24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV Ik heb van mijn werk mijn hobby gemaakt, niet andersom VADERDAG MATTIE VALK Stones in Groningen Bruiloft Katja over een week ik ga vandaag iets doen waarvan ik mezelf had voorgenomen om het juist niet te doen: iets zeggen over de kwestie #Olcay versus de grote- matenpaspop van Nike. Oftewel, dikke vrouwen die zich beledigd voelen door al dan niet denigrerende opmerkingen aan de desk van Boulevard van de voormalig SuperTrash-onderneemster én die van invalpresentatrice Caroline Tensen. in toenemende mate verbaas over én erger aan deze mediarel. En vooral aan hoe dat soort hypes tegen woordig ontstaat en zich ontwikkelt. Het is precies #sorryjohan van een paar maanden geleden, toen jonge homo's zo boos waren op Johan Derksen. Olcay en Caroline zeiden? Allesbehalve. Maar was het ook echt zo erg als ik her en der geparafraseerd zag? Welnee. Zij hebben niet gezegd dat dikke men sen niet zouden moeten sporten, geen legging aan mogen of zich maar beter kunnen verstoppen voor de buitenwereld. Dat is wat sommige mensen er na selectief luisteren graag van maken. Het probleem is dat de tenen te lang zijn tegenwoordig. Het recht om je beledigd te voelen weegt vele malen zwaar der dan het recht van vrijheid van meningsuiting, waar nu eenmaal óók bij hoort dat iemand iets onnadenkends mag uitkramen op tv of gewoon een andere mening heeft dan jij. zo'n geval je schouders op te halen en te denken: lekker belangrijk, kijk wie het zegt. De standaard reactie is een boze tweet rondsturen op veront waardigde toon alsof Willem-Alexander zojuist op dracht heeft gegeven de helft van zijn onderdanen te executeren. Dat noemen de media dan weer ophef en de rel is compleet als er vier boze, dikke vrouwen aan tafel bij Pauw mogen zeggen hoe gemeen het allemaal is. Dat is het soms ook. Ik weet heus wel wat die dames meemaken. Ik ben volgens sommige reaguurders op internet met mijn maat 42 ook een moddervette zeekoe die alleen al om die reden haar mond (bek) moet houden. Het zij zo. Je kunt het als mens nooit iedereen naar de zin maken. Etterbak ken houd je altijd. En daarbij: er is geen garantie dat je nooit gekwetst wordt in je leven. Wat zijn we met deze rel opgeschoten? Boule vard wist zich deze week weer verzekerd van kijkers, Nike heeft vast bergen xxxl-sportbroeken verkocht, de dames bij Pauw mochten reclame maken voor hun bodypositivityboeken en -Insta- gramaccounts. En de kramp waarin we met z'n allen zitten anno 2019 is weer een beetje groter geworden. Quote van de dag vrijdag 14 juni 2019 MUZIEK In het Groninger Museum komt een grote expo sitie over The Rolling Stones. Vanaf oktober 2020 zijn hon derden originele objecten te zien als instrumen ten en podium- ontwerpen, dagboeken, kostuums en albumhoezen. TELEVISIE Het langver wachte huwelijk van Katja Schuurman en chef-kok Freek van Noortwijk is volgende week zaterdag, op een geheime locatie. Eerder was Schuurman getrouwd met acteur Thijs Römer. Rel De reden dat ik overstag ben gegaan, is dat ik me Was het slim, fijngevoelig of politiek correct wat Het lijkt tegenwoordig fysiek onmogelijk om in —Meesterbakker Robèrt van Beekhoven in Panorama

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 24