- Turkse pides met gehakt BAKKEN MAAR! Huevos a la flamenca (gipsy eggs) KOKEN \oeten 400 g tomatenblokjes - - ,,We gebruiken hier brooddeeg in plaats van pizzadeeg. Dat is wat dikker en lekkerder." ,,Je bent er wat langer mee be zig, maar op deze manier leren mensen dat een Turkse pizza niet alleen lekker is na een drankovergoten stapavond." Ontbijt voor twee tot vier personen (lunch mag ook) 130 g zachte chorizo, in stukjes gesneden 1 ui, gesnipperd 1 teentje knoflook, geperst 2 tl wittewijnazijn snuf gerooktepaprika- poeder blik limabonen a 400 g 4 eieren handje geraspte kaas, pittig 1 el plantaardige olie 100 g parmaham half bosje basilicum, grof gesneden stevig brood Verwarm de oven voor op 200 graden. Verhit een braadpan of grote koeken pan en bak hierin de chorizo. Voeg na een minuut de ui en knoflook toe en bak deze 3 minuten mee. Schenk de azijn erbij en roer even goed om, voeg dan de tomaat, paprika poeder en limabonen toe. Breng op smaak met peper en zout en schenk het mengsel in een lage oven schaal. Maak vier holletjes en breek hierin de eieren, bestrooi met de geraspte kaas en zet in de oven. Laat de eieren in een kwartier gaar worden. Verhit onder tussen in een koekenpan de olie en bak hierin de parmaham krokant, laat even uitlekken op keuken papier. Haal de schaal uit de oven en kruimel de parmaham gelijkmatig over de eieren. Strooi de basili cum erover en serveer het gerecht met het brood. Flamencodrank Wild plan, maar je kunt de 'flamenco-eieren' nuttigen met dé flamencodrank, agua de Sevilla. Je maakt het door 1 liter ananas sap, 1 fles cava, 1 glas whiskey en 1 glas triple sec te blenderen en er slagroom op te spuiten. Zigeunerschnitzel Bijna alle Nederlandse recepten met het voorvoegsel 'zigeuner' - van goulash tot zuur kool en hamburger - bevatten paprika en paprikapoeder. De zigeunerschnitzel is het bekendst. Limabonen De limabonen die Giphart gebruikt, komen van oorsprong uit het Andes- gebergte. Je gebruikt ze in soepen, stoof schotels en salades. Onlangs verscheen het boek Veel lekkers van Anna van de winnaar van de laatste editie van Heel Holland Bakt, Anna Yilmaz. Deze maand presenteert ze op deze plaats haar favoriete baksels. Is dit niet gewoon een soort Turkse pizza? Wel veel werk en veel ingre diënten voor een borrel hapje... Ingrediënten Voor 10 stuks Brooddeeg: 250 ml volle melk 7 g instantgist (1 zakje) 1 el suiker 500 g bloem 2 el zon nebloemolie 1 ei 1 el zout Gehaktvulling: rode punt- paprika 1 groene, zoete Turkse peper 1 ui 200 g runder gehakt 1 trostomaat 3 takjes fijngehakte bladpeterselie 1 el Turkse peperpuree 2 el tomatenpuree zout en peper Afwerking: 1 eidooier, losge klopt gehakte bladpeterselie Bereiding 1. Meng de lauwwarme melk, gist en suiker en laat 5 minuten staan. Meng de bloem, de zon nebloemolie, het ei en het zout in een mengkom. Voeg het gist mengsel hier beetje bij beetje aan toe en kneed in 15 minuten tot een soepel deeg. Laat het deeg in de kom onder een vochtige theedoek op een warme plek rijzen tot het in volume is verdubbeld. 2. Snijd intussen voor de vulling de puntpaprika en groene peper fijn en snipper de ui en kneed dit door het gehakt. Snijd de tomaat in kwarten, haal de kern en pitjes eruit, hak ze in kleine blokjes en kneed die met de peterselie door het gehakt. Voeg peper- en toma tenpuree, zout en peper toe, meng goed en bewaar in de koelkast totdat je klaar bent om de broodjes te vullen. Verwarm de oven voor tot 180 graden. Bekleed een bakplaat met bak papier. Verdeel het deeg in tien balletjes van 80 gram per stuk. Bol de balletjes op en leg ze onder een theedoek om uit drogen te voorkomen. Rol een bolletje uit tot een ovaal, schep er wat gehaktvulling op en duw die een beetje in het deeg. Vouw de randen van het deeg eromheen zodat je een bootje krijgt en leg het broodje op de bakplaat. Maak er zo nog negen. 3. Bestrijk de randen van de broodjes met eidooier. Bak de pides in circa 25 minuten goud bruin. Laat ze op een rooster afkoelen en bestrooi ze met wat grofgehakte peterselie. ZATERDAG 15 JUNI 2019 37

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 125