Wie wint sprint van de ZLM-tour? IN DE REGIO 6 Cleijenborch centrum zorg KROT 'S-HEERENHOEK SLOOP MIJN DORP, MIJN STAD ,,We hebben de sloop al achter de rug", vertelt directeur/bestuurder van Cleijenborch, Jolanda Meijer. ,,Nu gaan we echt bouwen. Het is de bedoeling dat alles over drieën halve maand klaar is. Dan verhuist de nieuwe huisarts vanuit de oude praktijk naar hier." Naast de huisarts, die de inwo ners van Kats en Colijnsplaat blijft bedienen en tevens hoofdbehande laar is van de cliënten van Cleijen- borch, komen nog allerlei andere vormen van (para)medische zorg naar het verzorgingshuis. ,,Er komt bijvoorbeeld een geriatrisch fysio therapeut. Maar ook onze thuis zorg, de prikpost en de trombose- dienst en de apotheek krijgen er een plekje." Opvolger Het idee voor een eigen gezond heidscentrum is enige tijd geleden ontstaan na een een gesprek tussen directeur/bestuurder J olanda Meij er en de vorige huisarts van Kats en Colijnsplaat. ,,Die gaf aan te willen stoppen", aldus Meijer. ,,Hij zocht al geruime tijd een opvolger, maar dat lukte hem maar niet." Het idee om zonder huisarts te komen zitten beviel Meijer niet. ,,De zorg moet hier in Cleijenborch en in Colijnsplaat en Kats natuur lijk wel gewoon doorgaan. Dus toen heb ik het idee opgevat voor een 'ei gen' gezondheidscentrum bij ons in het gebouw. Via een gespeciali seerd bureau zijn we daarna de werving begonnen voor een nieuwe huisarts en die konden we toen wel vinden." In totaal beslaat het gezondheids centrum bijna 600 vierkante meter. Die ruimte is ontstaan doordat de keuken en de linnenkamer uit Cleijenborch zijn verdwenen. ,,We hebben jaren geleden al besloten om de keuken samen te gaan doen met een collega-instelling", legt manager kwaliteit en beleid Gee- rard Vader uit. ,,Het personeel en de potten en pannen zijn één op één overgegaan en het eten wordt nu bij die instelling (Cederhof in Kapelle) bereid. De Zuidhoek verzorgt het transport en dat gaat prima." Wijkfunctie Door ook de linnenkamer uit te be steden aan De Zuidhoek kwam een hele vleugel vrij in Cleijenborch. Daar zijn de voorbereidende (sloop)werkzaamheden inmiddels verricht. Over drieënhalve maand neemt dokter Mateeva daar haar in trek. Meijer ziet alleen maar voor delen: ,,Dat gaat een boost geven aan de gezondheidszorg. Daarnaast krijgen we ook veel meer levendig heid hier. De wijkfunctie wordt versterkt en er wordt meer verbin ding gelegd tussen ouderen en jon geren." De finishlijn op de Stenevate is het einde van een etappe die begint in het Belgische Bredene. Na een rit door het Vlaamse land komen de renners via Zeeuws-Vlaanderen en de Westerscheldetunnel de ge meente Borsele binnen. Daar is eerst een grote omloop door ver schillende dorpen langs de ge meentegrenzen. Daarna volgen nog drie rondes van 19 kilometer onder meer langs 's-Heerenhoek en Ovezande. Dikkebandenrace Het publiek kan de renners in Heinkenszand dus een paar keer voorbij zien komen. En er gebeurt meer. Op het Kamilleplein staan vanaf het begin van de middag de team bussen opgesteld en door de on dernemers van Heinkenszand worden verschillende activiteiten georganiseerd, zoals een dikke- bandenrace voor de jeugd. De fi nish van de etappe wordt rond 16.00 uur verwacht, maar dat is af hankelijk van de snelheid van de koers. Informatie over verkeers maatregelen, parkeren en activi teiten zijn te vinden op de site van de gemeente Borsele. Een dag eerder start de etappe koers ZLM-tour in Yerseke. Daar begint om 18.00 uur de proloog, een korte individuele tijdrit. Voor afgaand aan deze proloog wordt ook in Yerseke een dikkebanden- race gehouden en is een wedstrijd voor jeugdamateurs. De laatste drie etappes van de ZLM-tour zijn buiten Zeeland. Open dag ondernemers Optreden kinder en tienerkoor Braderie vrijdag 14 juni 2019 Oppepper voor zorg in Colijnsplaat Zorgcentrum Cleijenborch in Colijnsplaat bouwt een nieuw gezondheidscentrum. In het centrum