Hennepkwekerij ontdekt op terrein klinieken Den Dolder 8 NIEUWS TWEAKERS .NE1 /NIEUWS GEPLAATST ZODAT JE WEER GOED OP DE HOOGTE BENT NUFENENPAS GESLOTEN LEES HET OP(y tweakers „We onderzoeken nadrukkelijk alle scenario's", stelt een politiewoord voerder. „Op dit moment weten we niet of de kwekerij het werk is van mensen van de kliniek of van bui tenaf." Agenten ontdekten de kwe kerij met vijfhonderd hennepplan ten dinsdag, na een tip. De planten stonden in een leeg staand pand op de 'Historische Middenas' van het terrein van Alt- recht: de WA Hoeve in Den Dolder. Het gebied wordt opnieuw ontwik keld en staat in de verkoop. De meeste panden worden volgens Altrecht op dit moment tijdelijk ge bruikt door ondernemers, de ruimte met de hennep niet. Camera's Naar aanleiding van de hennep vondst voorziet Altrecht de panden die niet in gebruik zijn nu van extra camera's. „Om deze nog beter te kunnen beveiligen.'' De vijfhonderd planten in het pand aan de Dolderseweg zijn na de vondst vernietigd, aanhoudingen zijn nog niet verricht. „Ook de kli niek maakt deel uit van het onder zoek", zegt de politiewoordvoerder. Hij meldt ook dat het onderzoek naar de herkomst van de planten in volle gang is. De klinieken op het terrein van de WA Hoeve in Den Dolder liggen de laatste tijd onder een vergroot glas. Bij Fivoor, op een steenworp afstand van Altrecht, verdween on langs een 'levensgevaarlijke' pa tiënt. De kliniek had dat nergens gemeld. Sindsdien moet Fivoor alle incidenten rondom verlof melden aan het ministerie en aan de ge meente Zeist. Binnen twee weken volgt nader overleg met de klank Vijfhonderd planten stonden in een leegstaand pand bordgroep van bewoners van Den Dolder, zegt een woordvoerder van de kliniek waar eerder ook Michael P. verbleef,de moordenaar van Anne Faber. Het bestuur van de kliniek be loofde meer openheid. Dat beleid werd afgelopen maandag meteen in de praktijk gebracht. Binnen drie kwartier nadat een cliënt niet te rugkwam van verlof, was het dorp al geïnformeerd. De man meldde zich overigens later die avond op nieuw bij Fivoor. Hij wordt daar voorlopig vastgehouden. ,,Zijn jullie er klaar voor om naar Eddie te gaan?" De vraag van de tourmanager met wit haar en in drukwekkend blauwe ogen is re torisch. Natüürlijk zijn zij er klaar voor. Het is de reden waarom Valeska (49) en haar man Ray mond Custers halsoverkop van Hilversum naar Brussel reden. Valeska trekt haar shirt nog even recht en loopt achter de manager aan de witte gang in, backstage bij concertzaal Vorst Nationaal. Die woensdagmiddag, rond 16.00 uur, rinkelt haar telefoon. Een van haar dochters verzucht dat het vast weer iemand van tv of radio is. Haar moeders telefoon staat roodgloeiend sinds bekend werd dat zij de vrouw is over wie Eddie Vedder tijdens zijn Amsterdamse concert vertelde. Tivoli Het ging zo: Vedder bleef in 1992 na een concert in het Utrechtse Tivoli, zo bleek later, alleen ach ter. Hij werd naar zijn hotel ge bracht door een jonge vrouw op de fiets van haar broer. Is ze toe vallig in de zaal, vraagt hij de Afas Live. Na een zoektocht door Het Parool werd ze opgespoord, deed ze haar verhaal en zei Vedder haar graag nog eens te ontmoeten. Terug naar de rinkelende tele foon. Het was geen journalist, maar een manager van Eddie Vedder. De boodschap: je bent vanavond welkom tijdens zijn show