Snaakse besteller Kapellenaar woont het vaakst scheef Goese netwerkborrel ook op het Abdijplein ondanks boze provincie 2 GUIDO VAN DER HEIJDEN Column Ik weet niet meer wat de man me vroeg, wel dat ik niet geheel au serieux was in mijn ant woord. Zijn gezicht staat me nog helder voor de geest. Grote ver warring. gezicht een flikflak achterover ma ken naar een verbouwereerde kop. Een grimas zoals Jeroen Bosch ze schilderde. Drie keer moest ik het herhalen. Steeds verstond de man me niet en groeide de verwarring. DE STELLING Vandaag: Bloeddonoren zijn echte helden Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters REUZENTEKEN AAN6ETROFFEM VLAKBIJ MEtsERLAMtsSE SRENS Agent wordt met de dood bedreigd Rian de Feijter wethouder Sluis Hulst Apotheek slikt met standje bittere pil Dat blijkt uit de Lokale Monitor Wo nen, die jaarlijks de beschikbaarheid en betaalbaarheid van huurwonin gen in beeld brengt. De monitor is een initiatief van de Woonbond, de vereniging van woningcorporaties Aedes, de Vereniging van Neder landse Gemeenten, de G4 (de vier grootste steden) en de G40 (net werk van 40 (middel)grote steden). Beperkt inkomen Sociale huurwoningen zijn bedoeld voor mensen voor een beperkt inko men. Toch komt het voor dat er mensen wonen die het ruimer heb ben, bijvoorbeeld doordat ze inmid dels meer verdienen dan toen zij in het huis trokken. Dat wordt scheef- wonen genoemd. Landelijk is daar bij 12 procent van de huurders sprake van. In Zeeland gaat het om 11 procent. Het pro bleem doet zich vooral voor in de ge meenten Kapelle (15,2 procent), Rei- merswaal (14,9 procent) en Borsele (14,2 procent). In Zeeuws-Vlaande- ren komt het scheefwonen relatief weinig voor, variërend van 8 (Ter- neuzen) tot 9 procent (Sluis). Het gebeurt ook dat mensen op de particuliere markt meer huur beta len dan ze zich kunnen veroorloven, omdat ze geen betaalbare woon ruimte kunnen vinden ('duur scheefwonen'). In Zeeland heeft ruim 12 procent van de huurders daarmee te maken, vergelijkbaar In Zeeland woont 11 procent scheef. Landelijk is dat 12 procent met het landelijke beeld. Daar is vooral in Veere en Middel burg sprake van. Op Noord-Beve land komt het duur scheefwonen nauwelijks voor. In deze gemeente zijn ook de minste huurders die te weinig inkomen hebben om aan hun verplichtingen te voldoen. In navolging van Thank Goes it's Fri day krijgt de Zeeuwse hoofdstad Thank Middelburg it's Friday. De provincie heeft morrend zijn fiat gegeven aan het 'experiment'. In Goes is het evenement, aange prezen als 'het gaafste en exclusief ste 25+ feestje in Goes' en 'een fan tastische combinatie van afterwork borrelen feesten', een groot suc ces. De laatste editie, op 15 maart in de Maria Magdalenakerk, was uit verkocht. Reden om het ook in Middelburg te proberen, met DJ La Fuente en de formatie Soulvation van DJ's Ro nald Molendijk en Erland Galjaard als belangrijkste acts. Aangezien het Abdijplein niet beschikbaar wordt gesteld aan commerciële par tijen, hebben de organisatoren de stichting Bruisend Zeeland opge richt. Die heeft als doel het organi seren van evenementen die Zee land aantrekkelijk maken. Het sa menbrengen van bedrijfsleven, overheid en jonge professionals kan volgens het dagelijks provinciebe stuur bijdragen aan het behoud van jongeren in Zeeland. Onlangs is dus toestemming ver leend, maar wel in een gepeperde brief waarin de de provincie zegt 'zeer ontstemd' te zijn dat 'tot onze grote verbazing' de kaartverkoop al was begonnen. ,,Wij beschouwen dit als een in cident en rekenen erop dat in de toekomst geen herhaling zal plaats vinden." Thank Middelburg it's Fri day wordt gezien als een experi ment. Na een evaluatie beslist de provincie of het evenement in de toekomst vaker mag worden geor ganiseerd. Maar dan denk ik weer aan het gezicht van dijkgraaf Caligula gezicht van dijkgraaf Caligula. wel een beetje gelijk hoor. Een beetje. een beetje