II Zorgen over effect moslimschool 7 SPORTDAG MS FONDS Joop Kesselaar is de motor achter een grootse sportdag in Westkapelle om geld op te halen voor het MS Fonds. Hij hoopt op minstens 10.000 euro. www.jan-gbm.nl Vanwege werkneemster Marianne Conté (rechts), die lijdt aan MS, kwam Joop Kesselaar op het idee een sportdag te organiseren waarvan de opbrengst naar het MS Fonds gaat. foto lex de meester Hij is er al om uitgela chen in het dorp, maar Joop Kesselaar heeft goede hoop morgenavond met een cheque van 10.000 euro in zijn handen te staan. Het geld moet bijeengebracht worden tij dens een grootse sportdag op Westkapelle waaraan voetbal club De Noormannen, korfbal vereniging Stormvogels en gym nastiekvereniging Hygiëa mee werken. De opbrengst gaat naar het Nationaal MS Fonds. ,,We hebben al 3000 euro opgehaald en de dag moet nog beginnen." Kesselaar kwam drie jaar gele den in Westkapelle terecht toen hij de plaatselijk supermarkt overnam. Een van zijn mede werksters had MS en dat raakte hem. ,,Daar moet je als werkge ver uiteraard rekening mee hou den, maar Marianne (Conté) zei: 'behandel me maar gewoon nor maal'. Ze vertelde dat ze niet de enige was met MS in het dorp, dat het in meer families voor komt en dat er ook iemand aan is overleden. Ik doe graag iets voor een goed doel dat dichtbij me staat. Ik heb eerder ook wel eens iets voor het kankerfonds ge daan." ,,Ik ben toen eens gaan naden ken, want ik vond dat ik iets voor Marianne moest doen", vervolgt Kesselaar. ,,Niet zomaar een wandelingetje organiseren waar mee je misschien duizend euro ophaalt. Nee, als ik iets doe, wil ik het meteen goed doen. Ander half jaar geleden heb ik een plan bedacht. MS heeft natuurlijk met je spieren te maken en spieren weer met sporten. Ik heb toen het idee voor de sportdag aan Marianne voorgelegd en ze re ageerde daar positief op." Daarmee was de eerste 'hin dernis' genomen en kon de su permarkteigenaar doorpakken. Kesselaar legde contact met de sportverenigingen in het dorp en Beide clubs hebben afgelopen seizoen een boetepot bijgehouden en zullen ook daar een deel van doneren ook die zegden meteen hun me dewerking toe. Zo gaat voetbal club De Noormannen zaterdag middag een benefietwedstrijd spelen tegen De Meeuwen uit Zoutelande. Kesselaar wilde in ternationaal toparbiter Bjorn Kuipers (,,Ik ken hem nog uit m'n Jumbo-tijd, hij was een col lega van me) vastleggen, maar die zat midden in de voorberei ding voor het nieuwe seizoen. ,,Hij verwees me toen naar Rei- nold Wiedemeijer, ook eredivi- siescheidsrechter. Wiedemeijer komt zaterdag de wedstrijd flui ten", vertelt Kesselaar. Het eerste bedrag is al binnen. Kesselaar: ,,Beide clubs hebben afgelopen seizoen een boetepot bijgehouden en zullen ook daar een deel van doneren." Verloting Rond de voetbalwedstrijd zijn er optredens van gymnastiekver eniging Hygiëa. Daarnaast zijn er zaterdagmiddag op sportpark Prelaat ook wandeltochten en een hardloopwedstrijd over 5 en 10 kilometer. Kesselaar: ,,En er is een grote verloting. We hebben al meer dan 150 prijzen. Daar naast houden we nog een kleine veiling. Onder meer mijn kee pershirt wordt geveild. Ik ben dit seizoen op mijn 47e gedebuteerd in het eerste van De Noorman nen en op het shirt dat ik toen aan had kan worden geboden." Volgens de supermarkteige naar leeft het hele dorp mee. ,,We hebben al verschillende donaties gekregen van ondernemers en burgers uit het dorp en omlig gende kernen. En er is iemand spontaan 1000 euro komen bren gen. Deze man, die anoniem wilde blijven, had gelezen over ons initiatief toen hij in Westka- pelle op vakantie was en was daar enthousiast over. Een mooi gebaar, en zo komt die 10.000 euro ook lekker snel in zicht." Morgen om middernacht is duidelijk of Kesselaar het streef bedrag heeft gehaald. Claudia Sondervan Vlissingen De school wordt de eerste nieuwe onderwijsinstelling in de gemeente in veertig jaar, sinds de Graaf Jan van Nassauschool opende in Oost Souburg. ,,Waarom hebben we het er eigenlijk over als wij daar hele maal niet over gaan?", vroegen Pim Kraan (POV) en Lilian Jansen (SGP) donderdag in de commissieverga dering. Vanuit de SP werden zorgen geuit over het voortbestaan van Vlissingse scholen die nu veel kin deren met een islamachtergrond in de klassen hebben en die al moeite hebben met leerlingaantallen, zoals de Ravensteinschool. Afgaand op mogelijke en toege zegde aanmeldingen kan de school in augustus 2020 van start gaan met 260 leerlingen in de eerste groepen van het basisonderwijs. De school richt zich op gezinnen in de ge meenten Middelburg en Vlissin- gen, maar vestigt zich in Vlissingen omdat dat bij ouders de voorkeur heeft. De school heeft vijf jaar de tijd om het minimumaantal van 242 kinderen te halen en moet dat minimale aantal vijftien jaar kun nen vasthouden. Zakt een school beneden de opheffingsnorm van 145 leerlingen, dan trekt de ge meente de huisvesting in. Geloofwaardigheid Coen Bertijn (CDA) zorgde ervoor dat de komst van de eerste islamiti sche school in Zeeland van Stich ting Islamitisch Primair Onderwijs (SIPO) gespreksonderwerp werd. Zijn fractie had vragen gesteld over de geloofwaardigheid van een ver gelijkend onderzoek dat SIPO deed met de gemeente Heerlen. Die veel stedelijkere regio heeft ook nog een dichterbevolkte omgeving en toch heeft de El Wahdaschool maar 193 leerlingen, betoogde hij. Wethou der Els Verhage zag geen reden voor twijfel. ,,Als het ministerie op 1 ja nuari dat zegt, moeten wij de school opnemen in het Plan van Aanpak. Het is niet anders." Kijk voor inspiratie op onze website BESTRATING MUZIEK Jan... en Grondwerk, Bestrating en Tuinaanleg Alles naar uw wens! vrijdag 14 juni 2019 WA Westkapelle sport voor Marianne Maurice Steketee Westkapelle - Joop Kesselaar Hoeveel leerlingen de huidige scholen in Vlissingen gaan kwijt raken aan een islamitische school in Vlissingen is koffiedik kijken. En daar heeft de ge meente ook niets mee te maken. Als de school volgens het minis terie voldoet aan alle eisen en de voorspelde leerlingaantallen in orde zijn, moet de gemeente een locatie en onderdak vinden. Til J_' I WALSTRAAT 81 VLISSINGEN I ILKUb OptlGK VWVW.TILROE.NL 0118-412370 Jan de Visser Koudekerkseweg 165 Middelburg Telefoon: 06 51 103 083 Fm www.facebook.com/ jan.gbm.middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 35