23 Van Aert wint ook massasprint Eerste winst Evenepoel Ferrari trekt klacht in UITSLAGEN In een ziekenhuisbed op de intensive care wordt Chris Froome de winnaar van de Vuelta van 2011. En het schrappen van de resultaten van Juan José Cobo heeft ook gevolgen voor Bauke Mollema en Wout Poels. Chris Froome (34) is in Saint- Étienne liefst zes uur lang geope reerd, nadat hij een dag eerder zwaar ten val kwam en zijn rechter dijbeen, rechterelleboog en meer dere ribben brak. En nu krijgt de Brit dus een ronde op zijn naam die acht jaar geleden werd verreden en waarin hij destijds als tweede ein digde, omdat de UCI vanwege af wijkende bloedwaarden een streep trekt door de resultaten tussen 2009 en 2011 van de oorspronkelijke win naar Juan José Cobo. Het maakt deze donderdag tot een krankzin nige wielerdag. De diskwalificatie van de Span jaard die destijds al met argusogen werd bekeken, heeft ook verre gaande gevolgen voor twee Neder landse wielrenners die in die Vuelta uitstekend presteerden. Bauke Mol lema (32) schuift van plek 4 naar 3 op en behaalt nu voor het eerst van zijn leven een podiumplaats in een grote ronde. En Wout Poels (31) hoort na een hectische finale in de Dauphiné dat hij winnaar is van de vijftiende rit van de Vuelta. Hij ver telt het nog uitpuffend in Voiron meteen tegen ploegleider Servais Knaven en ploeggenoot Dylan van Baarle. ,,Ik heb goed nieuws", zegt hij lachend, al zit in die lach meer ongeloof dan blijdschap. ,,Ik heb de rit naar de Angliru gewonnen." Mollema hoort het nieuws bij het thuiskomen in Monaco van een vijf uur lange training door de Itali aanse bergen. ,,De nummer 3 van de Vuelta? Daar lijkt het wel op. Het ziet er naar uit dat er een podium plek op mijn palmares komt. Toch leuk dat je dat later kunt zeggen. Al is dat niet de manier waarop je het wil, door het acht jaar later zo te ho ren. Ik heb er niet zo veel meer aan." Weggepoetst Maar zo gaat het soms in het wiel rennen, de sport waar zeges en uit slagen er niet altijd zijn voor de eeuwigheid. Zo zijn de zeven eind zeges in de Tour van voormalig re cordwinnaar Lance Armstrong na zijn dopingval weggepoetst uit de uitslagenlijsten. Alsof hij nooit over de Ronde van Frankrijk heeft ge heerst. Nu blijkt ook de Vuelta-eindzege van Cobo (38) over een niet al te lange houdbaarheidsdatum te be schikken. Al mag de gestopte Span jaard de komende maand nog in be roep gaan bij het CAS. Al tijdens zijn opmars in 2011 vertrouwden velen zijn rijden in de ronde niet. ,,Ik weet niet waarom het zo lang heeft moeten duren", zegt Mol- lema. ,,Ik ben niet de enige geweest DAUPHINE die vraagtekens heeft gehad bij prestatiecurve van de heer Cobo. En dit nieuws bevestigt die vraag tekens. Die had iedereen toen ook al. Die overwinning in een grote ronde paste niet in zijn prestatie curve als je kijkt naar het jaar en de jaren ervoor en erna. Dan had hij regelmatig in andere wedstrijden van voren moet rijden, en top 5 of top 10 in grote ronden moeten rij den." Mollema, prof geworden in 2008 en sindsdien een vaste klant in het klassement van de grote rondes met de vijfde plaats in de voorbije Giro als meest recente bewijs, heeft wel vaker zijn wenkbrauwen ge fronst. ,,In het begin van mijn car rière in 2008, 2009 en 2010 heb ik wel dingen gezien waarvan ik dacht: kan dat wel? Danilo Di Luca in de Ronde van Emilia, maar ook iemand als Riccardo Ricco. Geluk kig zijn die renners allemaal gepakt. Ik heb wel het idee dat het vanaf 2012, 2013 een stuk cleaner is. Ik denk en hoop eigenlijk ook niet dat ik in andere grote rondes nog op zal schuiven." Het zorgt in elk geval niet voor vreugde. Dat