II Gemeente wil verdeeldheid rond jachthavengebied wegnemen IN DE REGIO V 6 Zorgen in Reimerswaal MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 13 juni 2019 Joeri Wisse Kruiningen Hijnoemde dinsdagavond deze twee voorbeelden als mogelijke maatregelen om de uit de hand lo pende kosten voor de jeugdzorg te beteugelen. Dat gaat volgens hem wel klachten opleveren, omdat mensen niet gewend zijn om 'nee' te horen. ,,Het is nu een open huis. Bijna iedereen die iets vraagt, krijgt Het is nu een open huis, iedereen die iets vraagt, krijgt het toegewezen het toegewezen'', zei Verburg. In Reimerswaal krijgen 544 kinderen jeugdzorg. In de eerste drie maan den van het jaar kostte dat al 1,6 mil joen. ,,Dat baart ons zorgen." Achter de komma Ook de gemeenteraad is op z'n zachtst gezegd niet blij met de hoog oplopende tekorten. Die worden voorlopig gedekt met de winst uit de verkoop van grond, maar dat is een lapmiddel. Als het Rijk niet met extra geld over de brug komt, zal er bezuinigd moeten worden. Coali tiepartijen SGP, Leefbaar Reimers waal en PvdA vinden dat eerst naar de jeugdzorg zelf moet worden ge keken. Maarten Both (SGP) wil 'tot achter de komma' weten waar het geld naartoe gaat. ,,Gebeurt het wel efficiënt? Is alle hulp niet veel te ver doorgeschoten? Accepteren we nog een bepaalde ongelijkheid onder onze jeugd, of moet ieder kind per fect zijn?", vroeg hij zich af. Net als Both denkt ook Hans van Stel (PvdA) dat veel problemen met de jeugd kunnen worden opgevan gen door meer naar elkaar om te zien. Both ziet een rol voor de ker ken weggelegd, Van Stel noemde de voetbaltrainer als voorbeeld van een vrijwilliger die een luisterend oor kan bieden. Wethouder Ver burg reageerde dat de contacten met het maatschappelijk veld al goed zijn. Hij beloofde wel meer te zullen inzetten op preventie om te voorkomen dat kinderen dure zorg nodig hebben. ,,Maar dat lost niets op voor de kinderen die nu in de jeugdzorg zitten." Verder verwacht hij geld te besparen door in het aan tal zorgaanbieders te snoeien. Huib Bouwman (CU) schrok van de soms harde taal in de raadzaal. Hij benadrukte dat zijn partij altijd mensen boven stenen verkiest. Hij beschuldigde de SGP ervan de zorgverleners tot kwaaie pier te be stempelen. De opmerking van Ver burg over het konijnen knuffelen noemde Bouwman overigens 'gê nant'. De gemeente Goes doet een po ging om partijen in het jachtha- vengebied bij Wolphaartsdijk na der tot elkaar te brengen. Die tijd is er, omdat het besluit over de re creatievisie voor het dorp is uitge steld tot na de zomer. Deze visie leidde de afgelopen maanden tot aardig wat beroe ring. De twee meest ingrijpende plannen uit het document - bui tendijks gelegen vakantiehuisjes in de Zuidvlietpolder en apparte menten met onder meer een zwembad en restaurant bij water sportwinkel De Zuidschor - kun nen niet op ieders enthousiasme rekenen. De fracties uit de gemeenteraad besloten vorige week unaniem dat de visie nog niet rijp is voor be sluitvorming, iets wat eigenlijk la ter deze maand zou gebeuren. De partijen hebben nog veel vragen. Dat betekent automatisch dat het besluit pas na de zomer wordt ge nomen. ,,In die tijd gaan we alle vragen beantwoorden'', zegt wet houder Loes Meeuwisse. Maar het college wil de vertra ging ook aangrijpen om nog eens met bepaalde partijen aan tafel te gaan zitten. ,,Wij zien dat er ver deeldheid is'', zegt Meeuwisse. ,,Als we eens rustig met elkaar pra ten, komen we misschien nader tot elkaar.'' Twee verenigingen die met hun