m Wooncorporatie Beveland Wonen trekt in pand Rabobank Goes 'Gevaarlijk hek' in Yerseke wordt aangepast 7 WEMELDINGE JUBILEUMEDITIE De klassieke motoren racen zaterdag voor de 25e keer in Wemeldinge. Maar deze 25e editie van de Classic Races zou zomaar eens de laatste kunnen zijn. Want de organisatoren stoppen ermee. En opvolgers zijn er nog niet. Als er niks verandert dan wordt dit inderdaad de laatste keer'', zegt Dick van Gilst. De voorzitter van ProMotor Zeeland is er duide lijk over. ,,Er moet een nieuw be stuur en een nieuwe werkgroep komen. Wij doen het nu al zó lang.'' Van Gilst organiseert al 23 jaar, met zijn medebestuursleden, de Classic Races op het kanaalcircuit in Wemeldinge. ,,Maar je bent in middels ook 23 jaar ouder, hè. Twee jaar geleden heb ik al aange kondigd dat de jubileumeditie een mooi moment zou zijn om te stop pen. En nu is het zover." Ton van Kruiningen en Kees van den Berge zijn zelfs al van het al lereerste moment actief voor de Classic Races. ,,Maar het wordt steeds meer werk en de eisen wor den steeds zwaarder", aldus Van Kruiningen. ,,Je bent er eigenlijk wel een heel jaar mee bezig. En de laatste maanden, zeker toch een r" - - aantal weken, is dat bijna dage lijks." Ook voor de rest van het bestuur is het nu welletjes. Tijd voor nieuw bloed. Maar dat is niet zo makkelijk te vinden. Van Gilst: ,,Ik heb tot nu toe één serieuze reactie gehad. Van een vrouw die vrijdag ook komt kijken. Zij komt uit de motorsportwereld, dus die kent ze al. Nu maar hopen dat er meer vol gen.'' Zaterdag scheuren de oude mo toren, in verschillende klassen, weer langs het kanaal alsof er niks aan de hand is. Om 10.00 uur be gint de training. En ook dit jaar is er weer iets bijzonders geregeld. Van Kruiningen:,, We doen elk jaar iets extra's. We hebben ooit alle Zeeuwse coureurs uitgeno digd die nog reden of ooit gereden hadden. Jurgen van de Goorbergh is een keer geweest, Will Hartogh ook. En we hebben Adrie van den Broeke op de motor van 'Jumping' Jack Middelburg laten rijden. Dat was echt heel mooi.'' ,,Adrie was monteur van Jack Jurgen van de Goorbergh is een keer geweest, Will Hartogh ook Middelburg toen die in 1980 de TT in Assen won", vertelt Van Gilst. ,,Ik kreeg contact met de man die in het bezit was van die motor. We kwamen op het idee om Adrie erop te laten rijden. 'Dat is al zo vaak aan hem gevraagd, dat doet- ie nooit', zei die man." Emotioneel Toch trok Van Gilst de stoute schoenen aan. ,,Ik heb hem ge woon gevraagd of hij wilde komen racen. Dat wilde hij wel. Toen ik vroeg of hij dat op Jack zijn motor wilde doen bleef het een halve mi nuut stil. 'Ik doe het', zei Adrie daarna. Dat rijden op Jacks motor was een heel emotioneel moment voor hem." Dit jaar heeft ProMotor een aan tal prominente oud-coureurs uit genodigd. Van Kruiningen: „Cory feeën die hun sporen in de motor sport hebben verdiend. Jos Schur- gers, Marcel Ankoné, Theo Bult, Cees Doorakkers, Kees van der Endt, Jan Kostwinder, Aalt Toer- sen en Jan de Vries. Die willen we allemaal eens in het zonnetje zet ten." Dus gaan de mannen van Pro Motor Zeeland zaterdag nog één keertje genieten van al het klas sieke motorgeweld. En daarna? Van Gilst: ,,Tsja, dat moeten we af wachten. Al zou het natuurlijk wel heel erg jammer