bolderman.nl Voor fantastische reizen! bolderman.nl 12 NIEUWS Het kabinet werkt sinds maart in stilte aan een plan dat het regeer akkoord moet verversen. Daarmee willen de coalitiepartijen hun regeerperiode 'kleur blijven geven' tot de volgende Kamerverkiezingen. zaterdag 15 juni 2019 KOOLMEES RUTTE HOEKSTRA SCHOUTEN JETTEN DIJKHOFF Tobias den Hartog Jan Hoedeman Den Haag Premier Mark Rutte kijkt in de zogeheten Tuinkamer van het Catshuis de tafel rond. Zijn vicepremiers zijn aangescho ven, net als de fractieleiders van de coa litiepartijen. De club gebruikt deze avond, 25 april, om terug én vooruit te kijken. Wat is er tot nu toe niet goed gegaan? En vooral: wat willen we nog doen tot de verkiezingen in 2021? Het is een soort collectieve tussentijdse beoor deling, eigenlijk het gevolg van een gesprek van De afspraak is: zodra ereen plan klaar is, gewoon hup, naar buiten ermee -Een ingewijde een maand ervoor. ,,We kunnen misschien tot meer in staat zijn dan we gedacht hadden. Bo venop het regeerakkoord'', heeft Gert-Jan Segers namelijk gezegd tijdens een maandags coalitie- overleg een maand eerder. De coalitiepartijen hebben even ervoor een on mogelijk geacht compromis gesmeed over het kin- derpardon. Het CDA voelde zich na de affaire rond Lili en Howick door de achterban gedwongen een coulantere regeling te steunen. De politieke draai leidde tot spanning, maar het nieuwe, laatste kin- derpardon is uitonderhandeld. ,,Dat gaf geloof dat we best tot veel in staat kunnen zijn'', zegt een in gewijde. ,,Er zat namelijk pijn en winst in voor ie dereen, op zó'n gevoelig dossier.'' Dus komt op maandag 25 maart de vraag op tafel: we hebben een regeerakkoord, maar wat kunnen we extra doen? Het is de diepste angst van regerende politieke partijen: dat ze niet meer in de gaten hebben dat het volk ze niet meer pruimt. Dus willen ze zich zelf opnieuw uitvinden, om te bewijzen dat ze de polsslag van deze tijd nog aanvoelen. Klaas Dijkhoff (VVD), Rob Jetten (D66), Gert- Jan Segers (CU) en - toen nog - Sybrand Buma (CDA) hebben bovendien aan bravoure gewon nen. Een dikke week ervoor zijn namelijk onwel kome doorrekeningen van de klimaatmaatregelen gekomen. Even lijkt het een feest te worden voor de oppositie, omdat de energierekening omhoog gaat, terwijl de industrie wordt ontzien. Jesse Klaver (GroenLinks) staat die middag al klaar om bij een persbijeenkomst het kabinet af te branden, maar de coalitiepartijen snijden hem de pas af. Premier Rutte kondigt meteen aan de energie nota van burgers te verlagen. Dat het kabinet koop kracht gaat 'repareren' en via CO2-heffingen tóch de industrie zwaarder gaat belasten. Verrassen Naar verluidt is het een idee van VVD-fractieleider Klaas Dijkhoff om meteen de vlucht naar voren te nemen en daarmee Klaver - en andere critici - te verrassen. En inderdaad: de GroenLinksleider staat met de mond vol tanden. ,,Daar hadden we zo veel spelvreugde van'', gniffelt een fractieleider. Dus denken de coalitiepartners: dit kunnen we vaker. Door het regeerakkoord aan te vullen met nieuwe plannen en maatregelen. En daarmee te la ten zien dat de middenpartijen tot het einde van de kabinetsperiode tot beleid in staat zijn. ,,Dat we blijven verrassen. En dan niet met alleen een paar tientjes lastenverlichting.'' De winst van Forum voor Democratie bij de Pro vinciale Statenverkiezingen is ook een factor. ,,Toen wisten we: we zullen het voorlopig met el kaar moeten uitzingen'', aldus een betrokkene. Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 10 dagen De mooiste eilanden van Istrië en Kroatië 10 dagen Toscane: Florence, Pisa en Elba 10 dagen Rome en Florence 10 dagen Hart van Schotland, Trossachs 10 dagen Hoogtepunten van Noorwegen Hoe het kabinet hier een facelift krijgt Vertrekdata: 15 juli/26 aug/ 9,23 sept/7,21 okt Vertrekdata: 1 juli/ 5,19, 26 aug/2,9,16,23sept Vertrekdata: 8 juli 19 aug 2,16,30 sept/14 okt Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Vertrekdata: 16,23,30 sept. Vertrekdata: 1,8,15,22,29juli/12, 19,26 aug/23,30 sept/7 okt etc. Vertrekdata: 1,15,29 juli/ 12,26 aug/9sept.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 12