zegt ook Poels, in 2011 rijdend voor Vacansoleil en bo venop de monsterklim Angliru 48 seconden eindigend achter Cobo. ,,Het is supergoed dat dopingge- bruikers worden gepakt en dat de valsspelers ook nog na zo lange tijd eruit worden gevist. Maar ja, je wilt natuurlijk winnen met de handen omhoog en daarna het podium op. Het doet mij nu niet meer zoveel. Het is niet zo dat ik denk: het was één van de mooiste sportmomen- ten van mijn carrière." Intensive care In Saint-Étienne speelt de Vuelta van 2011 acht jaar na dato niet. Froome ligt op de intensive care en is er heel slecht aan toe. Dat heeft zijn Ineos-ploegbaas Dave Brails- ford deze dag nogmaals bevestigd. De viervoudig Tourwinnaar zal na de geslaagde operatie nog dagen in het ziekenhuis blijven. Op dit moment is het niet de vraag wanneer hij weer op de fiets zit, maar hoe hij herstelt van zijn horrorval waarbij hij vanuit 55 kilo meter per uur tot stilstand kwam tegen een muur, nadat hij na een af daling zijn hand van het tijdrit- stuur haalde om zijn neus te legen. Het is niet bekend of ze hem al verteld hebben dat hij de Vuelta- winnaar van 2011 is. vrijdag 14 juni 2019 GO WIELRENNEN Het Belgi sche wielertalent Remco Evenepoel (19) heeft de tweede etappe van de Ronde van België gewon nen. Na een rit over 180 ki lometer vanuit Knokke- Heist kwam hij solo over de streep in Zottegem. Het betekende de eerste prof zege in de wielerloopbaan van de coureur van Deceu- ninck - Quick-Step. Evene poel neemt de leiderstrui over van Jan-Willem van Schip, de Nederlander die de eerste rit op zijn naam schreef. De etappekoers gaat vandaag verder. FORMULE1 Ferrari heeft de klacht bij autosportfedera tie FIA tegen de tijdstraf die Sebastian Vettel (foto) de zege kostte in de Grote Prijs van Canada, ingetrok ken. Ferrari liet eerder nog weten in beroep te gaan, maar officieel kan er geen klacht worden ingediend tegen een straf die tijdens de race is uitgedeeld. Toch hoopt de Italiaanse renstal nog via een andere moge lijkheid in beroep te gaan. Als er genoeg nieuw bewijs is, dan mag er binnen veer tien dagen na het incident een herziening worden aangevraagd. Tennis Rosmalen. Libéma Open. Mannen, tweede ronde: Jarry (Chl) - Tsitsipas (Gri/1) 6-4 3-6 6-4, Mannarino (Fra) - Verdasco (Spa/4) 1-6 6-3 6-4, Goffin (Bel/5) - Herbert (Fra) 6-3 7-5, Garïn (Chl/7) - Haase (Ned) 7-5 7-5. Vrouwen, tweede ronde: Koedermetova (Rus) - Aiava (Aus) 6-3 6-1, Aleksandrova (Rus) - Bonaventure (Bel) 6-3 6-4, Rybakina (Kaz) - Van Uytvanck (Bel/9) 6-3 6-4. Wielrennen Critérium du Dauphiné. Vijfde etappe: 1. Van Aert (Bel/Jum) 201 km in 5.00,34, 2. Bennett (Ier/Bor) z.t., 3. Alaphilippe (Fra/Dec) z.t., 4. Manzin (Fra/Vit) z.t., 5. Venturini (Fra/Vit) z.t.. Klassement: 1. Yates (GB/Mit) 17.28,00, 2. Teuns (Bel/Bhr) 0.04, 3. Van Garderen (VS/Edu) 0.06, 4. Fuglsang (Den/Ast) 0.07, 5. Van Aert (Bel/Jum) 0.20. Koers winnen op de intensive care Pim Bijl Daan Hakkenberg Voiron VOIRON Wout van Aert blijft verbazen in de Dauphiné. Na zijn tijdritwinst op woens dag pakte de 24-jarige Belg van Jumbo-Visma een dag later ook de zege in een mas sasprint. Hij klopte op dag 5 met Sam Bennett en Julian Alaphilippe niet de minste namen. Zijn uitleg: ,,Ik wilde meesprinten om punten te verdienen voor de groene trui, maar het bleek dat ik de snel ste was. Nu komen de bergen eraan en werk ik voor onze kopman Steven Kruijswijk." Cobo wordt in 2011 uitgeroepen tot Vuelta-winnaar voor nummer 2 Froome. Door de diskwalificatie van Cobo wint Poels rit 15 (l) en is Mollema (r) nu nummer 3. foto's cor vos, afp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23