Zeldzaam wolkenlicht boven Nederland II 5 mag nu alsnog de grootscheepse renovatie gaan leiden Er is niet naar ons geluisterd. We wilden soberheid en doelmatigheid De Bruijn en het risico dat hij tijdens de langdurige renovatie van het Bin nenhof, die volgend jaar moet begin nen, komt te overlijden. Op aandringen van Tweede Kamer voorzitter Khadija Arib is De Bruijn begin dit jaar alsnóg gevraagd om de renovatie van de Tweede Kamer op zich te nemen, omdat hij het gebouw het beste kent en goed overweg kan met de gebruikers. Maar staatssecreta ris Raymond Knops van Binnen landse Zaken - die verantwoordelijk is voor het RVB - heeft nog altijd geen reactie van De Bruijn gekregen op dat ontwerpverzoek. Probleem Het grote probleem voor De Bruijn is dat hij moet samenwerken met Van Loon, die het contract voor de renova tie heeft gekregen. Als dat contract wordt verbroken, heeft Van Loon recht op een schadevergoeding. Vol gens Arib zijn er 'sterk verschillende visies' bij De Bruijn en Van Loon. Zij waarschuwde eerder al voor het ge vaar van 'twee kapiteins op één schip'. Ondertussen nadert de deadline voor het voorlopig ontwerp van de re novatie. Op 1 juli moet dat ontwerp zijn vastgesteld, zodat het project geen vertraging oploopt. Gebruikers van het Binnenhof hebben de eerste teke ningen van het voorlopig ontwerp al ingezien en de kritiek op de ontwerp plannen van Van Loon is nog altijd niet verstomd. Laminaatvloer ,,Er is niet naar ons geluisterd'', zegt een bron. ,,We wilden soberheid en doelmatigheid, maar daar wordt nog steeds onnodig van afgeweken.'' Zo klagen gebruikers dat het restaurant voor Tweede Kamerleden flink wordt vergroot en dat sommige kleine zalen hun authentieke karakter verliezen. Ook is er kritiek op 'de moderne saus' die Van Loon over het Kamergebouw wil gooien. Zo zou er in de Oude Zaal, waar het parlement tot 1992 verga derde, een laminaatvloer worden ge legd. Eerder kraakten gebruikers van het Binnenhof de plannen van Van Loon om een tropische kantoortuin aan te leggen en verschillende vergaderzalen te verplaatsen. Als de gebruikers van het Binnenhof niet vóór 1 juli instem men met het voorlopig ontwerp, heeft staatssecretaris Knops een probleem. Het is dan maar de vraag of de renova tie van het Binnenhof in het najaar van 2020 kan beginnen. Het is nu aan voormalig D66-leider Alexander Pechtold om de crisis op te lossen. Op verzoek van Kamervoorzit ter Arib gaat hij bemiddelen tussen alle betrokkenen, vanwege zijn 'ken nis en expertise'. Een klus die hij gratis en voor niets doet, zo zegt een woord voerder van Knops. Sinds zijn vertrek bij D66, in oktober vorig jaar, ontvangt Pechtold wachtgeld. De eerste kwestie die hij waar schijnlijk op zijn bordje krijgt: het on vermijdelijke vertrek van architect Van Loon. Betrokkenen zijn zó onte vreden over haar werk, dat ze zelf ook zou willen stoppen. Tegenover deze krant wil Van Loon daar niets over kwijt. Welk prijskaartje aan het beëin digen van het contract met de archi tect hangt, is onbekend. vrijdag 14 juni 2019 GO NATUURVERSCHIJNSEL Oplichtende nachtwolken zijn een prachtig natuurverschijn sel en leveren bijzonder fraaie beelden op. Op veel plaatsen in Nederland zijn ze dezer dagen te zien. In tegenstelling tot wat de naam doet vermoeden, geven deze wolken zelf geen licht. Het schijnsel is afkomstig van de zon en wordt door ijs kristallen weerkaatst naar het aardoppervlak. Pas nadat de zon is ondergegaan, wordt deze bewolking zichtbaar als een zilverblauwe streperige structuur. Zolang de lichtende nachtwolken nog door de zon worden beschenen, zijn ze waar te nemen. Helder weer al leen is niet voldoende om ze te zien. Op grote hoogte, zo'n 80 tot 85 kilometer, moeten de condities ook gunstig zijn voor het ontstaan van ijskristallen. Kijk op de site bij /video Spectaculaire beelden van lichtende nachtwolken. Binnenhof steeds lelijker Beton wordt gestort tijdens de nieuwbouw van de Tweede Kamer, zoals die in 1992 werd opgeleverd. FOTO RIJKSVASTGOEDBEDRIJF —Anonieme bron

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 5