3 dagen Zeeland II 69.50 3 5 Uitslag was paar uur vertraagd 59.J Pechtold crisismanager renovatie Gas vrij bij oefening www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-9693 7<>cpg STORING langde vervolgopleiding in Utrecht kan. Toch weet ze dat op enig moment die ene grote ope ratie komt: een harttransplanta tie. „Wanneer weten we nog niet'', zegt moeder Esther. ,,Eerst werd gezegd dat het kon zodra ze was uitgegroeid, dus als ze 16, 17 of 18 jaar is. ,,Maar het gaat nu zo goed met haar, dat het nog kan worden uitgesteld. Misschien wel tot ze 25 of 30 is.'' Sterre denkt daar deze week even niet aan. ,,Eerst even genie ten van mijn diploma. Yes, ik ben geslaagd!'' 3 dagen Biesbosch 3 dagen Twente HP 3* Hotel 't 50 50 Het bestuur van de Tweede Ka mer schakelt voormalig D66- leider Alexander Pechtold in om de crisis rond de renovatie van het Binnenhof te bezweren. Pechtold gaat aan de slag als on afhankelijk procesbegeleider. Dat heeft staatssecretaris Ray mond Knops van Binnenlandse Zaken gisteravond laat bekend gemaakt. Over de renovatie is al maanden veel te doen. De twee coördinerend architecten liggen onder vuur vanwege 'megalo mane' plannen. Zo onthulde deze krant dat de architect voor het Tweede Kamergebouw ver gaderzalen wil verplaatsen. Ook wil de Rotterdamse topar chitect Ellen van Loon een tro pische kantoortuin aanleggen. Gebruikers van het Binnenhof reageerden woedend en eisten dat Knops zou ingrijpen. Pi de Bruijn (76), die in 1992 tekende voor de nieuwbouw van de Tweede Kamer, werd ingevlo gen om de plannen van Van Loon te herzien. Maar tussen de twee architecten botert het niet. Pechtold moet de partijen nu nader tot elkaar brengen. Nu zieje institutionele beleggers die zich afwenden van fossiele brandstoffen Belastingdienst loopt 800 miljoen mis De Belastingdienst loopt zeer waarschijnlijk ruim 800 mil joen euro mis. Het gaat om on terecht uitgekeerde toeslagen die door de dienst naar eigen zeggen niet meer te innen zijn. Het gaat om kinderopvangtoe- slag, huur- en zorgtoeslag en het kindgebonden budget. De Belastingdienst heeft de afgelo pen twaalf jaar 24 miljard euro aan toeslagen ten onrechte uit betaald, blijkt uit cijfers die Nieuws en Co en Nieuwsuur heb ben opgevraagd. Rapper ontkent moord uit lied School handelt terecht om mes Arrestaties na protestmars DEN HAAG Defensie mag tij delijk niet oefenen met een nieuw schoudervuurwapen. Bij het afvuren krijgt de schutter veel gas in het ge zicht geblazen. Testen moe ten eerst uitwijzen hoe scha delijk die gassen zijn. Dat blijkt uit een bericht van Defensie dat deze krant heeft ingezien. Ook de Dienst Speciale Interventies van de politie, die ingrijpt bij ern stige situaties zoals terreur dreiging, maakt gebruik van het wapen en heeft de trai ning stilgelegd. Nu willen Defensie en de politie aanvul lend onderzoek. incl. diner] donderdag 13 juni 2019 GO Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting Alsof de dag al niet spannend genoeg was. Duizenden leer lingen moesten gisteren tot twee uur langer wachten op de verlossende woorden dan eigenlijk de bedoeling was. De oorzaak: een technisch probleem. Halverwege de mid dag wisten vrijwel alle middel bare scholieren dan toch of ze geslaagd waren of niet. Bij de kleinere scholen bleef de ver traging beperkt tot ongeveer een uurtje. Het oponthoud werd veroor zaakt door een nieuw systeem dat cijfers van eindexamens automatisch invoert. Bijna tweehonderd scholen zijn hierop aangesloten. De eerste tests verliepen zonder proble men, maar toen het eenmaal écht nodig was, lukte opeens niets meer. Leverancier Somto- day belooft dat het de vol gende keer extra tests uit voert. Op sociale media klaag den leerlingen steen en been. Kijk op de site bij /video naar de reactie van Sterre op het goede nieuws. In hel hart van Zeeuws-Vlaanderen, vol bezienswaardigheden! Tip: Dagje Gent 2 nachten incl. ontbijt in 3* Hampshire City Terneuzen O 1 keer een diner (hoofdgerecht), wifi en parkeren Gratis gebruik zwembad en sauna in zusterhotel Aankomsten t/m augustus. Betaal pas bij aankomst! 3* Tulip Inn Meerkerk (7,5) 2 nachten incl. uitgebreid ontbijt lx rondvaart Biesbosch Gratis parkeren en wifi Holt, Diepenheim (7,9) 2 nachten incl. uitgebreid ontbijt 2x een 3-gangen diner q Gratis parkeren en wifi tri BINNENHOF De zomer is warm in Lahore, de een na grootste stad van Pakistan, met temperaturen boven de 40 graden. De tijgers in de dierentuin zoeken verkoeling in speciale koudwaterba- den. foto afp Fastned-topman Michiel Langezaal over de opmars van elektrische auto's DEN HAAG BUCARAMANGA De Colombiaanse rapper Yersey Fer nando Tami heeft voor de rechter te gengesproken dat hij begin deze maand een moord heeft gepleegd. Hij weerspreekt daar mee de tekst van een recent nummer op YouTube, Cosas de Corazón, waarin hij zingt dat hij een moord pleegde uit blinde woede over de ontrouw van zijn geliefde en moeder van zijn kinderen. VLAARDINGEN De Vlaardingse tie ner Praveen Singh Soni is terecht van een middelbare school geweerd, omdat hij een kirpan, een religieuze dolk, bij zich droeg. Dat stelt de Raad van State. MOSKOU Honderden deelne mers aan een pro testmars in Moskou zijn vandaag door de politie gearresteerd. Het ging om sympa thisanten van de dinsdag onverwacht vrijgelaten onder zoeksjournalist Ivan Goloenov. De 36-ja- rige journalist Goloe- nov, die werkt voor een onafhankelijke nieuwssite, werd vo rige week donder dag opgepakt op verdenking van drugssmokkel. met volle inzet Voor maar:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 5