<0 Voorpremière misdaadserie in Zeeuws-Vlaams grensgebied 6 Top 5 in de bioscoop 104.000 3 (3) Rocketman 44.000 4 (5) John Wick 3 29.000 5 (2) Godzilla King of the Monsters 25.000 Nu in de bios Tolkien Rocketman Aladdin Na de ontdekking van ongebruikte filmspoelen van de Apollo 11-missie bij NASA, knutselde regisseur Todd Douglas Miller een decennium lang aan de ultieme documentaire over de reis die Neil Armstrong in 1969 naar de maan bracht. Of zoals de regisseur het zelf noemt: zijn 'Dunkirk in space'. nkele uren voor de lancering. Twee mannen draaien nog even driftig aan wat boutjes en moertjes van de raket. Een waterstoflekkage bracht de maanvlucht van Neil Arm strong, Buzz Aldrin en Michael Col lins nog bijna in gevaar. De reis dreef uiteraard op een sterk staaltje tech nisch vernuft, maar door 2019-ogen oogt het soms aardig houtje-touwtje. Het maakt de prestatie van toen al leen maar nóg verbluffender. ,,Het bleek nog een hele opgave om die twee monteurs langs de beveili ging te krijgen'', vertelt Todd Dou glas Miller. ,,Alles was immers ge reed. 'Jongens, ik weet niet wat jullie hier doen, maar er is een missie gaande', kregen ze te horen. Wij hoorden de audio-opnames en von den er later de bewakingsbeelden bij. Het is een van die vele verborgen ver halen die we ontdekten.'' Zijn hele leven lang al was hij ge fascineerd door alles in en rondom Apollo 11. Na wat research hoorde de regisseur over een ware schatkist: 165 ongebruikte filmspoelen met beel den van het legendarische project. Alles was gearchiveerd, maar nie mand wist een manier het materiaal zo om te zetten dat het kon worden vertoond. Dus lag het daar maar. ,,Er zitten beelden tussen die je be wust maken van hoe krankzinnig complex de missie was. Het is eigen lijk het ultieme voorbeeld van pro jectmanagement. Daar kunnen we vandaag de dag nog wat van leren.'' Regisseur Miller begon met een team van tien man aan een docu mentaire die put uit alle bestaande bewegende beelden (zo'n 18.000 uur Grenslanders FILMNIEUWS ACTIE Stallone weer agent Laatste film Allen toch in Nederland In CineCity Terneuzen vindt maan dagavond vanaf 19.45 uur de exclu sieve voorpremière plaats van de twee eerste afleveringen van de televisiese rie Grenslanders. Deze misdaadserie speelt zich af in het grensland tussen Zeeuws-Vlaanderen en Vlaanderen. De van oorsprong Zeeuwse regisseur Erik de Bruyn en de hoofdrolspelers Jasmine Sendar en Frank Lammers zullen deze avond aanwezig zijn. „Vijfjaar geleden al kreeg ik het idee dat België en Nederland nauwge zetter zouden mogen samenwerken op het gebied van film. Volgens pro ducenten en distributeurs kijken Ne derlanders echter niet naar films met Vlamingen en andersom'', vertelt De Bruyn. Zelf had hij daar een andere mening over. ,,Ik dacht: 'Als we een serie kunnen maken waarin Vlaamse en Nederlandse acteurs samen moe ten spelen, omdat dit in het verhaal zit ingebakken, dan zal het publiek ook gaan wennen aan acteurs van onze zuiderburen en vice versa'.'' De Bruyn koos voor samenwerking met de Vlaamse scenarist Rik d'Hiet. Het proces was intensief en vergde veel tijd, maar de serie van acht afleve ringen is gereed en vanaf 25 augustus te zien op NPO3 en later dit najaar bij VRT. - Ali Pankow donderdag 13 juni 2019 Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (-) X-Men Dark Phoenix 2 (1) Aladdin 100.000 FILMBIOGRAFIE Een aangrijpende filmbiografie over de jonge jaren van de schrijver J. R. R. Tolkien die onder meer The Lord of the Rings en The Hobbit schreef. De film volgt zijn studententijd en zijn er varingen in de loopgraven tijdens de Eerste Wereldoorlog. ROCKMUSICAL Het leven van Elton John is verfilmd als een extravagante rockmusical die beter is dan Bohemian Rhapsody. Alles wordt getoond in flitsende beel den: zijn muziek, zijn verslavingen en zijn seksuele verhoudingen. ACTIESPROOKJE De acteursversie van de gelijknamige animatiefilm van Disney bevalt vooral door Will Smith als de geest uit de fles. Hij haalt alles uit deze rol die destijds door Robin Williams was in gesproken. Prinses Jasmine kreeg wat meer persoonlijkheid en bewijs- drang. Zij wil haar vader als sultan op volgen. ®Kijk op de site bij /video Bekijk de trailers voor de films van volgende week. Gudo Tienhooven Behalve als Rambo is Syl vester Stallone binnenkort ook te zien in een remake van de Koreaanse ac tiefilm The Gangster, the Cop, the Devil. Het verhaal draait om een gangster en een politieman die samen jacht maken op een seriemoorde naar. Stallone heeft zijn zinnen gezet op de rol van de agent. KOMEDIE A Rainy Day in New York, de nieuwe film van Woody Allen, verschijnt toch in de Neder landse biosco pen. Hoewel het erop leek dat de film vanwege aantijgingen aan Allens adres wegens seksu eel wangedrag niet meer werd uitgebracht, staat de Neder landse première voorlopig ge pland op 29 au gustus. Grenslanders is een Neder- lands-Vlaamse productie die zich afspeelt in het (Zeeuws-)Vlaams grensgebied. E

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50