FUN SPUL Grip op de stad door te fietsen' Een jeugdzonde en pure energie' 'De Volkswagen onder de fietsen' 'Alles verbleekt bij dit boek' De zitplaats is mijn bureau' De favoriete hebbedingen van architect Rick ten Doeschate (35) van Civic Architects. Zijn bureau ontwierp het Tilburgse LocHal, dat de prijs won voor het Beste Gebouw van 2019. Vandaag is de Dag van de Architectuur. TEKST JOLANDA VAN DER PLOEG Delirious New York Rem Koolhaas gq Kinderfietsstoeltje Bobike ,,Elk weekend fiets ik de stad door met mijn vriendin en dochtertje van drie. Zij zit achterop. Ik vind het de ultieme vrijetijdsbesteding: buiten zijn, bewegen en tijd door brengen met m'n gezin. Door te fietsen krijg ik grip op de stad, die ervaar ik steeds weer anders. Ik ga niet van A naar B omdat het moet, het is 'bewegend verblijven'. Volstrekt nutteloos, maar totale vrijheid, met af en toe een ijsje." Reign in blood Slayer ,,Dit album is pure energie. Denk aan Metallica maar dan zes keer zo hard. Een jeugdzonde van me die niet altijd aanslaat bij bevriende architecten. Die luisteren naar jazz of klassieke minimal, muziek die net als architectuur vol repetitieve patronen zit. Vind ik trouwens ook mooi." Wielrenfiets Canyon Ultimate CF slx „Tijdens mijn studie in Eindhoven was ik fietskoerier. Zo heb ik de stad heel goed leren kennen. Nu fiets ik een keer per week 45 kilo meter naar mijn werk en terug. Onder wielrenners geldt: pas op topniveau verdien je een topfiets. Al ben ik niet zover, toch heb ik een superfiets gekocht. Maar dan wel de Volkswagen Golf in deze cate gorie: niet heel sexy, wel veel waar voor je geld." OV-chipkaart ,,Ik ben vrij onhandig en kan niet koken, dus ik heb niks met gereed schap of keukenspullen. Ik moet er een beetje representatief uitzien, maar ik geef niks om merkkleding. Dat komt dus allemaal niet voor in deze rubriek. Maar mijn ov-chip- kaart is uiterst belangrijk. Door te reizen met de trein in combinatie met de ov-fiets, kun je op één dag op veel verschillende plaatsen zijn. Laptop mee en oordopjes in en de zitplaats wordt mijn bureau. Werkt perfect!" ,,Het is een cliché dat architecten niet kunnen schrijven, en dat Kool haas de uitzondering is op die regel. In de praktijk valt het wel mee met het schrijfniveau van architecten, maar inderdaad: alles verbleekt bij dit boek. Het gaat over de ontwikkeling van New York, leest als een roman, is wat mij be treft een pageturner. Bovendien staat het vol interessante concep ten en supermooie metaforen." bnfc Sjystems I ov-chipkaart ZATERDAG 15 JUNI 2019

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 103