is, krijgen we nooit een maatschappij waarin deze mensen als volwaardig kun nen meedoen.'' Bij SAV ging Frances in gesprek met medewerkers. Onder meer de wens om als volwaardig te worden gezien, werd nadrukkelijk uitge sproken. De liveshow waarin de 'minister' wordt gekozen is maan dag vanaf 21.15 uur te zien op NPO1. Rommelroute Stadhuisconcert Young Virtuosos Rommelmarkt Zaterdag Zondag zaterdag 15 juni 2019 De Pit valt twee ton duurder uit De renovatie van buurthuis De Pit in Goes-Zuid valt door een tegenvallende aanbesteding twee ton duurder uit dan was verwacht. De renovatie versobe ren is volgens wethouder Loes Meeuwisse geen optie. ,,Dan ga je echt de kern van het plan aan tasten.'' Rob Paardekam Goes - Loes Meeuwisse, wethouder Nederland heeft vanaf maan dag een 'minister van Gehandi captenzaken'. Eén van de kan didaten voor deze post kwam vrijdag op bezoek in Goes. Rob Paardekam Goes - Frances Vereijken KRABBENDIJKE Vandaag vindt voor de tweede keer de Rom melroute in Krabben- dijke plaats. Van 10.00 tot 16.00 uur verkopen 103 deelnemers hun spulletjes. THOLEN Het Stadhuisconcert van de Stichting Antho- nie Keldermans Concer ten in het Oude Stad huis van Tholen staat vandaag in het teken van de klassieke gitaar. De in Antwerpen gebo ren gitarist Jasper Itur- rospe zal samen met onder meer William Wal ton, Antonio Lauro en Astor Piazzolla de in vloeden van de klas sieke gitaarmuziek op de traditionele muziek ontsluieren. Het concert begint om 15.30 uur. THOLEN Young Virtuosos geeft vandaag een concert in de Gasthuiskapel in Tholen. Tijdens het optreden spelen de jonge muzi kanten 'Bist du bei mir,' een liefdeslied van J.S Bach en Palladio van Karl Jenkinks. Het be- De Nicolaaskerk. foto marcelle davidse gint om 14.30 uur. KORTGENE Vandaag is er een rom melmarkt in Kortgene. Van 09.00 tot 16.00 uur kunnen koopjesjagers hun slag slaan. De op brengst van de rommel markt komt ten goede aan de instandhouding van de Nicolaaskerk. GOES Grote Markt, 09.00-16.00 uur: Weekmarkt; Maria Magdalenakerk, 19.30 uur: Koorcon cert KAPELLE Fruitteelt museum, 13.00-16.00 uur: Spreekuur 'plan- tendokter'; Her vormde Kerk, 14.00 17.00 uur: expositie Jopie Minnaard; Korf- balveld KVK, 18.45 uur: Taptoe KLOETINGE Histori sche Buitenplaats, 10.00-17.00 uur: Open tuin; Geertes- kerk, 14.30 uur: Con cert Zeeuwse Mu ziekschool en het Harpensemble KRABBENDIJKE Di verse locaties, vanaf 10.00 uur: Rommel- route KRUININGEN Boer derij aan Hogenak- kerweg 25, 08.30 11.00 uur: Biologische groentemarkt LEWEDORP Rover- weg 1, 11.00-15.00 uur: Open dag zorg boerderij De Noten hoeve WEMELDINGE Dorpsplein, 08.00 12.00 uur: Week- markt WISSENKERKE Vlie- tenburgweg 6, vanaf 12.00 uur: Eindeloos Eiland Festival (ook zondag) WOLFAARTSDIJK Di verse locaties, 12.00 uur: Open dag onder nemersvereniging ELLEWOUTSDIJK Kerkje van Ellesdiek, 14.30 uur: Oecumeni sche bijeenkomst in het Zeeuws GOES Manhuistuin, 12.00 uur: Concert Meet5Reed en De Bellringers. AUTCKOiMtf Kandidaat Frances Vereijken (tweede van rechts) in gesprek met de medewerkers van Sleutelen aan Vermogen in de werkplaats in Goes. foto marcelle davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 139