Van vuurshow tot wereldmuziek 5 Zaamslag viert feest Het terrein is zo ingedeeld dat allerlei sferen gemakkelijk in elkaar overlopen Jasper Iturrospe donderdag 13 juni 2019 Eindeloos Eiland Festival dan ook maar wat graag de ruimte aan Zeeuwse diskjockeys om bij ons hun 'moment of fame' te pakken." Droomt Azzagari al van verdere uitbreiding in de toekomst? ,,Ik kan nu wel gaan roepen dat we in een keer naar 10.000 bezoekers per festi val willen gaan, maar dat vind ik niet realistisch. De potentie voor verdere groei is er zeker. Dat merk ik wel uit alle reacties die we krijgen. Groeien willen we zeker, maar dan stapsge wijs. Een van de eerste stapjes die we willen gaan zetten, is het toevoegen van een editie op Schouwen-Duive- land aan de Summer Festivals. Maar goed, laten we eerst deze zomer maar eens gaan knallen." FESTIVE EVENTS Dorpsfeest Ali Pankow ,,Het is fantastisch en eigenzin nig'', zegt Rob Maaskant over de opzet van EEF. ,,De presentaties hebben hun eigen plek. Het terrein is een beetje in eilanden verdeeld, maar op zo'n manier dat allerlei sferen gemakkelijk in elkaar over lopen. Je maakt er kennis met mu ziek die je nog niet kent of waar je hooguit een vermoeden van hebt. Als je bijvoorbeeld voor een stuk klassieke muziek bent gekomen, dan loop je toch ook naar het po dium waar eigenzinnige wereld muziek te horen is.'' Het festival daagt zo de bezoekers uit grenzen te overschrijden en daardoor on verwachte dingen te beleven. Maaskant, muzikant en perfor mancekunstenaar, trad zelf al op tijdens de eerste editie van EEF en is sindsdien nauw betrokken bij het festival. Al doet hij liever wat bescheiden over zijn functie en wil hij vooral een klankbord zijn voor René de Dreu, die als program- meur de spil van het festival is. Naast adviseur, is Maaskant toch ook vooral coördinator van Kunst- crewxxl. Dat is het kunstkamp waar jongeren drie dagen bij EEF terecht kunnen om samen met leeftijdsgenoten workshops te vol gen en spontaan wat langere of kortere optredens te geven. Maas kant is immer op zoek naar jong talent en brengt verschillende dis ciplines graag samen: dans, mu ziek, schrijven, fashion, film, thea ter, fotografie. Bij het scouten naar jong talent werkt hij samen met diverse orga- nisaties, zoals Kunstbende, Pop aan Zee Academy, Popsport en Pop aan Zee Gold. Belangstellende jon geren tussen 14 en 21 jaar kunnen zich tot het laatste moment aan melden om mee te doen. ,,Wie maar één dag mee kan doen, ook goed. Jongeren hebben het vaak zo druk. Daarom stellen we ons daarin flexibel op. Het is een kwes tie van veel improviseren, ter plekke bekijken wat we samen kunnen doen'', zegt Maaskant. Hij draagt Kunstcrewxxl een zeer warm hart toe en boven aan zijn lijstje met tips voor EEF prijkt dan ook de verrassende optredens van deze jongeren. Maar er is meer dat hij bezoekers graag wil aanraden. ,,Douwe Ei- senga met onder meer het saxo fooncollectief. Zo mooi dat Douwe op EEF staat, zodat mensen die niet bekend zijn met minimal mu sic nu de kans krijgen om hier zijn muziek te horen.'' Avontuurlijk Zijn volgende tip betreft Cirque Bizarre de Feu ofwel een vuur show van Marc Geraads, waarvan op de website van EEF nog weinig vermeld staat. Het blijft zo een ver rassing wat hij gaat brengen. Deze tip ligt voor de hand, gezien Maas kants eigen fascinatie voor vuur- optochten en nostalgische kermis- sfeer. Hij gaat echter zelf ook graag 'het onbekende' aan en tipt daarom vol overtuiging het optre den van Bangladesh 'Bubble' mu sic. ,,Dat ken ik helemaal niet, maar ik heb een paar filmpjes van de groep gezien en het klinkt heel avontuurlijk. Het is bijzondere we reldmuziek met een heel opmer kelijke samenstelling van instru menten.'' Een vergelijkbare kennismaking wil Maaskant graag aangaan met Les Fauves: Fanfare 9 x 13. Volgens hem komt in dit optreden heel veel samen van waar EEF voor staat: avontuurlijke ontmoetingen en er varingen. Les Fauves biedt scènes in een denkbeeldige hotellobby. Het is een plek waar de levens van mensen op allerlei manieren met elkaar in contact komen. Gitaar Summer Festival: zaterdag, Machi nefabriek Vlissingen, 15.00-01.00 uur. Met een mix van latin en eclectic wil Summer Festival vooral de jongere generatie bedienen. FOTO ROB DILLEN FESTIVE Events ziet het levenslicht officieel in 2018, maar is in de huidige formatie al actief sinds 2017. Naast Sofyan Azzagari zijn de drijvende krachten achter het bedrijf Robert Waverijn, Marc Langebeke en Reza Geleedst. Het bedrijf organi seert behalve de Summer Festivals nog een aantal andere, voornamelijk Zeeuwse, evenementen. Voor deze zomer staan onder andere Thank Middelburg it's Friday op 21 juni en Glorification 2019 op 22 juni in Goes op het programma. De Summer Festivals vinden achtereenvolgens plaats op 15 juni (Vlissingen), 27 juli (Terneuzen), 31 augustus (Goes) en 14 september (Middelburg). Tickets zijn verkrijgbaar via www.festive- events.nl/tickets. Het centrum van Zaamslag is van vandaag tot en met zaterdag een groot feestterrein voor het jaarlijkse dorpsfeest. Nieuw op het programma is het dorpsontbijt. Voor alle inwoners van Zaamslag staat de tafel gedekt vanaf 08.30 uur, waarna ze kunnen genieten van een familievoorstelling. Voor alle bezoekers staan onder andere een spelletjesmiddag, workshops en ver schillende mu zikale optre dens op het programma. Vandaag, vrij dag, zaterdag, centrum Zaam- slag. EEF staat voor Eindeloos Eiland Festival. De vijfde editie wordt dit weekend gehouden op het terrein naast Landschapscam ping Wilgenoord bij Wissen- kerke. EEF is eindeloos veel mu ziek, maar ook poëzie, proza, performance en dans. Rob Maaskant EEF: morgen vanaf 18.00 uur, zaterdag en zondag vanaf 11.00 uur, Festivalterrein naast Land schapscamping Wildenoord bij Wissenkerke. Info: eeffestival.nl. Les Fauves: Fanfare 9 x 13 is een van de aanbevelingen van EEF- organisator Ron Maaskant. foto jasper van gheluwe Jasper Iturrospe speelt klassiek gi taar en haalt zijn in spiratie uit de klas sieke muziek. Maar daar blijft het niet bij. Iturrospe speelt muziek uit verschil lende stijlperiodes en durft ook jazzmu ziek en Oosterse muziek aan. De gita rist heeft echter een voorkeur voor Spaanse en Zuid- Amerikaanse mu ziek. Iturrospe stu deerde in België en bekwaamt zich nu in Nederland. Zaterdag speelt hij in Tholen 20ste eeuwse gi taarmuziek met in vloeden uit Zuid- Amerika. Van Walton tot Piazzolla. Zaterdag, Oude Stadhuis Tholen, 15.30 uur. Les Fauves

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 49