AUTO 'Opel wordt elektrisch, dat is een 18 GG DN 927 VRAAG ANTWOORD Opel gaat een nieuwe toekomst tegemoet, onder de vleugels van het Franse PSA. ,,Ik denk dat we met onze elektrische auto's in Nederland nummer één kunnen worden'', zegt topman Michael Lohscheller. Loop ik met camper op diesel risico? Waarom kan ik snelheidsmeter niet zelf kiezen? Kan ik mijn start- stopsysteem uitschakelen? Alles is anders bij Opel, nu het Amerikaanse General Motors het merk heeft ver pand aan het Franse PSA. Het moederbedrijf van Peugeot en Citroën wil dat Opel een oer-Duits merk blijft, maar zal er ui teraard ook alles aan doen om samen kosten te besparen. Met als risico dat een Opel straks nauwelijks nog van zijn stiefbroers te onderscheiden is. Michael Lohscheller, de CEO van Opel, is daar niet bang voor, zegt hij. ,,We kiezen voor een heel ander de sign. Onze conceptauto GT X geldt daarbij als uitgangspunt. Die nieuwe koers zie je al een beetje bij de nieuwe Corsa, volgend jaar is hij nog duidelijker zichtbaar bij de nieuwe Mokka en zo zullen we deze wijzi ging steeds verder doorvoeren. De nieuwe Corsa mag dan tech nisch dezelfde basis hebben als de nieuwe Peugeot 208, als je die twee naast elkaar ziet zijn het echt totaal verschillende auto's. Toen we nog onder GM vielen, waren sommige Opels ontworpen in Amerika en in Zuid-Korea. Nu bepalen we het de sign helemaal zelf, in Duitsland.'' ,,Het is maar hoe je het bekijkt. In Duitsland zeiden sommigen: dit is blijkbaar de Volkswagen-bus van Opel. Ik vond dat een positieve reac tie. De nieuwe Zafira heeft weliswaar een ander karakter dan de huidige generatie, maar door de nieuwe vor men biedt hij binnenin vooral meer comfort. Bovendien stelt de markt voor MPV's tegenwoordig weinig voor. De Zafira is nu meer een limou sine geworden, die je bijvoorbeeld ook voor chique vervoer naar de luchthaven kunt inzetten.'' ,,Ja, dat denk ik wel.'' ,,Dat ontken ik niet, maar bij VW is het niet anders. Daar heeft de Trans porter, ook wel bekend als de VW- bus, ook de rol van de MPV Sharan overgenomen.'' 'Sommigen zeggen dat de nieuwe Zafira de VW-bus van Opel is' A jrö vrijdag 14 juni 2019 GO Autospecialist Niek Schenk beantwoordt lezersvragen. Mail naar auto@persgroep.nl Ik overweeg een kampeer auto aan te schaffen, maar ik begrijp dat campers ei genlijk alleen maar als die sel verkrijgbaar zijn. Daar mee neem ik toch een risico, aangezien diesels steeds minder populair worden? Je mag er sommige steden niet mee in en ik maak mij ook zorgen over de afschrijving. W. Raas Als u kiest voor een kampeer auto met dieselmotor van de nieuwste generatie, is het ri sico klein. Het gaat dan om een motor die voldoet aan de v: zogenaamde '6 d temp' norm. Deze motoren zijn relatief schoon en daarmee mag je vaak nog wel een stadscen trum in. Op dit moment is er voor kampeerauto's eigenlijk ook geen alternatief voor die sel. Daarom zullen diesel kampeerauto's naar verwach ting nog jaren in trek blijven en zal het dus ook met de af schrijving wel meevallen. Zijn er Europese regels voor het type snelheidsmeter in een auto? Waarom kan ik die meter niet zelf kiezen? Ik vind namelijk dat de schaalverdeling niet meer van deze tijd is. Wie rijdt er nou 280 km/u? En waarom is de schaalverdeling niet in gericht als bij een weeg- schaal, die tot op de gram nauwkeurig aangeeft? —R. Vloemans Er zijn regels voor de snel heidsmeter, maar de schaal verdeling mogen fabrikanten tot op zekere hoogte zelf be palen. In steeds meer auto's is het evenwel ook mogelijk de snelheid met een digitale meter weer te geven. Dan is de snelheid tot op de kilome ter nauwkeurig te zien. Mijn auto heeft een start- stopsysteem en dat vind ik vooral in de eco-stand erg gevaarlijk. De motor slaat soms te snel af en op dat moment stopt ook de stuur bekrachtiging. Is er een mogelijkheid het systeem permanent uit te zetten? —Cees Damen Alles in de elektronica is uit te schakelen; met een goede monteur is het waarschijnlijk zo geregeld. Maar formeel mag dit niet. Uw auto heeft namelijk een typegoedkeu ring waarin ook de uitlaatgas waarden zijn vastgelegd. Schakelt u het systeem per manent uit, dan is de motor minder zuinig en schoon. Die ingreep is illegaal, ook al omdat de belasting op de oorspronkelijke cijfers is ge baseerd. Franse moeder geeft Opel vleugels NIEK SCHENK onlangs gepresenteerde, nieuwe Zafira is niet meer de MPV zoals Opel hem ooit creëerde. Dit is ge woon de bestelauto die PSA en Toyota al samen maken. Maar is hij nog wel de gezinsauto, zoals hij ooit bedoeld was? Echt? Hij lijkt toch verdacht veel op een bestelbus die ingericht is voor personenvervoer. Opel-baas Michael Lohscheller: „Juist in Nederland rekenen we op veel succes met onze elektro- strategie.'' fotos opel Dat klinkt veelbelovend, maar de Waar gaat Opel zich verder nog De nieuwe Zafira en Corsa blijven zich volgens Lohscheller als typische Opels onderscheiden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 18