TWEAKERS .NE1 /NIEUWS GEPLAATST ZODAT JE WEER GOED OP DE HOOGTE BENT LEESHETOP tweakers 3 dgn Zuid-Limburg II 10 NIEUWS 18 op 19 juni 20.30 - 05.00 uur Westerscheldetunnel volledig afgesloten LET OP! VERKEERSHINDER Vlak voor hun operatie moeten mensen met kanker vooral niet op bed gaan liggen. Flink sporten helpt hen om beter door de operatie te komen. Dat bewijs is al geleverd in het Maxima Medisch Centrum in Veldhoven. 59.50 www.westerscheldetunnel.nl OdDQ THERAPIE FITNESS Vanaf Giethoorn diner Vakantiepark Cochem www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-9693 zocpg Pas daarna wordt hij geopereerd. In het Maxima Medisch Centrum in Veldhoven is dat de nieuwe aanpak. Artsen zijn ervan over tuigd dat fittere patiënten - jong én oud - beter door hun operatie komen. Het eerste bewijs werd vo rig jaar geleverd bij een kleine groep darmkankerpatiënten. De groep getrainden had minder last van complicaties, zoals een long ontsteking of een inwendige lek kage. Ze begonnen eerder te eten, waardoor de stilgelegde darmen makkelijker op gang kwamen. Ook lagen ze gemiddeld vier in plaats van acht dagen in het ziekenhuis. Een lopend internationaal on derzoek onder ruim zevenhon derd patiënten moet deze resulta ten nog eens bevestigen, maar daar wil het ziekenhuis niet op wach ten. Vanaf deze zomer worden ook patiënten met long-, blaas- en leverkanker naar de sportschool gestuurd, gelegen op de afdeling fysiotherapie. De deelnemers krij gen ook psychische begeleiding en hulp bij gezonder eten en stoppen met roken. Hadden die slimme artsen dat nou niet eerder kunnen beden ken? ,,Tot voor kort werd de pa tiënt gezien als slachtoffer", zegt darmchirurg Gerrit Slooter, die het initiatief nam voor het onder zoek. „Als oma ziek was, zeiden de kinderen: ga maar op de bank lig gen, wij zorgen voor je. Inmiddels weten we dat de patiënt sneller herstelt als hij voor én na de opera tie in actie komt Een rondje wan delen met de hond is niet genoeg." Slooter denkt dat het een kwestie van jaren is dat alle kankerpatiënten in ons land zich op deze manier op een zware operatie voorbereiden. Ondanks zijn hoge leeftijd was André van den Berg één van de fanatiekste deelnemers. Hij kocht zelfs een hometrainer om I thuis extra te oefenen. „Ik voelde al snel dat mijn lichaam sterker werd." André van den Berg (79) zit op de home trainer en fietst rondjes alsof hij 18 jaar is. Losse handjes, geen zweetdruppel te be kennen. ,,Ik voelde me helemaal niet ziek. Nou ja, behalve die diarree dan." Echtgenote Toos (76): ,,Dat was al veertien dagen aan de gang. Ik zei: 'dat is niet goed, je gaat nu de dokter bellen en laat je niet afschepen met een advies als 'probeer eens wat extra vezels te eten'. Zijn broers zijn aan darmkanker overleden. André, met een plagerig knikje opzij: ,,Daar heb ik een goeie aan he?" Toos, bloedserieus: ,,Soms moet je doortastend zijn." Toos krijgt gelijk. Haar man, met wie ze al zestig jaar samen is, heeft een tumor linksonder in zijn buik. In het ziekenhuis komt de arts met een opmerkelijk voorstel: meneer moet eerst vier weken lang naar de sportschool, drie keer in de week. Tot voor kort werd de patiënt gezien als slachtoffer. Ga maar op de bank liggen, zei de familie -Gerrit Slooter, chirurg zaterdag 15 juni 2019 Eén keer per jaar sluiten we de Westerscheldetunnel af om groot onderhoud uit te voeren. Dit jaar is de tunnel dicht van dinsdag 18 juni 20.30 uur tot woensdag 19 juni 05.00 uur, of eerder indien mogelijk. De Westerscheldetunnel is volledig afgesloten tijdens de werkzaamheden. Verkeer wordt omgeleid via Antwerpen. Tijdelijke gele verkeersborden geven de route van de omleiding aan. Download onze app WSTVerkeer om altijd op de hoogte te zijn van eventuele stremmingen op ons tracé of in de tunnel. Klantenservice: info@westerscheldetunnel.nl TUNNEL^^ 0900 235 88 66 (NL) 0031113 232 844 (BE) GO Sport is goed André van den Berg in het Maxima Medisch Centrum. FOTO'S KOEN VERHEIJDEN Verblijf nabij Valkenburg (5 km) en Maastricht (17 km). Tip: Het Drielandenpunt 3* Hotel Restaurant Op De Beek, Schin op Geul (8,0) 2 nachten incl. uitgebreid ontbijtbuffet 1 keer een diner (hoofdgerecht) 1 keer entree Holland Casino Valkenburg en wifi 3* Hajé Hotel Heerenveen (7,5) Roompot Ferienresort Cochem (8,0) 2 nachten incl. ontbijtbuffet en wifi Weekend, midweek of hele week lx een welkomstdiner lx rondvaart Giethoorn Incl. zwembad animatie aq Prijs per 6-pers. bungalow Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting Hanneke van Houwelingen André: ,,Ik was nog nooit in mijn le ven in een sportschool geweest." Eindhoven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 10