in Brussel. Kaarten liggen klaar bij de kassa. In Brussel blijkt: er zitten ook backstagepas- sen bij. Daarmee mogen ze na het concert achter de schermen en kan Valeska na 27 jaar Eddie Ved- der weer in de ogen kijken. Dat ze welkom is, is grotendeels te danken aan Jonas Pap. Hij speelt cello in het Red Limo String Quartet, het Nederlandse strijkkwartet dat Vedder tijdens zijn Europese tour begeleidt. Hij werd door vrienden geattendeerd op het artikel van Het Parool, zocht via Facebook contact met de verslaggever om een Engelse versie te vragen, die hij dinsdag doorstuurde naar Vedder. Krap 24 uur later zit Valeska met haar man - groot fan van Vedder en Pearl Jam - op rij der tien in de Brusselse zaal. Na het bijna 2,5 uur durende concert ba nen ze zich een weg naar voren en wordt het stel meegenomen naar een grote ruimte met vier ronde tafels. Het is de 'wachtka mer', waar ze de leden van het Red Limo String Quartet ont moeten. Valeska is bijna een be roemdheid: iedereen weet inmid dels over 'de vrouw op de fiets'. Na een half uurtje wachten komt het seintje van de tour manager en wandelt Valeska met haar man naar de kleedkamer van Eddie Vedder. Na een hartelijke begroeting met een handdruk en een hug klinken Vedders eerste woorden: ,,Nou, bedankt voor de lift!" Hij zegt Valeska inderdaad nog te herkennen, zoals hij in de Afas Live al voorspelde. ,,Je hebt nog steeds dezelfde glimlach," constateert Vedder tevreden. Foto's Als er zenuwen waren voor het weerzien, weet Valeska die goed te verbergen. Met een Corona in haar rechterhand staat ze in de kleedkamer alsof ze de Ameri kaanse rockster wekelijks ziet. Vedder, glas rode wijn in de hand, stelt voor het bezoek vast te leg gen door foto's te maken en zegt dat hij heeft gelezen dat Valeska en Raymond drie dochters heb ben. .,,Ik heb twee dochters. Mijn oudste was gisteren jarig." Valeska reageert beduusd. ,,Dins- dag? Mijn jongste dochter werd toen 12." Ze kijken elkaar weer eens in de ogen. Wit een toeval. Als Valeska en Raymond later - goodiebags met T-shirt en petje in de hand geklemd - door de gangen van de concertzaal lopen, verschijnt een grote glimlach op het gezicht van Valeska. ,,Wat is er'', vraagt Raymond. ,,Niks. Ik ben een happy girl. Hij wilde gewoon bedankt zeggen.'' vrijdag 14 juni 2019 'Je hebt nog steeds dezelfde glimlach' Met man en macht wordt gewerkt om de Nufenenpas sneeuwvrij te krijgen. De hoogste, geheel op Zwitsers grondge bied gelegen pas, vormt sinds 1964 de verbinding tussen het Duitstalige kanton Wallis en het Italiaanstalige Ticino. De weg is doorgaans van eind oktober tot begin mei gesloten. Door la winegevaar is de pas nu dicht tot 19 juni. foto samuel golay epa Op het terrein van specialist in geestelijke gezondheidszorg Altrecht in Den Dolder is een hennepkwekerij gevonden. De politie onderzoekt of patiënten van de psychiatrische kliniek erbij zijn betrokken. Marco Gerling Den Dolder Het rocksprookje van de Pearl Jam-frontman en de vrouw die hem in 1992 op de fiets naar zijn hotel bracht, heeft een happy end gekregen. Valeska Custers werd uitgenodigd bij het concert van Eddie Vedder in Brussel. Hanneke Keultjes Brussel Valeska op 23-jarige leeftijd PRIVÉFOTO'S Valeska Custers en Eddie Vedder, herenigd na 27 jaar. ,,Ik ben een happy girl."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 8