Brazilianen kleuren Vlissings Badstrand De Kubber ziet volop kansen voor promotie met Walcheren O O) CD O Sterke bezetting op eredivisietoernooi Trekpleister Savok Beach 14 ZEELAND Grote feestdag bij 100-jarig MZC Kerkhove/Schoofs naar laatste vier Hoek met Smulder nu 'bijna compleet' Van Tiggele volgt ook naar Yerseke Op de Zeeland Beach Classics komen dit weekend Braziliaanse topbeachvolleyballers in actie. Hulstenaar Dirk Boehlé is één van de uitdagers, die met hen de strijd aangaat. 3 Voetbalvereniging MZC'11 bestaat honderd jaar en viert dat zaterdag met een feestdag. ,,Je kunt aanstaande zaterdag het hoogtepunt noemen van alle activiteiten in ons jubileum jaar", aldus Leo 't Mannetje van de jubileum commissie. ,,De grote tent op het trainings veld waar het muziekpodium in komt, staat al. Het museum in de kantine inclusief de vier vitrinekasten zijn ingericht. Oud-speler en thans Willem II-trainer Adrie Koster zou pro beren te komen. Peter van Vossen was en thousiast, maar heeft afgezegd. Voor het fami- lietoernooi (10:00 -14:00 uur) kregen we heel veel aanmeldingen. We hebben de schema's iets opgerekt", vertelt 't Mannetje. Lesley Kerkhove en Bibiane Schoofs hebben zich geplaatst voor de halve finale van het vrouwendubbel op het WTA-toernooi in Ros malen. Het Nederlandse duo versloeg donder dag op het Brabantse gras het Duits/Poolse koppel Nicola Geuer en Paula Kania met 6-3 7 5. Mogelijke tegenstanders in de halve eind strijd zijn niemand minder dan Kiki Bertens en Demi Schuurs. Zij moeten in de kwartfi nale eerst nog wel af zien te rekenen met Gar cia Perez en Stollar. De selectie waarmee Hoek komend seizoen aan het tweede jaar in de derde divisie begint, is nagenoeg compleet. De Zeeuws-Vlaamse club kwam deze week tot een akkoord met Steven Smulder (21), die overkomt van de be loften van NEC. De uit 's-Heerenhoek afkom stige aanvallende middenvelder is de achtste nieuwe speler voor Hoek, dat nu nog twee plekken over heeft in de selectie. Van de huidige selectie hebben tien spelers bijgetekend. Eerder werden doelman Nicholas Skverer (Woezik), de verdedigers Sander Ver- sendaal (Oostkapelle), Alexander Embrechts (KVK Westhoek), Roysel James (Goes) en de aanvallers Erwin Franse (Goes), Francis Kabwe Manengela (Halsteren) en Abdoe Ab- denbi (VC Vlissingen) vastgelegd. Zaterdag-tweedeklasser Yerseke heeft op nieuw een speler van Kloetinge aan de selec tie voor volgend seizoen toegevoegd. Na Ste fan Quinten en Guus de Leeuw, die terug keert op het oude nest, maakt deze zomer ook Remco van Tiggele de overstap. Van Tiggele was jarenlang een vaste waarde bij Kloetinge, maar kon dit seizoen onder trai ner Marcel Lourens niet altijd op een basis plaats rekenen. De aanvallende middenvelder maakt nu de overstap naar het door Alexander van Keulen getrainde Yerseke. Raadtgever Nick VDL Dynamica BOEHLÉ Vlissingen Het eredivisietoernooi in Vlissin- gen heeft komend weekeinde een sterke bezetting. Topbeachvolley- ballers uit binnen- en buitenland spelen op het Badstrand. De bijzonderste verschijning bij de mannen zal Harley Marques Silva zijn. De bijna 45-jarige Brazi liaan - volleybalnaam 'Harly' - was een grootheid in zijn sport. Op het WK van 2009 won hij zilver. Daar naast pakte hij het goud tijdens vijftien World Tour-toernooien. Het is niet de eerste keer dat hij in Nederland meedoet, maar bijzon der is het wel. 