jachthavens grenzen aan De Zuid schor zien de komst van apparte menten helemaal niet zitten. Ze zijn ook boos, omdat ze naar eigen zeggen niet zijn betrokken bij de planvorming en slecht zijn geïn formeerd. De wethouder wil nu specifiek praten met bedrijven en vereni gingen uit het havengebied. Zingen in de kerk Borrelen voor het goede doel Project WeLovePeople 'Paal en perk aan jeugdzorg' Gesubsidieerd konijntjes knuffe len op de zorgboerderij? Groot ouders die geld van de ge meente vangen voor de zorg over hun kleinkinderen? De kans is groot dat Reimerswaal hier paal en perk aan gaat stellen, voorspelt wethouder Kees Ver burg (PvdA, jeugdzorg). -Kees Verburg, wethouder Rob Paardekam Wolphaartsdijk KAPELLE Buitenspelen is leuk, maar niet in de stromende regen. Daarom vonden de acti viteiten van de nationale buitenspeeldag in Kapelle gisteren grotendeels binnen plaats. Nina (foto) vond dat helemaal niet erg. In de speel-o-theek - dat de buitenspeeldag traditie- getrouw op poten had gezet - trok ze een schort aan om vervolgens met verf in de weer te gaan. In Sint-Maartensdijk had het Evene menten Comité Smalstad 's ochtends al beslo ten om de buitenspeeldag helemaal niet door te laten gaan. foto marcelle davidse BIEZELINGE In de Mozeskerk in Bie- zelinge wordt zaterdag een Sing-In gehouden. Gemengd koor De Le vensbron en mannen koor Sjaloom uit Goes verlenen hun medewer king. De inloop is vanaf 19.30 uur, het concert begint om 20.00 uur. Ie dereen is welkom om mee te zingen of te komen luisteren. THOLEN Morgen vindt voor de zesde keer de Vrijdag middagborrel Tholen plaats. De opbrengst van de borrel gaat dit jaar naar 'Project TOV.' Zij zorgen ervoor dat jong volwassenen uit de regio met een beperking op zomervakantie kun nen. De borrel wordt ge houden op Scheepswerf Duivendijk. De entree voor de borrel bedraagt twee euro. De poorten gaan open om 16.30 uur en iedereen boven de achttien is welkom. GOES DoorBrekers verzorgt zaterdag het project - sr Gratis sporten in de beweegtuin in 's-Graven- polder. 'WeLovePeople.' Dat is een dag waarop tiental len mensen anderen wil len helpen in Goes en omgeving. Projecten die op de planning staan, zijn onder andere een gratis autowasstraat, klusteams, kinderactivi teiten, activiteiten in een verzorgingshuis en een verwenmiddag voor al leenstaande moeders. Zie ook DoorBrekers.nl. COLIJNSPLAAT Dorpshuis, vanaf 18.30 uur: Avondvier daagse GOES Inloophuis Oase, ochtend: Inloop voor koffie en thee; Vre- deskerk, 09.30-11.30 uur: Inloopochtend in kerk met koffie of thee; Serviceflat de Schakel, 09.30-11.30 uur: Digitaal Café; Erasmuspark, 10.00 11.00 uur: Inloop spreekuur van wijk verpleging; 14.00 uur: Wandeling in groeps verband en scootmo- bieltocht; Grote Kerk, 10.00-17.00 uur: Ex positie 'Goes en Pas sant' 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 10.00-11.00 uur: Gra tis sporten in de be- weegtuin HANSWEERT Dorpshuis, 10.00 uur: Wandeling in groeps verband HEINKENSZAND V.d. Biltplein, 08.00 12.00 uur: Week markt; 09.30 uur: Wandelen in groeps verband; Bibliotheek, Stengeplein, 09.30 11.30 uur: Digitale in loopochtend; 14.00- 15.30 uur: Taalcafé 'S-HEER ARENDS- KERKE Arendhuis, 19.15-20.15 uur: Fit ness Fun Party KAPELLE FitXpe- rience, 19.30 uur: In door Cycling KRUININGEN Hof Cruninghe, 10.00-11.15 uur: Seni- orenYoga RILLAND De Nieuwe Vliedberg, 14.00 uur: Zangmiddag m.m.v. koor the Revivals WEMELDINGE De Wemel, 15.00 17.00 uur: Jeugdactiviteiten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 61