zijn als je het na 25 jaar aan de kant zou moeten zet ten." Yerseke Het nieuwe hekwerk langs de Ha- vendijk in Yerseke wordt aangepast zodat kinderen er niet meer onder door kunnen glippen. Raadslid An- dries Jumelet is blij met de maatre gel, maar noemt het 'heel dom en gevaarlijk' dat niet gekozen is voor een hek met verticale spijlen. De Havendijk in Yerseke krijgt momenteel een opknapbeurt. Daarbij wordt het oude Heras-hek aan de kant van de Julianastraat vervangen voor een nieuw hek met houten leuning en horizontale staaldraden. Ter hoogte van de Kaaistraat is het hek al klaar. Jumelet: ,,Door een paar onge ruste ouders werd ik gewezen op de gevaarlijke constructie. Kinde ren kunnen door de onderste ope ning vallen." Volgens de gemeente Reimerswaal maakt de aannemer nu met een houten plank het gat kleiner. ,,Ik ben blij dat er iets aan gedaan wordt", reageert Jumelet. Hij blijft erbij dat het oude hek met de verticale spijlen beter had kun nen worden hergebruikt. Het nieuwe hek nodigt volgens hem te veel uit om er op te klimmen. „Kin deren kunnen de draden straks nog steeds als klimrek gebruiken en er overheen tuimelen." Gisteren werd bekendgemaakt dat de nieuwe corporatie de naam Be veland Wonen krijgt. Deze is ge kozen uit de ongeveer driehon derd suggesties die door mensen waren ingestuurd. De nieuwe naam wordt gevoerd vanaf 1 ja nuari 2020. Die dag is ook de fusie een feit. Beveland Wonen heeft een nieuw kantoor nodig, omdat de huidge panden van RWS in Goes en R&B Wonen in Hein- kenszand te klein zijn om straks alle medewerkers in te huisvesten. De zoektocht naar een alternatief leidde uiteindelijk naar het kan toor van de Rabobank op bedrij venterrein De Poel. De bank gaat daar overigens niet weg. ,,Wij nemen een vleugel in gebruik die momenteel leegstaat'', zegt een woordvoerder van de twee corporaties. „Uiteraard wordt het pand zodanig aangepast dat Beveland Wonen en de Rabobank afzonderlijk van elkaar goed her kenbaar zijn en ook allebei een ei- gen ingang hebben.'' De corpora ties houden overigens nog een kleine slag om de arm. Het voorlo pig koopcontract is getekend, maar de Rabobank moet de overdracht nog formeel bevestigen. De huidige directeur-bestuur ders van RWS en R&B - respectie velijk Maarten Sas en Peter Bevers - zullen deze functie in de begin periode na de fusie samen vervul len bij de nieuwe corporatie. Na verloop van tijd zal Sas vertrekken, waarna zijn collega Bevers de enige directeur-bestuurder wordt. De nieuwe fusiecorporatie heeft straks heel Noord- en Zuid-Beve land als werkgebied. Ze heeft circa 11.000 woningen in bezit. donderdag 13 juni 2019 BE 'Classic Races wellicht voor het laatst' Willem Adriaansens Wemeldinge 'V5 -2 >- -■ - w&r: i --'j -:-zj .-.•S O'-*-" Cv -- V ggraal. VXk f'. g»? Zaterdag 15 juni racen voor de 25e keer klassieke motoren over het kanaalcircuit in Wemeldinge. De vraag is of er ooit nog een 26e keer komt. ARCHIEFFOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN -Ton van Kruiningen Joeri Wisse De grote Bevelandse woning corporatie die ontstaat na de fusie van RWS en R&B Wonen neemt zo goed als zeker haar intrek in het pand van de Rabo bank aan de Livingstoneweg in Goes. Rob Paardekam Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 62