'Groen is een beetje de kleur waardoor ik naar de werkelijkheid kijk' vertellen?' We raken aan de praat. Voor je het weet, heb je de liefde van je leven gevonden. Daarom vind ik de rol van het toeval zo interessant. Het maakt het leven ontzettend avontuurlijk. Als schrijver bedenk je een groot deel van het leven zelf, want in fictie speel je ook met het lot en bedenk je hoe eigenaardig het toeval zich kan gedragen. De streken die het lot voor je in petto heeft kunnen fijn, maar ook rampzalig zijn. Dat vind ik fasci nerend. Nooit is iets wat je denkt dat het is. Er is altijd meer aan de hand, altijd. Of laat ik het zo zeggen: het leven is voortdurend vol. En het leven zit vol vraagtekens. Want je weet nooit wat er gaat gebeuren.'' ,,Dat ik nog tegen mijn ouders praat, is inderdaad niet sentimenteel bedoeld - ze wonen gewoon in mijn hart. Net als andere dierbaren, vrienden en vriendinnen die inmiddels zijn overleden. Ik wissel nog steeds met ze van gedachten. Ze zijn er nog, want ik zorg dat ze er zijn, ik roep ze aan in herinneringen en verhalen. Zo kom ik weer bij de kracht van onze herinnerin gen terecht.'' ,,Ik weet nog dat ik ooit op het bureau van mijn vader een verhalenbundel van Remco Campert zag liggen, en een verhaal van hem las over een verloren liefde. Het was zo licht en swingend van toon dat ik dacht: zo wil ik het ook. Ik houd enorm van die lichtvoetige toon. Op zo'n zonnige dag als deze denk ik bijvoorbeeld terug aan hoe mijn moeder en ik door de stad liepen. Aan de bomen en het zonlicht door hun blader dek. Groen is een beetje de kleur waardoor ik naar de werkelijkheid kijk.'' ,,De verhalen zijn hopelijk geschreven met een bepaalde lichtheid en een glans van melancholie eromheen. Ik wil laten zien dat humor en melancholie heel dicht bij elkaar liggen. Mensen lopen over straat zonder zich ervan bewust te zijn dat er van alles om hen heen gebeurt. Als je echter een moment stilstaat, zie je dat alles vol zit met verhalen.Wat ik hoop is - behalve dat lezers het ontroerend vinden om te lezen - dat zij nog scherper gericht zullen zijn op de verhalen in het alledaagse, die popelen om te worden verteld.'' In een van de verhalen schrijft u dat u in uw hoofd nog steeds dingen aan uw ouders vertelt, al zijn ze overleden. U voert ze haast terloops op, zonder sentimentaliteit. Evengoed schetst u zo wezenlijke thema's. Wat hoopt u dat lezers uit deze verhalenbundel halen? Olifant van zeep verschijnt bij Nieuw Amsterdam (€20) ZATERDAG 15 JUNI 2019 33

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 121