'Harly' treedt in Vlis- singen aan met zijn landgenoot Lu ciano Ferreira de Paula, die eve neens internationale successen vierde. Ook de Belgen Tom van Walle en Dries Koekelkoren doen mee. Zij staan samen 25ste op de wereld ranglijst. Nationale tegenstand komt van onder anderen Dirk Boehlé, afkomstig uit Hulst, en Ste fan Boermans. Zij wonnen dit sei zoen al twee eredivisietoernooien. Bij de vrouwen gelden de koppels Sophie van Gestel/Marloes Wesse- link en Katja Stam/Julia Wouters als de favorieten. De voorrondes bij zowel de mannen als de vrouwen worden morgen gespeeld. Zondag volgt de knock-outfase. De toegang tot alle duels is gratis. Tegelijkertijd zijn er bij de Zee land Beach Classics, waar het be- achvolleybal deel van uitmaakt, toernooien beachsoccer en beach- tennis. En op de boulevard zijn di verse side events. Vanavond wordt het Vlissingse evenement al offici eel geopend door oud-olympiër Ri chard Schuil en zijn er diverse de monstratieduels. Trainer Lars de Kubber en coach Jasmijn de Kam, gesteund door de tactische inbreng van Rachel Schoonderwoerd, zijn optimistisch gestemd als de kans op promotie ter sprake komt. Met name De Kubber dicht Wal cheren goede kansen toe om terug te keren naar de derde klasse: ,,Als je weet dat drie van de zes ploegen voor promotie in aanmerking ko men, dan heb ik er alle vertrouwen in. We zijn het afgelopen seizoen wat aarzelend aan de competitie begonnen, maar zijn vervolgens steeds beter gaan spelen. Vooral de tweede helft hebben een sterke se rie wedstrijden neergezet. We heb ben zelfs in het laatste duel van de - tot dan toe- ongeslagen kampioen Tempo'34 gewonnen.'' ,,Twee wedstrijden eerder namen we op karakter, maar ook via goed We zijn wat aarzelend aan de competitie begonnen, maar zijn vervolgens steeds beter gaan spelen spel, in een rechtstreekse confron tatie met concurrent Wateringse Veld een optie op de tweede plaats. Die knotsgekke wedstrijd (4-3) wonnen we in de slotseconden. In de laatste wedstrijd hebben we de tweede plaats veilig gesteld. Dat geeft ons het recht om zondag met alle nummers twee van alle vierde klassen in Nederland te knokken om drie promotieplaatsen." Tegenstanders In Schiedam neemt Walcheren het in deze nacompetitie op tegen de teams DVS (Waalre), Maarssen, Hardenberg, HCHN (Hellendoorn- Nijverdal) en IJburg (Amsterdam). Op de vraag of De Kubber de kracht van deze teams in kan schatten, zegt hij: ,,Ik heb geen flauw idee. Wel heb ik naar de eindstanden in die andere vierde klassen gekeken, maar daar word ik ook niet veel wij zer van. Ik zag dat DVS 119 doelpun ten in 22 wedstrijden heeft ge scoord. Dat is bijzonder veel, maar als je weet dat de laatste drie teams in die klasse meer dan ruim hon derd doelpunten tegen kregen, dan verliest dat aantal gescoorde doel punten veel aan waarde.'' vrijdag 14 juni 2019 VOETBAL TENNIS Schoofs (links) en Kerkhove zijn op dreef op het gras van Rosmalen. foto anp/koen suyk VOETBAL VOETBAL GO Wielrenner Dennis Raadtgever uit Kapelle was gisteravond de snelste in de categorie 40+ van het TMZ criterium Zaamslag. De A-categorie was een prooi voor de Belg Mauro Cooman 3 Wielrenner Nick van der Lijke is dinsdag succesvol ge opereerd aan zijn schouder. ,,Het zal onge veer drie maan den duren voordat mijn schouder weer koers belast baar is", laat de Midelburger weten. I Atletiekvereni ging Dynamica organiseert- vanavond in Middelburg de 8ste Schella- chloop. Aan vang is 19.30 uur en er wordt gestreden over afstanden van respectievelijk 4, 8 en 12 kilo meter Roeland van Vliet Het beachvolleybalduo Dirk Boehlé en Stefan Boermans is vrijdag 21 juni trekpleister tij dens de eerste dag van de 25ste editie van Savok-Beach. Het Nederlandse duo neemt het 's avonds om 20.30 uur in een demonstratiewedstrijd op tegen Joppe Paulides en Bob Douwen, die in de strijd om het Belgisch kampioenschap tot de kanshebbers behoren. Voorafgaand aan het duel ver zorgt Dirk Boehlé vrijdag avond een clinic voor jeugd spelers. Dirk Boehlé uit Hulst is één van de nationale toppers die dit week end in Vlissingen in actie komt. foto ruben oreel Het vrouwenteam van de hockeyvereniging Walcheren kan komende zondag het sei zoen afsluiten met een fraai re sultaat. Walcheren is die dag met nog vijf andere teams in een felle strijd gewikkeld om promo tie naar de derde klasse. Plaats van handeling is het sportpark in Schiedam, waar de wedstrijden al om 10.00 uur beginnen. Peter Snelders Vlissingen - Lars de Kubber, trainer Walcheren a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42