'Scharendijke kan heel mooi worden' Alle starters Renesse, verzamelen! KORTING l/i 7 Recordpoging mosseleten TILROE optiek SPACE STATION IN DE WATTEN Wendy Wagenmakers Scharendijke Een Blauwe Boulevard, een bloe- mendijk, een onderwatertuin, een duikplein, een familiestrand, een duurzame jachthaven, een klimaat- bos, een gerestaureerde kerk, een regioschool en nieuwe woningen. Het kan allemaal niet op in het toe komstplan voor Scharendijke. En dan willen de specialisten van Kui per Compagnons ook nog graag een nieuw leven voor de Napoleon- schuur. In de ogen van de stedenbouw kundigen is Scharendijke de poort naar Zeeland, waar de kansen voor het grijpen liggen. De Rotterdam mers snappen niet dat een dorp op zo'n prachtlocatie, amper iets mee krijgt van het water erachter. ,,De Grevelingen ligt vlak naast de his torische Dorpsstraat, maar is in de praktijk verborgen achter de dijk die niet uitnodigt te beklimmen", schrijven ze, gevolgd door verba zing over het feit dat het strand ver- borgen ligt achter duinen en de N57. Scharendijke mist een dorpshart, De Grevelingen is verborgen achter de dijk die niet uitnodigt te beklimmen luidt de conclusie. Tannie de Rooij, die als voorzitter van de dorpsraad heeft meegewerkt aan het rapport, kan het niet ontkennen. ,,Scharen- dijke k^n heel mooi worden. Op korte termijn gaan we dat bijvoor beeld doen met het plein rond de Bethlehemkerk en het kruispunt bij de nieuwe Plus, daar is ook al geld voor gereserveerd, maar voor de lange termijn zijn ambitieuzere wensen uitgesproken." Muraltmuurtje Een mooie wandel- en fietsboule- vard in plaats van het muralt- muurtje hoeft niet heel ingrijpend te zijn, denkt De Rooij. ,,Maar je komt wel aan de dijk, dus dat is niet even geregeld. En het kost ook geld. Daarvoor willen we in gesprek met het waterschap en Staatsbosbeheer. Misschien geeft Europa wel subsi die, of de provincie. We willen onze wensen breder aanvliegen dan via de gemeente alleen." Dat zal inder daad moeten, zegt wethouder Jac queline van Burg. ,,De gemeente gaat niet alles betalen. Sowieso is dit een plan dat over twintig jaar wordt uitgesmeerd. Niet alles hoeft in één keer te wordt uitgevoerd. Als alles al worden uitgevoerd. Dat hoeft namelijk helemaal niet met een dorpsvisie. Het zijn dromen, wensen. En er zitten heel leuke tus sen en ook heel realistische, zoals herinrichting van de Dorpsstraat. Dit plan gaat naar de raad, die er een uitvoeringsprogramma aanhangt en geld ter beschikking stelt." Of zoals De Rooij zegt: ,,We moe ten aan de bak." Al jaren klinkt in Renesse de schreeuw om starterswoningen, al ziet Zeeuwland die behoefte in de statistieken niet terug. ,,En toen we in de winter een informatie avond hielden, waar we zeker vijf tig mensen voor hadden uitgeno digd, kwam er welgeteld eentje opdagen", verzucht directeur Marco van der Wel. ,,Dus ja, wij zijn sceptisch." Gelukkig zijn er nog meer men sen die huisvesting zoeken in Re- nesse. De tiny houses zijn ook be- Zeeuwland houdt informatieavond over huren van zo'n twintig tiny houses doeld voor horecapersoneel. ,,Zo- wel studenten die hier een zomer werken, als mensen die hier per manent willen komen werken en wonen, maar nog geen geschikte woning hebben gevonden." Tijdens de informatieavond krij gen belangstellenden twee soor ten tiny houses voorgeschoteld. ,,We willen weten wat ze ervan vinden", vertelt Van der Wel. ,,De huizen zijn allemaal even groot, maar verschillen qua sfeer." Voetbalveld Zeeuwland wil de twintig tiny houses zetten op een voetbalveld dat toch niet meer wordt gebruikt. ,,Zoals het er naar uitziet, worden het er twintig. Ze komen zo'n beetje kant-en-klaar aan in Re- nesse, maar we moeten eerst nog wat procedures door voor het zo ver is. We hopen dat ze er volgend voorjaar staan." De bijeenkomst maandag vindt om 19.30 uur plaats bij de VVV in Renesse. VLISSINGEN Zevenhonderd mos seleters aan een lange tafel op de Boulevard Evertsen. Het moet van daag het spektakelstuk worden van de Zeeland Beach Classics in Vlis- singen. Er wordt een poging gedaan het record mosseleten te verbreken. Voor een tientje kun je een bak mosselen met brood en saus halen. De eterij begint om 19.00 uur en om 19.30 uur is het telmoment. Dan zouden er 700 eters moeten zijn aangeschoven. Antwerpen is vol gens organisator Sander van Buren formeel recordhouder, met 500 eters. op de complete bril vrijdag 14 juni 2019 Wie door de nieuwe dorpsvisie van Scharendijke bladert, is ge neigd er direct naartoe te ver huizen. De stedenbouwkundigen van het chique Kuiper Compag nons hebben het beeld ge schetst van een droomdorp in een paradijselijke omgeving. Als alle plannen worden gevoerd. - Kuiper Compagnons ZIERIKZEEEr zijn studenten die hun schooljaar saaier afsluiten. De zestien deel nemers aan Space Station (voor mensen met een meer voudige beper king) werden gis teren in de watten gelegd door Diva Dichtbij. Deze stichting verzorgt concerten met professionele zangers en zan geressen. Divo Merijn Dijkstra reisde af naar Zierikzee voor de afsluiting van een reeks theater workshops die Space Station het afgelopen jaar gaf aan mensen met een ernstig meervoudige be perking. Eén van de genieters was pupil Iris van de organisatie Zuid wester op schoot bij vrijwilliger Lewa Theulen. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Starters die graag een huis zouden huren in Renesse, krij gen nu de kans te laten zien dat ze serieus zijn. Woningcorpora tie Zeeuwland houdt maandag opnieuw een informatieavond over de twintig tiny houses die ze in Renesse wil neerzetten. De vorige keer kwam welgeteld één starter opdagen. Wendy Wagenmakers Renesse WALSTRAAT 81 VLISSINGEN www.tilroe.nl 0118-412370

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50