tot 300, JOL Wat bezielt de zelfmoordterrorist? Ruime meerderheid van de bevolking voor verplicht inenten Britse onderzoeker: Je moet de aanslagpleger willen begrijpen pio Ouders vinden de informatie van het Rijksinstituut voor Volksge zondheid en Milieu (RIVM) over inenten onvolledig en twijfelen aan de onafhankelijkheid van het insti tuut. Veel jonge ouders gaan daarom zelf op zoek naar antwoor den op hun vragen over vaccineren. Dat leidt vaak tot meer verwarring en twijfel. Dat blijkt uit onderzoek van het EenVandaag Opiniepanel onder ruim 32.000 mensen. Van de ouders met jonge kinde ren vertrouwt 39 procent de infor matie van het RIVM volledig en 24 procent grotendeels. Zo'n 12 pro cent zegt de overheidsinstantie 'niet echt' te vertrouwen en 24 pro cent geeft zelfs aan het RIVM 'hele- maal niet' te vertrouwen. Die ou ders geven aan dat 'cruciale infor matie wordt achtergehouden' en noemen de informatie 'eenzijdig'. ,,Wij van Wc-eend adviseren... Wc- eend'', reageert een criticaster. ,,De nadelen van vaccineren mogen niet worden benoemd en mensen die vaccinatieschade claimen, worden als gekken weggezet'', zegt een an der. Volgens het RIVM kan 'een beetje wantrouwen tegen de instituties Wij raden aan om ook met een huisarts of jeugdarts te spreken geen kwaad', zo verklaart directeur van het Rijksvaccinatieprogramma Hans van Vliet. ,,Wij raden mensen aan om naast het RIVM ook met hun huisarts of een jeugdarts te spreken.'' Volgens de RIVM'er is het wel lastig dat er in Nederland buiten het RIVM 'weinig informa tie is te vinden'. Het onderzoek leert echter ook dat een ruime meerderheid van 71 procent van alle Nederlanders alle vaccinaties wil verplichten. Dat is veel meer dan een jaar geleden, toen EenVandaag het draagvlak ook onderzocht en de teller nog op 57 procent bleef steken. Jonge ouders zijn minder enthousiast over de vaccinatieplicht: slechts 49 procent is voorstander. Uit de enquête blijkt tevens dat er veel draagvlak is voor andere verre gaande maatregelen. Zo vindt 82 procent dat niet-ingeënte kinderen geweigerd mogen worden op de crèche. En 61 procent wil dat niet- gevaccineerde kinderen pas op hun vijfde naar school mogen, als de leerplicht ingaat. Ruim driekwart van de mensen is voor het invoeren van een verplicht vaccinatiecon sult, zoals in Duitsland. Geen kinderbijslag Zo'n 55 procent van de Nederlan ders vindt dat mensen die hun kroost niet inenten, moeten wor den gekort op de kinderbijslag, zo- als Australië doet. De helft van die mensen vindt zelfs dat de anti-vax- xers überhaupt geen kinderbijslag moeten krijgen. Stemmers van VVD (65 procent), D66 (63 procent) en CDA (55 procent) zijn hiervoor. Van de achterban van de regerings partijen is alleen de ChristenUnie kiezer hierop tegen (29 procent). »P13 Meer weten? Bel07030 76 700 or kijk snel op nrv.nl Nieuwsmedia 5 5 5 530" Nog 6 dagen kassakorting neemt je mee GOES Met een mand vol snoep en cho cola trok Pam Buijsrogge (11) uit Goes gisteren naar de bloedbank in haar woonplaats. Ze wilde zo alle mensen bedanken die daar trouw bloed komen doneren. ,,Ik heb een afweerstoornis, waardoor ik sneller ziek of moe kan worden'', vertelt Pam. „Eerst moest ik - daar veel medicijnen voor gebruiken, maar nu krijg ik elke week immuun-glo- bine toegediend. Dat is een stuk fijner dan al die pillen.'' Ze moet daar wel elke keer bijna anderhalf uur voor aan het in fuus, maar daar is ze inmiddels wel aan gewend. ,,Eerst moest ik steeds naar het ziekenhuis, maar nu kan mijn moe- der het thuis doen. Dat is heel fijn.'' De immuun-globine die Pam krijgt, wordt gewonnen uit bloedplasma. ,,Ik hoop dat in de toekomst nog veel meer mensen bloed gaan doneren'', laat ze weten. ,,Dat is echt heel belangrijk." De timing van haar actie is perfect; van daag is het Wereld Bloeddonordag. Jonge ouders wantrouwen informatie over vaccinatie Meer dan een derde van de ou ders met jonge kinderen heeft geen vertrouwen in de informa tie van de overheid over de noodzaak van inenten. Tegelij kertijd wil ruim 70 procent van alle Nederlanders wel dat er een vaccinatieplicht komt. Marcia Nieuwenhuis Bilthoven —Hans van Vliet, directeur Rijksvaccinatieprogramma Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. Prijs ind. korting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. Warmer, later weer onweer pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 Boek nu uw verre rondreis met extra korting Profiteer nog 6 dagen tot €300 per persoon korting op al onze 307 groeps- en privéreizen. Boek nu uw rondreis t/m juni 2020. Ook in de schoolvakanties. Kies voor de specialist in verre rondreizen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1