een serieus bedrijf was. De opgefriste outfit straalde welis waar geen enkele waardigheid meer uit. Mijn trui was precies die van Freddy Kruger, de moorde naar uit Nightmare on Elmstreet. Niettemin hing de waas van amb tenarij nog om het vak van post bode. Hij had een ernstiger bestel ler verwacht. kon herhalen wat ik net zei. Hij had me mogelijk niet goed begre pen. Ik maakte een afwerend ge baar. ,,Het was slechts scherts ende luym", lachte ik. Op dat mo ment zag ik letterlijk een verbaasd zag ik veel later bij dijkgraaf Pop- pelaars, toen ik hem als goedbe doelde ijsbreker zei dat Poppelaars, Caligula is in Latijn. Immers, Cali gula betekent klein laarsje: Pop pen-laars, quod erat demonstran dum. oud als toen ik nog een snaakse postbode was. Recentelijk dacht ik er aan terug. De toenmalige hoofd redacteur had destijds zo zijn be denkingen bij mij als verslaggever, zo buiten op straat, als uithang bord van de courant. Hij durfde het niet aan met me. Ik mocht nog een paar jaar veilig binnen zitten. Internetreacties nalezen. Mok kend verder wroeten in de gis tende onderbuik van Zeeland. 3 of 4 dagen in de Vulkaaneifel incl. 4-gangendiner vrijdag 14 juni 2019 Reageer op pzc.nl Gisteren: Zeeland heeft nu wel genoeg va kantiehuisjes 1911 reacties 1 —T- OVER MINUTEN ©AAN WE WEER WISSELEN MET OE TEKENTAN©, HENK l BERGEN OP ZOOM Een agent van de politie Zeeland-West-Brabant wordt door criminelen bedreigd met de dood. Een foto van de agent ging op social media rond in kringen van Marok kaanse criminelen. De maker is onbekend. De foto van de agent (zijn woonplaats is niet be kendgemaakt) is ge maakt bij het oprollen van een drugspand in Bergen op Zoom in mei van dit jaar. Vrij snel na het plaat sen van de foto is de agent op een dodenlijst gezet. De agent zou zijn ondergedoken, maar dat wil de politie niet bevesti gen. In verband met de zaak zijn er drie mensen aangehouden. OOSTBURG Het Terneuzense raadslid Rian de Feijter wordt zo goed als zeker voorge dragen als kandidaat wethouder in de ge meente Sluis. Onafhan kelijk West, voorheen Lijst Babijn, heeft haar op het oog als opvolger van de begin april gedwon gen vertrokken wethou der Frangois Babijn. De Feijter is in Terneuzen raadslid voor TOP/Ge meentebelangen en zat tot voor kort in het dage lijks bestuur van water schap Scheldestromen. Na de waterschapsver kiezingen in maart keerde zij daarin niet terug. Apotheek Hulst heeft van de Inspectie Ge zondheidszorg een fikse tik op de vingers gekre gen. Uit een inspectie eind 2018 bleek dat de apotheek aan de Dub bele Poort vaak niet vol deed aan de regelgeving en de professionele standaard. Dit gaf vol gens de Inspectie een ri sico op onverantwoorde zorg en gezondheids schade voor patiënten. De apotheek kreeg ge legenheid orde op zaken te stellen. Bij de herin spectie in april waren nog niet alle punten in orde, maar de Inspectie vertrouwt erop dat de apotheker maatregelen neemt. Een op de negen Zeeuwse huis houdens woont in een sociale huurwoning, terwijl het daarvoor een te hoog inkomen heeft. In de gemeente Kapelle gebeurt dat het vaakst. Rolf Bosboom Vlissingen Vrijdag 21 juni vindt voor het eerst een dance- en netwerk- event plaats op het Abdijplein in Middelburg, ook al is de provin cie 'zeer ontstemd' dat de kaart verkoop al was begonnen voor er toestemming was verleend. Ernst Jan Rozendaal Middelburg Maar dan denk ik weer aan het Oké dan. De baas had misschien Het was de tijd dat PTT Post nog De man vroeg haperend of ik Een vergelijkbare uitdrukking Ik was inmiddels twee keer zo V 2 of 3 overnachtingen incl. ontbijtbuffet V 1,2 of 3 x 4-gangendiner t.w.v. 2D,00 p.p.p.d. V Gratis Wi-Fi en parkeren bij het hotel^ V Gratis wandelroutes van omgeving^ V Tip: bezoek Trier of Cochem Q) hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur t 088-0331506 Hotel-Restaurant Maas

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2