ripagne en taart En toen kwamen toch nog de tranen PONTES Scholengroep Pontes feliciteert alle geslaagden! Lyceum Het Goese Lyceum Pieter Zeeman 9 3 www.pontes.nl een serie van 28 emotionele tele foongesprekken. ,,Ik ben ook ze nuwachtig", zegt de docente. ,,Dit is zo'n mijlpaal voor die gasten. Ik wil het natuurlijk goed aan ze ver tellen. Ik heb alles tien keer ge checkt." Hulsteijn is twee jaar mentor van haar havoklas. Alle scholieren - geslaagd of niet - krijgen woens dag een telefoontje. „Voorheen belden we alleen de scholieren die gezakt waren, of een herexamen hadden. We merkten dat leerlin gen zelf naar de school gingen bel len, terwijl we nog met de bel- ronde bezig waren. Ze konden niet geloven dat ze geslaagd waren en vonden de spanning niet houd baar. Bovendien: als mentor heb je twee jaar een relatie met ze opge bouwd. Het is leuk om ook de vreugde te kunnen delen, en niet alleen het verdriet." Volgorde van alfabet De telefoontjes gaan op volgorde van alfabet. ,,Dat lijkt me het meest zuiver. Dan is het voor iedereen duidelijk." Ralph Bouwman krijgt als één van de eersten het verlos sende woord. Hij is geslaagd. ,,Ik kan het niet geloven", zegt hij aan de telefoon. ,,Ik vond het zo ver- schrikkelijk spannend. Ik heb niet kunnen eten." Zijn moeder Ellen is zo mogelijk nóg blijer. ,,We gaan champagne drinken en taart eten." Joram Saija moet langer wachten. ,,Ik las op de groepsapp dat ieder een geslaagd is. Ik dacht: het zal toch niet zo zijn dat ik als enige ge zakt ben?" Maar de vlag kan bij hem ook uit. ,,Ik had expres nog geen taart gekocht, maar we gaan nu het huis versieren." De meeste leerlingen zitten sa men met hun vader of moeder bij de telefoon. Ouders gillen en jui chen op de achtergrond als ze het woord 'geslaagd' horen. ,,Weet je het zeker", checkt een leerling die met zijn hakken over de sloot ge slaagd is. Hulsteijn lacht. ,,Ja, jij bent echt wel het wondertje van de klas." Er zijn ook moeilijke telefoonge sprekken. Enkele leerlingen moe ten een herexamen doen. Twee leerlingen hebben het net niet ge haald, omdat ze niet aan een ge middelde van 5,5 kwamen tijdens de centrale examens. Hulsteijn probeert ze moed in te praten. ,,Het goede nieuws is dat je nog alle kansen hebt om alsnog te sla gen. Het gaat je gewoon lukken dit jaar." -■MS 51 ZIERIKZEE Zenuwen? Daar had Ilse Verkaart (17) uit Zierikzee wei nig last van. Ze wist bijna zeker dat ze geslaagd was voor haar vwo-exa- men. ,,Toen ik bijna gebeld kon worden, vond ik het een beetje spannend, maar ik was vooral nerveus voor mijn klasgenoten." De vwo'ers van het Pontes Pieter Zeeman hielden woensdag intensief contact tijdens de belronde. ,,Iedereen feliciteerde elkaar." Ilse rondt haar vwo-opleiding af met een mooie cijferlijst. Hoewel ze verwacht had dat ze zou slagen, was de ontlading groot. ,,Mijn fa milie was er. Iedereen ging hele maal los. En toen kwamen er toch tranen. Mijn vader is overleden toen ik een baby was. Het gemis kwam vandaag weer even naar bo- ven. Ik weet zeker dat hij heel trots op me was geweest." Na de zomervakantie gaat Ilse naar de academische pabo in Leiden, een combinatie van de leraaroplei ding en de studie pedagogiek. Ze heeft voor de uitslag al een exa menfeestje gevierd met haar klas genoten. ,,Dat was in de tuin van een klasgenoot. We hebben gezel lig wat gedronken en gekletst." SCHOLENGROEP 'A-i Oranjeweg Bergweg Zierikzee donderdag 13 juni 2019 SD (V Ilse Verkaart uit Zierikzee: „Mijn vader was heel trots op me geweest.'' foto dirkjan gjeltema I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 60