wordt straks allerlei medische en paramedische zorg verleend aan bewoners van Cleijenborch en van Colijnsplaat en Kats. Met als kloppend hart een huisartsenpraktijk. Willem Adriaansens Colijnsplaat Wordt het topsprinter Dylan Groenewegen (Jumbo Visma), Caleb Ewan (Lotto Soudal) of toch Boy van Poppel (Roompot Charles) die volgende week donderdag zegeviert in Hein- kenszand? Het zijn grote namen in de wielrennerij die 20 juni sprinten om de eindzege in de tweede etappe van de ZLM- tour. Want dat deze etappe in een massasprint eindigt ligt voor de hand. Melita Lanting Heinkenszand 'S-HEERENHOEK Nog even en het vervallen pand op de hoek van de Molendijk en burge meester Timansweg in 's-Heerenhoek is verle den tijd. De gemeente Borsele koopt het pand aan. ,,En daarna gaan we slopen en inrichten als openbare ruimte", zegt wethouder Kees Weststrate. ,,Daarmee lossen we gelijk het probleem op van de verkeersveiligheid." Want door de ligging van het huis, pal op de hoek, is het voor het verkeer lastig te zien of er iemand aan komt. Borsele heeft een potje voor de aankoop of het opknappen van krotten. Door gesprekken te voeren met de eigenaren pro beert de gemeente een oplossing te vinden voor de vervallen panden. In 's-Heerenhoek is dat gelukt, al heeft het wel wat tijd gekost. Ook het tegenover gelegen stuk tuin komt in handen van de gemeente. Als het pandje wordt gesloopt gaat de gemeente ook de ge vels van de naastgelegen panden aanpakken. De aankoop van het pand kost 117.000 euro. De gemeente hoopt hiervoor nog wel subsidie binnen te slepen. De gemeenteraad moet de aankoop nog goedkeuren. foto marcelle davidse WOLPHAARTSDIJK Bij verschillende bedrij ven in Wolphaartsdijk en Oud-Sabbinge is het za terdag vanaf 12.00 uur open dag. Bezoekers van de open dag kunnen een fiets huren bij Rij wielshop Cor den Haan, daar krijgen ze een rou tekaart waar de deelne mende ondernemers op staan. De huur van de fiets is gratis als de deelnemer alle onderne mers bezoekt. Eerder op de dag, om 10.30 uur, wordt Camperpark 't Veerse Meer officieel geopend. Tijdens de opening is er een brade rie, waar ondernemers uit het dorp zich presen teren. KLOETINGE Het kinder- en tiener koor van de Zeeuwse Muziekschool geeft za terdag een concert in de Geerteskerk. Het koor staat onder leiding van Janny Dieleman en het Harpensemble. Hanck Wiskerke en Theodoor Potappel ver lenen medewerking aan het concert op trompet en piano. Het concert begint om 14.30 uur. Vte.pA- Janny Dieleman met het koor. SINT-PHILIPSLAND Morgen begint het bra derieseizoen op Tholen met een braderie in Sint- Philipsland. De braderie is van 09.00 tot 18.00 uur. In de ochtend is er ook een kinderbraderie. Het parcours is de Voor straat, Kerkring en de Schoolstraat tot aan de Wilhelminastraat. COLIJNSPLAAT Dorpshuis, vanaf 18.30 uur: Avondvierdaagse GOES Centrum 't Westlicht, Albert Joachimkade 3, 10.00-12.00 uur: In loop voor hulpvragen, luisterend oor en kof fie en thee; Grote Kerk, 10.00-17.00 uur: Expositie 'Goes en Passant'; Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, 13.30-15.30 uur: Open middag klei- groep 'Werk in Uit voering' HEINKENSZAND BinnenUit, 09.30- 17.30 uur: Expositie schilderijen van Me- lanie Steenblok- Poorts; Biblitheek, 09.00-09.45 uur: Interactief voorlees moment voor kinde ren van 0-4 KAMPERLAND Dorpshuis Casem- broot, Alexiaplein 3, 13.00-16.00 en 20.00-23.00 uur: Vrij biljarten SCHERPENISSE Brasserie De Zee ster, 20.00 uur: Bingo THOLEN Atrium gemeente huis, Hof van Tholen 2, 13.00-15.00 uur: Taalcafé; Scheeps werf Duivendijk, 16.30 uur: Vrijmibotho WEMELDINGE Gymzaal tegenover OBS, 15.30-17.00 uur: Wisselende sportac tiviteiten voor de jeugd WISSENKERKE Vlietenburgweg 6, vanaf 17.00 uur: Eindeloos Eiland Festival YERSEKE Dreef, 08.30-12.30 uur: Weekmarkt; Moerzicht, 14.00 16.00 uur: Spelmid- dag met o.a. koersbal en sjoelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 51