Twee vriendinnen kunnen niet door één deur. Nodig ik ze toch allebei uit? De kookleraar doet de inkoop ruim, waardoor zijn gezin ervan mee kan eten JOOST MAG 'T WETEN Eerst even die cryptische slotzin: 'Het melden bij de directie zal weinig effect hebben'. Waarom niet? Is de directeur familie van de kok? Is de kookleraar zelf de directeur? Of heeft de hele school boter op het hoofd vanwege de lekkere hapjes van Lowieke de Vos uit het Grote Dierenbos? Het antwoord 'maak er werk van' kan ik dus kennelijk niet meer geven. Misschien was dat trouwens ook uw bedoeling. Vreemd genoeg is de oplossing van dit probleem afhankelijk van de streek waar uw school gevestigd is. Zo werd in een Brabantse schouwburg de artiestenfoyer jarenlang beheerd door een man die ook penningmees ter was van een plaatselijke voetbalclub. Als zodanig deed hij de inkopen voor de kantine van de club. En in een moeite door voor de foyer van de schouwburg. Hoe die zaken onderling verrekend werden, was zijn geheim en dat van hem alleen. Zijn motto, en misschien ook dat van uw collega: 'Groot inkopen drukt de prijs en daar kan iedereen van profiteren'. Dat was iedereen in het Brabantse met hem eens. Of die handel hem ook was gelukt als hij in Groningen of Noord-Holland had gewoond, weet ik niet. Waar staat die school van u eigenlijk? In Brabant? Eet dan die hapjes lekker op, want ik wil niet dat u zichzelf belachelijk maakt. Elders? Dan laat ik de zaak graag aan uw geweten over. Beroerd probleem, temeer omdat het ieder jaar terugkomt. Gelukkig geeft u zelf al een paar oplossingen aan. Die vermeerder ik graag met nog wat mogelijkheden. Vier uw verjaardag twee keer. Eén keer met alle vriendinnen plus boze vriendin A. De week erna met alle vriendinnen plus boze vriendin B. Dan is er nog de optie je verjaardag niet te vieren, nu niet en nooit meer. Maar laat ik het niet te aantrekkelijk voor u maken. Mogelijkheid drie: organiseer een speurtocht. Vriendin A moet meezoeken en vriendin B is de ver borgen schat. Dat geeft pas echt reuring. Doet denken aan de ansichtkaart uit Spanje die ik ooit kreeg van een collega: 'Iedere dag hetzelfde hier aan de playa. Gelukkig gisteren beroofd. Eindelijk gebeurde er wat. Tot gauw!' Allemaal onzinopties, daarvan ben ik me bewust. Hoewel niet onzinniger dan uw eigen suggesties. Als u de problemen eindelijk eens daar legt waar ze horen: bij uw vriendinnen. U kunt wel de rest van uw leven iedere verjaar dag, en de weken ervoor, stressen maar waarom eigenlijk? Ik zou die dames samen of apart zeggen: 'Vol gende week zaterdag vier ik mijn verjaardag. Jullie zijn allebei uitge nodigd en je ziet maar wat je doet'. Kunnen zij in de stress zitten. Voor ik het vergeet: van harte gefeliciteerd met uw verjaardag! Wijsheid komt met de jaren. Omdat acteur Joost Prinsen (76) een eind op weg is, beantwoordt hij uw vragen. Op mijn verjaardag nodig ik het liefst al mijn vriendinnen uit, maar twee van hen kunnen het niet met elkaar vinden. Ik hoor u zeggen: ze zijn volwassen genoeg om bij elkaar uit de buurt te blijven, maar het geeft mij stress om ze samen te zien. Nodig ik het ene jaar de ene en het andere jaar de andere uit, of dan maar geen van beiden? Ik (man) werk op een praktijkschool. De leraar die kookles geeft, doet zijn inkoop ruim. Zijn gezin eet er dus wekelijks van mee, omdat er zo veel overblijft. Maak ik hiervan melding? Hij is een aardige kerel die soms ook een hapje laat rondbrengen voor collega's. Het melden bij de directie zal weinig effect hebben. Speelt er iets tussen u en uw kinderen, familie, vrienden, buren of collega's? Leg de kwestie voor aan Joost Prinsen. Mail uw vraag naar joostmagtweten@persgroep.nl ZATERDAG 15 JUNI 2019 43

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 131